Golf IV 1.6 nebo 2.0?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Opět zábavné téma. Otázka...mám si koupit 1.6 nebo 2.0? Odpověď ....1.8T... :-D. O 1.6 (8V i 16V) je tu psané moc a moc názorů, když se s tím člověk naučí jezdit, je to v poho auto na "normální" použití. 1.8T super motor, taktéž mám s ním zkušenosti, ovšem kupovat ho ojetý je risk, většina majitelů tomu dává haštec a toho bych se bál. 2.0 v golf IV zkušenosti nemám, mám zkušenosti s 2.0 od mazdy, ovšem 108kW a tam ten motor není špatný, ovšem když někdo rád jezdí svižně, bude plakat na spotřebě. A co jsem slyšel od majitelů golf IV 2.0? Motor hroznej. Těžkej a výkon o ničem, spotřeba veliká a papká olej, navíc celkem poruchový. Stejně jako 1.8 bez T je prý o ničem a 1.6 ho na rozjezd v poho dá, protože u té 1.8 se musí točit min 4tis, aby to zabralo. Takže pokud mám odpovědět na otázku, jestli 1.6 bo 2.0, tak na 100% 1.6, ovšem vybírat rozumně, jako vždy ;-).

Uživatelský avatar
rallyboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.09.2009 07:48
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od rallyboy »

ahoj, jaky mas typ motoru te 1.6? A kolik Ti to ukazuje dlouhodbou prumerku na PC? Diky[/quote]

ahoj mam kod motoru BCB a motor 1,6 16V 77kW, dlhodobú priemerku nemám, pravidelne to nulujem. Záleží od obdobia, niekedy jazdím len v meste - pozri dám ti príklad, minule som siel domov z práce - cca 4km a stál som v kolóne tak som mal priemerku 16,8l/100km :D
No je to kuriozita, na studené ranné štarty mam vacsinou spotrebu 8-10l, mimo mesta jazdim okolo 6l.
Vždy sa nájde niekto rýchlejší ako ty, ale o to viac si budeš vážiť každé víťazstvo. Len tí najrýchlejší sú uznávaní...!!!

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od chev »

g*o*l*f* píše:Opět zábavné téma. Otázka...mám si koupit 1.6 nebo 2.0? Odpověď ....1.8T... :-D. O 1.6 (8V i 16V) je tu psané moc a moc názorů, když se s tím člověk naučí jezdit, je to v poho auto na "normální" použití. 1.8T super motor, taktéž mám s ním zkušenosti, ovšem kupovat ho ojetý je risk, většina majitelů tomu dává haštec a toho bych se bál. 2.0 v golf IV zkušenosti nemám, mám zkušenosti s 2.0 od mazdy, ovšem 108kW a tam ten motor není špatný, ovšem když někdo rád jezdí svižně, bude plakat na spotřebě. A co jsem slyšel od majitelů golf IV 2.0? Motor hroznej. Těžkej a výkon o ničem, spotřeba veliká a papká olej, navíc celkem poruchový. Stejně jako 1.8 bez T je prý o ničem a 1.6 ho na rozjezd v poho dá, protože u té 1.8 se musí točit min 4tis, aby to zabralo. Takže pokud mám odpovědět na otázku, jestli 1.6 bo 2.0, tak na 100% 1.6, ovšem vybírat rozumně, jako vždy ;-).
Prosím?Jel jsi někdy s tim motorem?Prosím Tebe nemystifikuj....
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Promiň, nechtěl jsem ten motor nijak pomlouvat, jen říkám co mi říkají kamarádi s tímto motorem a to stejné jsem viděl i někde zde na fóru. Leda by mi všichni lhali, ale nepravděpodobné ;-). A je to i pochopitelné, protože 8V táhne od spodu, 16V se musí točit víc a 20V asi nebude táhnout od 1,5tis otáček ;-). To co mi bylo od všech řečeno, motor se začíná projevova až od 4 tis, stejně jako můj 16V od 3tis. Samozřejmě až se roztočí, tak jede, ale není to žádná hitparáda, když točím, vyrazí i moje 1.6 16V, takže takhle jsem to myslel, rozhodně jsem nechtěl ten motor pomlouvat, ale závěr tohohle tématu je, že 2.0 prostě nebrat.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od bear »

chev píše:Prosím?Jel jsi někdy s tim motorem?Prosím Tebe nemystifikuj....
Většině se líbí ten motor co má proto si ho vybíraj.

