Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

Zdárek
vybírám nové pneu na zimu.. na svojeho 4 Motiona .
Tady jsem našel testy od ADAC

http://news.auto.cz/pneu/adac-test-zimn ... r15-t.html Tak jevím jaké vybrat ..cena je u všech fajn. Původně jsem chtěl NOKIAN WR G2 ale po schlédnutí testů to asi NOKIANy nebudou .

Tak že vybírám mezi :
Goodyear UltraGrip 7+
Michelin Alpin A3 - tyhle maj super opotřebení a super spotřebu
Pirelli Winter 190 Snowcontrol
Dunlop SP Winter Sport 3D

tak nevím no..
Díky za ohlasy
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

petzl62
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.07.2009 17:48

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od petzl62 »

Hmmm :) diplomatická otázka... :) Záleží na tom kde se budeš pohybovat,jestli jezdíš často do hor atd.Z vlastní zkušenosti-pokud máš trošku cit v nohách a znáš jízdu na sněhu,tak s 4motion budeš bez problémů na jakýchkoliv(ne ojetých) zimních pneu,loňskou zimu jsem si užíval v Jeseníkách a za celou zimu neměl problém,ani při kalamitách-30cm nového sněhu a neprotažené silnice.Je příjemné těm stojícím u krajnice ukazovat :gey: Ale z vlastní zkušenosti doporučím Dunlop... :D Ale je to jen můj názor...A taky kdo ví,jestli ještě nějaká zima bude...Třeba už je za námi :D

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

mno město..(vesnice) občas hory -.. mám tam chatu tak že potřebuji vyjet cca 4km kopec kde se je třeba vyhnout autům co jezdí dolů s kopce. Tak že zastavit a pak se zase rozjet :-)) S octavkou jsem dojel asi do poloviny kopce - měla protiprokluz. Pak jsem musel auto nechat na parkovišti..

Tak že
1) co nejlepší vlastnosti na sněhu a za mokra a břečka..
2) malá spotřeba
3) ať se extra rychle nesjedou..
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Huďa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 30.01.2009 22:58

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Huďa »

Zdar, já mám druhým rokem dunlop sportmax 3d 205/55 r16 a super! Ale ani g7 nejou špatný,ty má švára,jen se mi zdálo,že rychleji mizí.

slavajbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 30.09.2009 20:11
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od slavajbc »

Já mám ty Micheliny Alpin A3 a jsou super.jsou to už odzkoušený gumy a vydržej.Hlavně se vyhni Kleberkám a Barumkám.

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

slavajbc píše:Já mám ty Micheliny Alpin A3 a jsou super.jsou to už odzkoušený gumy a vydržej.Hlavně se vyhni Kleberkám a Barumkám.

Ahoj
Díky a jakou máš spotřebu v zimě a v létě ? Město, mimo město..
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
samurai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.08.2009 12:54
Bydliště: Praha

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od samurai »

Takže hlavně se podívej na test pneu ve tvém rozměru, myslím že menší než toto mít nebudeš: http://news.auto.cz/pneu/adac-testy-zim ... r16-h.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Michelin jsou klasika - výdrž, výkon, cena.
Goodyear - vydrží méně, ale o to více podrží
Dunlop - kompromis tak akorát mezi Michelin a Goodyear
Mám taky čtyřkolku, Michelin jsem zavrhl kvůli ceně, Goodyeary kvůli výdrži a tomu, že jezdím převážně v Praze a tam stačí na čtyřkolce i letní. Zimní jsem ale koupit musel, takže co teď? Koupil jsem dle testu Hankook Icebear a super. Oproti letním trochu hlučnější. Teoreticky bych zimní nepotřeboval, ale občas zajedu na hory. Kdybych měl dvoukolku a jezdil často na hory, nebo bych tam bydlel, tak bych bral asi ty Goodyear, ale takhle...

