Názor na olej Castrol

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
culo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02

Názor na olej Castrol

Příspěvek od culo »

Zdar klubáci, viem ze olej sa tu velakrat rozoberal ale pocul som ze oleje castrol maju vacsiu vyparnost ako povoluju normy. Kamarat na motore AEH po 10 rokoch pouzivania Castrol magnatec 10W-40 mal tak zakarbonovane skrutky na hlave zenebolo vidiet ci je na 6-hranny imbus alebo torx. Ma niekto podobnu skusenost? S ktorymi znackami olejov nie su podobne problemy? Nerad by som podobnu skusenost mal na mojom 1,6 16V AZD. Vopred dik.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od bifur »

No ja zatiaľ používam Catrol Magnatec 10W-40 4-tý rok a nae problemo.. Ak chceš iný, choď do Shell Helix Ultra alebo Plus (podľa viskozity..)

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

bifur píše:No ja zatiaľ používam Catrol Magnatec 10W-40 4-tý rok a nae problemo.. Ak chceš iný, choď do Shell Helix Ultra alebo Plus (podľa viskozity..)
Těžko říct, todle slyším poprvé. Castrol patří mezi špičku a dnes ho VW používá u nových motorů jako origo olej...Já Castrol všude doporučuju :D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od bifur »

No ja som to myslel tak ze s nim nemam absolutne ziadny problem.. :wink: Alebo si chcel citovat ten prvy prispevok?

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

bifur píše:No ja som to myslel tak ze s nim nemam absolutne ziadny problem.. :wink: Alebo si chcel citovat ten prvy prispevok?
:mrgreen: Jojo, to bylo na ten první příspěvek :mrgreen:

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od GolfinoIV »

ja som videl uz podobne veci co dokazal castrol a nie kazdy vw servis ho leje :wink:
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

GolfinoIV píše:ja som videl uz podobne veci co dokazal castrol a nie kazdy vw servis ho leje :wink:
Jojo, je to možný...Každopádně doma máme novýho golfa a ze spod na plnícím víčku je castrol, tudíž je tam jako origo pro LONG LIFE servis 8) Jinak co člověk, to jinej názor. Takže souhlasím že castrol nemusí být dokonalej :wink:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od g*o*l*f* »

No vidíte, já tam mám taky od výroby Castrol pro long life servise a myslel jsem, že mu liju nej olej, co by mohl chtít. Vždy jsem si myslel, že byl Castrol na špice, ale popravdě tohle slyším taky poprvé. Ale je klidně možné, že stejně jak jsem si to myslel já si to myslí všichni ostatní a proto ho vychvalují :-). Nevím...

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

g*o*l*f* píše:No vidíte, já tam mám taky od výroby Castrol pro long life servise a myslel jsem, že mu liju nej olej, co by mohl chtít. Vždy jsem si myslel, že byl Castrol na špice, ale popravdě tohle slyším taky poprvé. Ale je klidně možné, že stejně jak jsem si to myslel já si to myslí všichni ostatní a proto ho vychvalují :-). Nevím...
:mrgreen: Myslím že je to přesně tak

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od davn1 »

chcu dát do golfa 1.4 16 V olej CASTROL MAGNATEC SAE 10W-40 je teda ok nebo ne :158:

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

davn1 píše:chcu dát do golfa 1.4 16 V olej CASTROL MAGNATEC SAE 10W-40 je teda ok nebo ne :158:
ROzhodně jo, kolik na tom máš nalítáno?

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od davn1 »

nalítáno mám 170 000 km ale šlape jak hodinky 8) ,a filtr jake chcu dát MANN

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od futy »

Ja dávam castrol LL a vo firme lejeme do fabiek a octávky castrol 5-40 už 9r a žiadny problém, to sú bludy že castrol nie je ok, všetky autá fachčia v pohode a octávka má nalítáno přes 600t bez generálky a furt šlape, akurát papá okrem benzínu aj castrol :mrgreen: V pohode dávaj castrol :lol:

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Marah »

davn1 píše:nalítáno mám 170 000 km ale šlape jak hodinky 8) ,a filtr jake chcu dát MANN
Tak to je nejlepší volba polosyntetika a filtry Mann taky super :wink:

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Sicco »

Já co sem měl Mazdu a byl sem na mazd'áckém foru, tak tam oleje od Castrou považoval každý za sračku co akorát zasírá motor. Já mám dobré zkušenosti s Texaco Havoline.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“