motory podle mého hodnocení v poměru výkon/spotřeba/spolehlivost/cena
1, 1.8T
2, 1.6
3, 2.8 V6 + 3.2
4, 2.3 V5
5, 2.0 + 1.8 20V
6, 1.4
7, všechny nafty (ty byl JOKE)

Jak všichni píšou u 1.8T že to každej honí tak to je pravda ale záleží taky kdo to honí jestli 18ti letej kjlučina bo 30ti letej chlapík, mladej klučina sedne a dává čočku i za studena ale ti starší jelikož jsi uvědomují následky tak to zahřejí a pak je myslím jedno jestli to točí do 4ti bo do 6.5ti ot.

Poptejte se tady po klubu kdo má všechno 1.8T a kolik z nich muselo měnit turbo po koupi vozu. myslí že ná výmněnu bylo tak 5 ze 100.
takže pokud člověk umí vybírat tak se těm 5ti vyhne.

K tématu : rozhodně 1.6 - to je vidět i z mého hodnocení

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od vtuni »

navíc když ti odejde turbo u 1,8T tak máš aspoň pádnej důvod (a výmluvu pro manželku :lol: ) dát tam pořádnýho garetta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od BackerYoung »

bear píše:
chev píše:Prosím?Jel jsi někdy s tim motorem?Prosím Tebe nemystifikuj....
Většině se líbí ten motor co má proto si ho vybíraj.

motory podle mého hodnocení v poměru výkon/spotřeba/spolehlivost/cena
1, 1.8T
2, 1.6
3, 2.8 V6 + 3.2
4, 2.3 V5
5, 2.0 + 1.8 20V
6, 1.4
7, všechny nafty (ty byl JOKE)

Jak všichni píšou u 1.8T že to každej honí tak to je pravda ale záleží taky kdo to honí jestli 18ti letej kjlučina bo 30ti letej chlapík, mladej klučina sedne a dává čočku i za studena ale ti starší jelikož jsi uvědomují následky tak to zahřejí a pak je myslím jedno jestli to točí do 4ti bo do 6.5ti ot.

Poptejte se tady po klubu kdo má všechno 1.8T a kolik z nich muselo měnit turbo po koupi vozu. myslí že ná výmněnu bylo tak 5 ze 100.
takže pokud člověk umí vybírat tak se těm 5ti vyhne.

K tématu : rozhodně 1.6 - to je vidět i z mého hodnocení
Jo ? A to znáš z vlastní zkušenosti ? Já myslím, že na věku nezáleží já mám auto od 18ti a starám se o něj líp než kdejaký chlap co mu je 30 a moji kámoši v té době taky protože nebylo tolik penez aby jsme si mohli dovolit to rozesrat. Takže tohle jsou chytré rady.


Jinak k otázce. Záleží co od toho čekáš jestli jsi řidič na pohodu a cigárko tak si kup 1.6 a stačit ti bude pokud se někdy rád projedeš rychlejc a předjíždíš tak kup 1.8T je to dobrej motor ale do zálohy si dej prachy na turbo.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od bear »

BackerYoung píše:Jo ? A to znáš z vlastní zkušenosti ? Já myslím, že na věku nezáleží já mám auto od 18ti a starám se o něj líp než kdejaký chlap co mu je 30 a moji kámoši v té době taky protože nebylo tolik penez aby jsme si mohli dovolit to rozesrat. Takže tohle jsou chytré rady.