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

Díky ,ale mám 15" na zimu disky Michelin vyjdou na cca 1300 a ty GoodEar UG7 1400 tak že vádám no..




samurai píše:Takže hlavně se podívej na test pneu ve tvém rozměru, myslím že menší než toto mít nebudeš: http://news.auto.cz/pneu/adac-testy-zim ... r16-h.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Michelin jsou klasika - výdrž, výkon, cena.
Goodyear - vydrží méně, ale o to více podrží
Dunlop - kompromis tak akorát mezi Michelin a Goodyear
Mám taky čtyřkolku, Michelin jsem zavrhl kvůli ceně, Goodyeary kvůli výdrži a tomu, že jezdím převážně v Praze a tam stačí na čtyřkolce i letní. Zimní jsem ale koupit musel, takže co teď? Koupil jsem dle testu Hankook Icebear a super. Oproti letním trochu hlučnější. Teoreticky bych zimní nepotřeboval, ale občas zajedu na hory. Kdybych měl dvoukolku a jezdil často na hory, nebo bych tam bydlel, tak bych bral asi ty Goodyear, ale takhle...
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
samurai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.08.2009 12:54
Bydliště: Praha

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od samurai »

Aha, myslel jsem že B5,5 V6 TDi na tom bude jako benzinová verze a minimální velikost kol v techničáku je napsáno 16. Ale tak pokud je cena takhle příznivá, tak Michelin. Vydrží, šetří palivo a na hory stačí, že je to 4Motion.

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

hmm aha koukal jsem tak povolene jsou 16" a 17" max ale o 15" nic neni

samurai píše:Aha, myslel jsem že B5,5 V6 TDi na tom bude jako benzinová verze a minimální velikost kol v techničáku je napsáno 16. Ale tak pokud je cena takhle příznivá, tak Michelin. Vydrží, šetří palivo a na hory stačí, že je to 4Motion.
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
samurai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.08.2009 12:54
Bydliště: Praha

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od samurai »

Taky si myslim, že kvůli váze a velikosti brzd tam nejsou, ale jak řikám, já mám benzín, u tebe to mohlo být jinak. V rozměru 16 už je celkem cenovej rozdíl... bohužel. :-(

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od marcus86 »

Ahoj ja mam ty ultragripy, ale ze bych si je 2x pochvaloval ? ...

Asi bych bral ty micheny.

Me normalne ty gumy (nebo guma) hučí, nevim cim to je, ale kdyz tam dam letni, tak ani hlaska (Michelin energy).
Taky nevim, jak na nich merit hloubku vzorku, protoze maj po stranach vzorku tu gumu vyssi, tudiz vzorek je nizzsi.
Jinak dobry.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

bario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.06.2009 20:19

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od bario »

marcus86 píše:Ahoj ja mam ty ultragripy, ale ze bych si je 2x pochvaloval ? ...

Asi bych bral ty micheny.

Me normalne ty gumy (nebo guma) hučí, nevim cim to je, ale kdyz tam dam letni, tak ani hlaska (Michelin energy).
Taky nevim, jak na nich merit hloubku vzorku, protoze maj po stranach vzorku tu gumu vyssi, tudiz vzorek je nizzsi.
Jinak dobry.
No mne zas hucia Micheliny Alpin...
Mam aj letne Michelin Primacy a tie su strasne tiche...
Passat 2,3V5 125kW 4MOTION

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od marcel110 »

Mam Michelin alpin A/3 a jejich (ne)opotrebenie je fakt super, to som sa este na ziadnej inej zime nestretol. Jazdne vlastnosti v pohode a vobec nehucia. Ta zivotnost mi prijde ako dvojnasobna oproti porovnatelnej konkurencii. Asi neni jednoduche aby vyrobca gumy dosiahol skvele jazdne vlastnosti? k tomu tak skvelu zivotnost.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

Ahoj
Fakt jo ? tak to je super.. a zkousel jsi to nahorach ? Jakou mas spotrebu vetsinou u passata Mesto a mimo mesto ?


Díky

marcel110 píše:Mam Michelin alpin A/3 a jejich (ne)opotrebenie je fakt super, to som sa este na ziadnej inej zime nestretol. Jazdne vlastnosti v pohode a vobec nehucia. Ta zivotnost mi prijde ako dvojnasobna oproti porovnatelnej konkurencii. Asi neni jednoduche aby vyrobca gumy dosiahol skvele jazdne vlastnosti? k tomu tak skvelu zivotnost.
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“