Nevím si rady..Pleas přední náprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
deiwis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 28.06.2008 02:02
Kontaktovat uživatele:

Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od deiwis »

Zdravím klubáky...prosím o radu nebo některýho klubáka,který má zkušenost stímto problémem..Když jsem sjížděl z dálnice začalo se na pravým kole ozývat divné pazvuky(kovový) Docala se to do večera jízdou zhoršilo o dost..Měli jsme to na zvedáku a poloosa nejeví žádnou vůli a myslím si ,že to je kinetický kloub?Předběžně jsem volal k Loudovi na cenu na poloosu ,protože druhovýrobu nedělají.Jen origo a z ceny jsem si sedl na zadek..Cena za poloosu je 19000tis a za repasi 13000tis.Kineták stojoí 3tis..Zvuk je při zrychlení menší a při brždění menší..A na levou stranu je zvuk horší než na pravou...Zvuk je ,jak kdyby na pravým kole něco prostě dřelo...Nesetkal jste se stím někdo..díky moc za odpoved.. :roll:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od ameron »

Ak to ide z poloosi tak teda vyber poloos von, zhod manzety vycisti od vazeliny a skontroluj zuby na poloose a homokinetakoch.

Uživatelský avatar
deiwis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 28.06.2008 02:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od deiwis »

díky...v úterý to rozdělávám..ale bojím bojím,že to bude poloosa....ale díky za příspěvek..

cinan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.09.2009 12:56

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od cinan »

deiwis píše:díky...v úterý to rozdělávám..ale bojím bojím,že to bude poloosa....ale díky za příspěvek..
jak se to vyřešilo? mám asi ten samý problém
Ich liebe mein Diesel Traktor! :-)

Uživatelský avatar
deiwis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 28.06.2008 02:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od deiwis »

Prosímtě všichni jsme se pěkně zasmáli..už jsem nevěděl, tak jsem to dal svému mechanikovi, který mi volal za 15 minut , že auto je už OK..Byl povolený jeden šroub na kole. Nechápu to..Takže dotáhl a ok..a byl to Pojištovací šroub, takže se mohl povolit..Takže to skončilo dobře..Koukni na šroub jinak mechanik říkal, že odcházejí ty kinetáky..

cinan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.09.2009 12:56

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od cinan »

tak to jsi klikař, já byl dneska odvézt auto do servisu na olej, filtry a destičky.. podle něj je to na 99 procent poloosa.. a bohužel se to začlo zvývat z obou stran.. by mě jeblo.. nová je za cca 7 litrů bez práce.. počítal jsem s tím, že do auta když ho koupím dám tak 20 - 30 tis na doladění aspoň základních věcí, ale momentálně nejsem v situací kdy bych to během týdne dal dohromady..

nevíte někdo jestli se dají někde poloosy sehnat levněji nebo jestli na passat nepasujou jiný koncernový? Mám od jednoho klubáka slušnou nabídku na jetý, ale trochu se bojim těch km.. mě odešli na 185 tis km a tamty maji 170 tis. najeto.. abych si nedal na jaře repete.. :?:
Ich liebe mein Diesel Traktor! :-)

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od wacko »

deiwis píše:Prosímtě všichni jsme se pěkně zasmáli..už jsem nevěděl, tak jsem to dal svému mechanikovi, který mi volal za 15 minut , že auto je už OK..Byl povolený jeden šroub na kole. Nechápu to..Takže dotáhl a ok..a byl to Pojištovací šroub, takže se mohl povolit..Takže to skončilo dobře..Koukni na šroub jinak mechanik říkal, že odcházejí ty kinetáky..
Taky jsem to resil, mel jsem vsak na kole povolene vsechny :!:
Jeste ze jsem na to s kolegou prisel vcas...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od majkl1 »

Povolení šroubů? Taky znám a nechápu. Sám jsem si je dotahoval. 4000km bez problémů a pak bác ho! Někdo tomu musel pomoci (že by soused :roll: ) Jen jednu noc jsem ho měl před bránou a už to bylo.
Jinak proč měnit polossu a ještě za ty ceny z Marsu? Samotná osa je téměř nezničitelná, odcházej jen klouby a ty se v druhovýrobě též dělaj, takže koho jste potkali, co vám to nalhali? :P
Slušnější kloub pořídíš už od 1600 výše. Origo už za 2600 výše. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od nexter »

majkl1 píše:Povolení šroubů? Taky znám a nechápu. Sám jsem si je dotahoval. 4000km bez problémů a pak bác ho! Někdo tomu musel pomoci (že by soused :roll: ) Jen jednu noc jsem ho měl před bránou a už to bylo.
Jinak proč měnit polossu a ještě za ty ceny z Marsu? Samotná osa je téměř nezničitelná, odcházej jen klouby a ty se v druhovýrobě též dělaj, takže koho jste potkali, co vám to nalhali? :P
Slušnější kloub pořídíš už od 1600 výše. Origo už za 2600 výše. :wink:
Klouby jsem párkrát řešil. Z vlastní zkušenosti je u těch levnějších problém s manžetami - praskají => dostane se do nich bordel => klouby jsou do háje. Takže pro toho, kdo chce šetřit, stačí koupit levnější kloub (já měl snad za 700Kč/ks) a manžety (já měl něco co se dávalo v prvovýrobě) a jezdím bez problémů.
A ty ceny v servisech, radši jezdím ke klukovi na vesnici co dělá levně a kvalitně, než se nechat okrádat ve VW... :lol:
VWýchodní Čechy / Praha

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady..Pleas přední náprava

Příspěvek od Kubíny »

Na kloubech nechce šetřit na manžetách. Vždy koupím kvalitní, která jde bez problému navlíknout přes kužel. Ty mám odzkoušené.
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“