Kdy měnit rozvody?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

já ho tankuju ted co jsem dával poslední 3 plný do auta tak jsem takoval jen to .. a žádnej rozdíl není nebo aspon já to nepocítil ... v praze mám shellku kde to maj a je to za nejaký 29.90 ,- Nemeckej benzín do nemeckýho auta :lol:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bifur »

Davulus píše:takže když do svého krasavce naleju V POWER bude to litat ještě líp jo??:D no já tomu moc nevěřím...spíš si myslím že je to jenom reklamní tah.stejně jako s těma olejema
Skus si precitat moj predchadzajuci prispevok. Rovnaku spotrebu ako s Carrerou mam aj s V-Power. S ostatnymi benzinmi je to dost bieda.. Ale u nas je to trosku inak s benzinom ako u vas.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od duduh »

:? Chtěl bych se držet tématu ale: Service Oil se rozsvítí také díky této černé skříňky, jestli jí na autí máte. A to pak neplatí ani ujeté Km a ani rok do výměny.
Přílohy
idlo.JPG

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bifur »

To plati pri Long-Life servise. Tam sa sleduje stav motoroveho oleja..

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

jak poznám že mám long service?

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bartic »

bifur píše:
Davulus píše:takže když do svého krasavce naleju V POWER bude to litat ještě líp jo??:D no já tomu moc nevěřím...spíš si myslím že je to jenom reklamní tah.stejně jako s těma olejema
Skus si precitat moj predchadzajuci prispevok. Rovnaku spotrebu ako s Carrerou mam aj s V-Power. S ostatnymi benzinmi je to dost bieda.. Ale u nas je to trosku inak s benzinom ako u vas.

Lejt beznín s oktanovým číslem 100 do motoru pořád,kterej to nedokáže využít mně přijde hloupost a jsem i čet,že se tím motor zasírá.Jiný je,když párkrát do roka natankuješ plnou např.Vevou 100,Carrerou 100 a nebo V-power racing,aby se motor pročistil.Myslet si,že auto,který má předepsaný palivo N95 a lít tam 100 oktanů s tím,že to pojede jako drak a spotřeba se sníží na úrove'n TDI je :roll: :roll: :roll: Ale je to věc názoru a te'd se do mě pus'tte :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bifur »

Chalan, ale ja tankujem Carreru 95 a V-Power u nas ma tiez 95 oktanov. V-Power racing ma 99 ci 100. Ja som chcel poukazat na to ze nie len oktanove cislo hra ulohu v kvalite benzinu a naslednom vykone ci spotrebe. Prave len vdaka aditivam mam spotrebu o dost nizsiu, oktan s tym nema nic spolocne.. Chvalabohu to ale mam overene, tak nad tym nemusim teoreticky spiritizovat, ze? :wink: Peace. :D

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bartic »

bifur píše:Chalan, ale ja tankujem Carreru 95 a V-Power u nas ma tiez 95 oktanov. V-Power racing ma 99 ci 100. Ja som chcel poukazat na to ze nie len oktanove cislo hra ulohu v kvalite benzinu a naslednom vykone ci spotrebe. Prave len vdaka aditivam mam spotrebu o dost nizsiu, oktan s tym nema nic spolocne.. Chvalabohu to ale mam overene, tak nad tym nemusim teoreticky spiritizovat, ze? :wink: Peace. :D
Já jsem to po.... a napsal jsem to tobě :) Nemyslel jsem nic proti tomu co jsi napsal,jen jsem chtěl napsat lidem,aby nesmyslně nelili do aut benzín,který tam nemá co dělat :P Já tam taky leju jen Carreru 95 a nebo V-power a jsem spokojenej :P

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od bifur »

Teraz som dal pre zmenu Carreru 100 :) nech vidim co to urobi a je to o trosku zivsie, ale liat to tam furt za tie prachy nemienim. Ked som to skusal pred cca rokom, tak spotreba bola taka ista ako s Carrerou 95. Na felde mi isla najlepsie kombinacia V-Power racing pol nadrze a druha polka obyc OMV 95. S tymto behala jak sialena a spotreba krasna - cca 6,2.

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od sweet.cabrio »

Je to hloupost tankovat do 1.4 " 100 octanovej benzín " ten motor to nevyužije pokud nemáš obsah jak muj známej co má MLko a má obsah přes 3litr. ten motoro to využije ale 1.4 ne ... ptal jsem se na to mechanika co mi delá auto když se mi neco posere... já tankuju jen u Shell a rád když mi vy vyjde tak že tankuju jen když jsem u přítelkyne v chomutove na Shellce tam to dováží z DE a maj to i cenove jinde než v praze tankuju bud normal 95 a nebo V-power racing 95octanu střídám to .... a hlavne mám slevy na Litr :mrgreen: :mrgreen: tak je to pro me výhodnejší .. !!! jiný benziny a i shell stejnak dováží z jednoho sudu v Litvínove např. :-D

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

Davulus píše:jak poznám že mám long service?
???asi ste to přehlédli

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Marah »

Davulus píše:
Davulus píše:jak poznám že mám long service?
???asi ste to přehlédli
No myslím že se používal u některých motorů od roku 2000 a na štítku např. v servisce nebo kufru by jsi měl mít značku QG1...Ale nesmí se to přerušit, takže pokud někdo používal long life a pak s tím přestal a měnil klasiku po 15tis, tak už se k long life nevrací...Auto na to musí být vybavený

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

aha tak to myslím že nemám

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od duduh »

8) Long Life se používá u autí které během roku najezdí více jako 15tis. km.Tedy "vyplatí" se to, protože vynechám jednu výměnu v servise a tedy neměním olejíček,olej. filtr a neplatím za výměnu.Naftový filtr se mění až po 60tis. km.To ovšem = tankování kvalitní nafty.
:arrow: Na VAGu je možnost nastavení a pak na oleji hlavně záleží kdy se zobrazí nápis Service Oil.
Tedy při Long Life pak funguje ta černá skříňka z obrázku.

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: kdy měnit rozvody?

Příspěvek od Davulus »

i kdybych to měl tak na nějakou černou skříňku nespoléhám...nemůže přece poznat kdy vyměnit olej

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“