Jinak k otázce. Záleží co od toho čekáš jestli jsi řidič na pohodu a cigárko tak si kup 1.6 a stačit ti bude pokud se někdy rád projedeš rychlejc a předjíždíš tak kup 1.8T je to dobrej motor ale do zálohy si dej prachy na turbo.
Ne stačí se podívat na ty mladý ****, a ber v potaz že ne každej má auto jako koníček a pečuje o něj.
V životě jsem neviděl někoho staršího aby na každé křižovatce gumoval, a jezdil ve stylu dojde ráno k autu a plnej 1,2,3, to spíš vidím u těch mladších nastartuje z auta jde ještě bílej kouř jak se vypařujou sraženiny z vejfucku a davaj 1,2,3 plnej.


Co všeci máte s těma turbama znám 10lidí co má tenhle motor a maj furt původní turbo, teda krom 2 ti tam dávali větší turbo.
Aji kdyby, tak repas turba bo new se dá sehnat do 15ti bez problémů, teda nesmí se jít do VW a objednávat tam.

k hodnocení , je tam napsáno že je to moje hodnocení, já preferuji svižnější jízdu takže mám 1.8T ale kdyby mi šlo o spotřebu a spolehlivost šel bych do 1.6 i když pro mě naprosto pomalý, 1.8T jezdí a předjíždí rychlej ale zase to není žádná hitparáda.

PS: potrefená husa nejvíc kejhá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od BackerYoung »

:D jo dobrý to je jako srovnávat osobáky a kamionáky. Nemá to cenu. Ale vím na jaké individua narážíš a s tím souhlasím ale to je pak poznat dle stavu jak se kdo o to stará když tomu rozumí. Mě jen vždy nasere jak někdo řekne že 18ti letej jezdí jak hovado, vše dokurví atd. Jinak si ted taky budu kupovat 1.8T

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od bear »

no pokud takové věci neděláš tak ti to může bejt jedno ať si říká kdo chce co chce :D mě není o moc víc jak těch 18 :wink:

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od BackerYoung »

Nebudem mu to tady zaplácávat. :D Koupit auto po důchodci a je klid.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od g*o*l*f* »

s tímhle souhlasím, tito mladíci s čerstvýma papírama ničí nejenom motor, ale jsou i tací, kteří to nedělají a znám i 30ti, 40ti letý, kteří ráno přijdou k autu, nasednou a jedou zcela normálně, protože tomu vůbec nerozumí a jezdí stejně léto-zima, studený motor-teplý motor. Tzn, že můžeš natrefit na auto po mladým v perfektním stavu i s vyhoněným motorem nebo na auto po starším, které na tom může být úplně stejně, ale jen s tou výjimkou, že pro to prostě nemá cit bo tomu nerozumí. Takže volba auta podle věku předchozího majitele taky není vždy přesná. Já nikdy ani atmosféra nehnal na studeno, vždy chvilec počkám a pak se snažím jezdit bez zbytečného šlapání na plyn s otáčkama kolem 1800 - 2tis, než se to zahřeje.

Jinak to přirovnání... Záleží co od toho čekáš jestli jsi řidič na pohodu a cigárko tak si kup 1.6 a pokud chceš jezdit rychle a předjíždět, tak si to nekupuj je taky trochu přehnané :-). S tím autem se dá taky svižně předjet, akorád se to musí vyhnat trochu výš, nemá to turbo, tak se musí točit. Jakmile překročíš 3tis, tak pak už do konce otáček není problém. Pokud teda nemáš plně naložené auto, to je pak už zcela něco jiného. Takže bych to poupravil a řekl, že pokud chceš závodit, tak si 1.6 nekupuj nebo pokud jezdíš často s naloženým autem nebo často cestujete ve více lidech, tak taky ne. 1.6 je na normální použití, ve dvou lidech s dostatečným výkonem i na dálku, ale i na popojížďky pár km s přijatelnou spotřebou. Takže na normální ježdění bych bral 1.6, pokud bych chtěl něco silnějšího, tak 1.8T, což je super motor, pak už leda 2.8V6 pro fandu do aut a 3.2. O motorech 1.4, 1.8 a 2.0 bych vůbec nepřemýšlel.

