jde mi ztuha jednička

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Santi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.02.2008 00:23
Bydliště: Jeseník

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od Santi »

Ahoj zdravim mam 1,6 SR a jdou mi ztuha rychlosti,1 ale i ostatni stupne,kdyz řadim nahoru i dolu a spojka mi zabírá uplne nahore,da se nejak poštelovat u tohodle motoru,nebo to chce novou spojku,na olej v převodovce jsem se ješte nekoukal ...... díky moc za nejaky rady ......

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od Killer2142 »

Spojka nejde nijak seštelovat. Buď prostě zabírá nebo ne. Seštelovat jdou táhla od převodovky.

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od Paraday »

Zdravim hele spojkou ani olejem to neni, spojku mam komplet fungl novou a olej v prevodovce Castrol take takze bude chyba nekde vtech tahlech ... kdyby jste nekdo prisel nato jak a co promazat tak dejte vedet. Dikec

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od falko1983 »

Problém je podle mě taky v té volící páce pokud je v ní příliš velká vůle tak se při přeřazování když se značně naklání motor změnou kroutícího momentu příčí a jdou špatně řadit převodový stupně.
Přílohy
Bez názvu.jpg
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od bifur »

Hosi, mne tiahla nastavovali v servise a rapidne sa zlepsilo radenie ked stojim. Jednotka a dvojka idu uplne krasne. Staci vsak maly pohyb auta a uz tam davam jednotku nie cez zub, ale akokeby cez nejaku zabranu..

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od Paraday »

A kde jsi byl v servise asi na slovensku vid ?? kolik si zato rekly??? nejhorsi je ze ne vsude ti to udelaji dobre ze to pomuze...a nekoukal jsi nane jak to delaly ?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od bifur »

Daval som vymenit ulozenie stabiku a nastavenie radenia. Dokopy to vyslo 99 €. Oproti tomu ako mi radilo predtym to je fakt neporovnatelne lepsie. Predtym som mal velky problem zaradit jednotku aj ked auto stalo. Musel som par krat vyslapnut spojku a potom to tam nasilu narvat..

Uživatelský avatar
rachot
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 07.05.2009 19:26
Bydliště: BRNO - jih
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od rachot »

taky sem měl ten problém. ale pošteloval sem táhla na převodovce a jednička tam jde sama :lol:
GOLF IV TDI black
Prodám díly na giv: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=144072" onclick="window.open(this.href);return false;
OLDCAR s.r.o. Brno královo pole, božetěchova 106
AUTO - MOTO SERVIS (VČ. DIAGNOSTIKY), PNEUSERVIS
605206463

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od Paraday »

A jak si je prosímtě pošteloval ??? konkretne u ty jednicky? muzes nafotit co kde jak ?? :) dikec

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od falko1983 »

Paraday píše:A jak si je prosímtě pošteloval ??? konkretne u ty jednicky? muzes nafotit co kde jak ?? :) dikec
1,4 a 1,6 má táhla ne lanka štelovat jde jen u toho čepu jak je na obrázku povolí se ta objímka a na řadičku se ve vw přiloží speciální šablona a povolí se dva šrouby u konzole,která drží řadící kulisu pak se vše podotahuje vícemémě se jen nastaví poloha řadící páky protože táhla jsou pevný.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od falko1983 »

Čau kluci
Potřeboval bych poradit s mím problémem ohledně řazení u mého GIV.Při podřazování ze 4.rychl.stupně na 3,mi klade řadící páka odpor a nedovolí mi zařadit až po opětovném povolení do neutrálu a opětovném pokusu rychlost zapadne.Myslel jsem že to bylo způsobeno přítlačným talířem,který jsem vyměnil a cca měsíc se tento problém neoběvil a zařadit šlo zcela bez problémů.Bohužel jak mi tento problém samovolně odezněl,stejně se mi dnes vrátil a je to stejné jako předtím.Celé řazení je promazané,seštelované,spojka nová tak už nevím co by to mohlo dělat.Jediné co mě v tuto chvíly napadá je že už je načatej hlavní spojkový válec a spojka se zavzdušnuje.Myslíte že by mohl být problem třeba tady v tom?Budu rád za každou radu.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od xerxes »

máš správně seštelované táhla?tím brzdovým válcem bych to neviděl to by špatně zabírala spojka :roll:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od falko1983 »

Takže jsem na zkoušku odvzdušnil celou soustavu spojky a rychlosti jdou zlehka jako předtím takže na 95% je v háji spojkovej válec.Usuzuju že jsou v háji gumyčky a prostě už netěsní.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od srotty »

falko1983 píše:Takže jsem na zkoušku odvzdušnil celou soustavu spojky a rychlosti jdou zlehka jako předtím takže na 95% je v háji spojkovej válec.Usuzuju že jsou v háji gumyčky a prostě už netěsní.
A můžeš ,prosím tě popsat,jak jsi to odvzdušňoval,Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jde mi ztuha jednička

Příspěvek od xerxes »

srotty píše:
falko1983 píše:Takže jsem na zkoušku odvzdušnil celou soustavu spojky a rychlosti jdou zlehka jako předtím takže na 95% je v háji spojkovej válec.Usuzuju že jsou v háji gumyčky a prostě už netěsní.
A můžeš ,prosím tě popsat,jak jsi to odvzdušňoval,Díky
klasika jak brzdy, sešlapnout spojkový pedál bržet ho a povolit obvzušnovak :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“