predne brzdy passat b5 1997 81kw

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
koky11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.10.2009 18:51
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od koky11 »

Mam taký problém z brzdením. Keď brzdím tak mi auto tak skáče ako keby niekto bil kladivom po kapote no niečo neskutočné, už sme vymenili aj obloženie aj sme dali kotúče 2x sústružiť. Sme skúšali brzdiť bez ABS aj tak to búchanie sa nemení ba dokonca čím ďalej tým je to silnejšie. Chcel by som vás poprosiť o radu čí je to v predných tlmičoch alebo v brzdách alebo už neviem v čom .
Vopred ďakujem za vaše odpovede koky 11

WarLock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 26.07.2009 22:14
Bydliště: Morava

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od WarLock »

Ja sem menil Cepy řizeni,měl jsem vyrachtany ty klouby a při najeti na nějaou nerovnost to slo kov na kov.ALe to tvoje je neco jineho,brzdama to nebude.Mam ted brzdy ve spatnem stavu(musim koupit kotouce a desticky),ale toto mi to nedelaSnad tlumiče nebo něco na ramenech předni napravy.Zajeď na STK,domluv se snima a oni ti to tam na tokovych valcich proklepou.V olomouci za 50-100Kč .

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od pepanos »

koky11 píše:Mam taký problém z brzdením. Keď brzdím tak mi auto tak skáče ako keby niekto bil kladivom po kapote no niečo neskutočné, už sme vymenili aj obloženie aj sme dali kotúče 2x sústružiť. Sme skúšali brzdiť bez ABS aj tak to búchanie sa nemení ba dokonca čím ďalej tým je to silnejšie. Chcel by som vás poprosiť o radu čí je to v predných tlmičoch alebo v brzdách alebo už neviem v čom .
Vopred ďakujem za vaše odpovede koky 11
Možná jste to pojebali s tím soustružením.Někde se tady psalo,že kotouče mají ten začátek(kde dosedají desky)tvrdší,a když to sjedeš na soustruhu,tak vlastně brzdíš v měkkým materiálu.
Hranice opotřebení kotouče je 2mm,pod výrobní rozměr.
Dle průměrů kotouče jsou tloušťky na přední nápravu 25mm,22mm,30mm,a 32mm
Pokud máš o 2mm měně,chce to nový kotouče.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Když už jsi to soustružil (nedoporučuju), tak jste je aspoň změřili? Soustružili jste jen brzdné plochy, nebo i dosedací plochy k náboji? Musíš totiž soustružit alespoň tři tyto plochy a to ještě v případě, že to v soustruhu srovnáš dle té čtvrté A hlavně nesmíš ten kotouč sundávat mezi soustružením všech ploch. Vše na jedno utažení!!!
Dalším problémem budou určitě i čepy řízení.
Takže tvůj problém vyřeší výměna nových kotoučů i s deskama plus výměna minimálně čepů řízení(díky kotoučům budou stejně načnutý). :roll:
Samosebou zkontrolovat při tom i vůle na ostatních čepech a silentblokách.
Máš passata, tak nečekej, že vše opravíš za kilo. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

koky11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.10.2009 18:51
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od koky11 »

Ďakujem za vaše rady. No no budem sa podľa toho držať .No sústružené bola čelná a zadná brzdiaca plocha bolo to robene na jedno pritiahnutie. Hadzavosť bola meraná indikatorm, pričom sme namerali 0,05 mm odchýlku.
Chcem sa spýtať či to nemôže byt aj tlmičmi, že či nemôžu byt vybite???
No a tie riadiace capy keď sú vybite tak sa to prejavy na riadení??? Lebo ako nemám žiaden problém zo zatáčaním ani sa na volante neprenášajú vybranie, auto neuteká ani na jednu stranu... vymenit tie kotuce a capy potom uvidíme čo sa bude diať :) :) :roll: :roll:
Diky za radu chlapi.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Házivost jste sice mohli naměřit 0,000000001, ale pouze strany vůči sobě. Ty musíš změřit házivost brzdné plochy vůči ploše dosedající na náboj. A nejlepší (a to určitě mechoš nemá) je měřidlo, které se přišroubuje k držáku třmenu přímo na autě. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

koky11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.10.2009 18:51
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od koky11 »

ok dam nové kotuče. akeho vyrobcov doporučujes brzd.kotučov??? ktore sa oplati kupiť ????

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od majkl1 »

To je o ceně, ale kontaktuj klubáka "Sebo" a on ti poradí a pošle za super ceny. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od Petr Lim. »

čau lidi.. řeším podobný problém.Rozechvění auta je dost cítit. Staré kotouče házeli,tak jsem dal nové kotouče značky Lucas + nové desky.. rozchodil pístky atd. Po 10000km mi to dělá po zahřátí brzd když brzdím tak středně. Pokud brzdím lehce nebo naopak ostře (tak aby neseplo ABS) tak je to v poho. Myslel jsem,že je to nápravou,tak jsem jí měnil a ono nic. je pravdou,že jsem tam dal zimaky,které už nejsou nic extra a nevím kdy to bylo převažovaný..Setkal jste se s tím někdo? Dávál jsem si pozor i na zajetí brzd a mytí kol,když jsou kotouče zahřátý.

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od wvwvw »

jediné čo ma tu napadá je, či ste pred nasadením kotúčov riadne neočistili náboj a kotúč má teraz určitú odchýlku, skontroluj to tak že pri zloženom kolese a brzd. doštičkách, rukou potoč náboj s kotúčom a pozeraj či sa v strmeni mení vzdialenosť (medzera)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: predne brzdy passat b5 1997 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Takhle nepozná, zda je kotouč křivej nebo křivě uloženej. Nicméně tak pozná. který kolo mu při brždění bude vybrovat. Tu mezeru však vidět vůbec nemusí - ono, ani by tam žádná být neměla, ale poslechově by poznal, že 180° bude kola se dotýkat jedna deska a druhejch 180°druhá.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“