Jinak si myslím, že u 1.8T nejde vždy jen o to turbo. Pokud to dostávalo kapky, což tak často(ne vždy) bývá, tak ten problém pak nemusí být jen v tom turbu, ale většinou je to první problém :-).

esplit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 04.06.2009 11:55
Bydliště: Liberec

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od esplit »

2.0 je vyvynutej pro ameriku tak mi je to jedno jak to zere.hlavne u nas o nej moc velkej zajem neni a blbe se prodava.
ale co clavek tak to jinadsi nazor.

Uživatelský avatar
janjoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.04.2009 23:29

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od janjoy »

osobně mi zajímá, kolik lidí mělo motor 2.0 když všichni přesně víte kolik žere a jak jede. Koupil jsem si ho a nemůžu tvrdit že je to nepovedený motor. Spotřeba oleje nějaká je, ale pokud je motor v dobrém stavu, tak to není o moc větší rozdíl něž 1.6 74kW. Motor 1.8T je dobrý, ale pro klidnou jízdu bych si vystačil s podstatně levnějším 1.6 nebo 2.0. Spotřeba je u obou motorů plus mínus stejná, navíc 85kW je znát hlavně v kopci a plně naloženém autě. Výhoda 1.8T je možnost zvýšení výkonu (málo kdo to požaduje u rodinného auta pro normální ježdění). Spíš než 1.6 a 2.0 bych tedy zkoumal stav konkrétního auta. Navíc co si budem nalhávat -motor 2.0 je tak krásně pomlouvaný, že se dá sehnat za hodně slušné peníze ;)
Motor 1.6 16V mě nijak neuchvátil - neříkám že je špatný, ale po srovnání 1.6 8V a 2.0 nepozoruji moc velký rozdíl, za který má důvod si připlácet. Vše záleží na konkrétní nabídce - stav a cena ;)

pro pisálky přidám podobná auta, se kterýma jsem nalezdil více km než jen testovací jízda:

Škoda Octavia I 1.6 74kW MR1998
Škoda Octavia I 1.6 75kW MR2004
Škoda Octavia II 1.6 75kW MR2006
Škoda Octavia I 1.8T 110kW MR2002
VW Golf IV Variant 1.6 16V 77kW MR2004
VW Golf IV Variant 2.0 85kW MR2000
VW Golf IV 2.0 Variant Basis EU4 LPG
Škoda Fabia 1.2HTP Classic Plus+ EU4

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Golf IV 1.6 nebo 2.0?

Příspěvek od g*o*l*f* »

A které z těchto aut ti sedělo nejvíc? Já osobně taky jezdil nějakou dobu s Octavia I 1.8T 110kW a je to bezvadnej motor, fakt poklona. Když jsem potlačil emoce, tak jsem měl průměr 7,7l/100. Ovšem když jsem tomu šlapal(celkem dost), jel jsem za 10l, což je taky v pohodě, když za to něco dostaneš.
Jinak by mě zajímalo, kolik ti ten dvoulitr žere, jestli jezdíš kolem 7litrů jak já s 1.6 16V, tak klobouk dolů. Navíc 2.0 má dražší povinné ručení a nějakých 77kW a 85kW myslím nijak nepoznáš, ještě s ohledem na to, že 2.0 je těžší. Můj motor olej nepapká vůbec, ovšem mám ho od novoty. Jediné, co musí být lepší je krouťák a to poznáš, jak jsi psal, v kopcích. Osobně jsem ho neměl, ale znám pár lidí, co ho vlastní a většina na něho jen nadává, ale možná jsi měl štěstí, to se taky může stát ;-).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“