TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Tommate »

tak jsem dnes řešil čerpadlo, uhnilé kontakty a je to v háji, cívka nejde ven, už jsem vyzkoušel všechno, nemáte někdo ještě nějaké náhradní díly?

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

S Galaxy se teprve seznamuji, nemám jej dlouho. Nejde mi Bufík, tak jsem vše vsadil na něj samotnej, rozebral jsem ho, popral se se zarezlými šrouby, vyměnil svíčku, provazelinoval závity, složil a nešel. Ještě jsem zkoušel teplotní čidlo a pojistky. Nakonec jsem koukl i na čerpadlo, na první pohled OK, na druhý se za ním schovávaly kontakty...zelené, uhnilé, zelenal se i jeden z vodičů ještě asi 5 cm za konektor. Opravuju to doma ve stodole, a už jsem celej zlámanej a prokřehlej z toho plazení se pod autem:)...Budu muset za kamarádem, co má dílnu, snad to rozlouskne...dám vědět. Z toho přídavného topení jsem fakt na mrtvici...auto OK, ale toto je zklamání...fakt bolest (jak tu čtu) všech SAGů...copak to nemohli udělat robustnější, odolnější, více ochránit před rzí a zubem času...?
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rfarsky »

Jestli mohu doporučit tak po tříletém trápení s příhřevem D3WZ jsem dal D5WZ a mám konečně pokoj topí to i na krátké trasy zachvíli teplo atd.... Ta trojka je fakt nepovedená.Jenom jsem zaměnil bufíky kus za kus a přidělal pro jistotu vypínač na čidlo a jsem s tím spokojen maximálně.Kdyby někdo chtěl mám doma kompletní funkční D3WZ a mám i vodní čerpadlo kdyby někdo chtěl dělat nezávislé topení.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Tak jsem to včera večer... vlastně už v noci... překvapivě a neočekávaně dodělal, opravil, více jsem ležel (na ledové zemi, podestlán jen starými kartony) než stál, takže po zvednutí se a chůzi jsem měl mořskou nemoc :mrgreen:
Myslel jsem, že se z toho čerpadýlka na naftu pose...kakám. V leže se opravuje hodně zle, do očí mi padal bordel i nářadí, vrcholem byly kombinačky...málem monokl, když jsem si dal brýle, tak se mlžily (venku kosa, já pod autem funěl páru)...prostě super :|
Kontakty na čerpadýlku jsem očistil, krapáneček z nich naštěstí zbylo, ale větší část byla přeměněna v zelený prášek, ten zbytek jsem provrtal nejtenčím vrtáčkem, co jsem doma našel a provlíkl jimi konce vodičů, pak jsem to popatlal silikonem, protože žádná izolačka (ať elektrikářská, gumová či ta černá hadrovka) nechtěly v té zimě lepit a držet. Snad to vydrží a bude navždy OK. Jinak bufík maká, ohřev motoru se o dost urychlil a teplo do interiéru jde též velice rychle, čerpadýlko pěkně cvaká...ufffff...snad už nikdy více...snažší by bylo porodit čápa za běhu :lol: , příště budu muset někoho přemluvit a dát to na zvedák v nějaké vytopené dílně...tohle byl fakt nářez...
A díky všem za příspěvky, co tu jsou ohledně bufíku, neboť jsem jel podle nich...super !
(((škoda, že to ti němčouři neudělali odolnější, či neochránili - neumístili v nějaké utěsněné krabičce: čerpadýlko + kontakty, takto to dosti trpí)))
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

"provlíkl jimi konce vodičů" a ani si to nepripajkoval ????????

To ti dlho nevydrzi :?

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

A pokud jsi spoj drátů popatlal silikonem tak do 3 měsíců pod autem ležíš znova. Zezelená to a strašně zoxiduje. Bohužel vlastní zkušenost. Letos jsem to pro jistotu zalil do "eprosinu" včetně cca. 20mm kabelů.
I LOVE TO FLY

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Připájkovat to v leže pod autem nejde :| , musel bych mít asi ještě dvoje ruce, aby jedna držela cín, druhá pájku, třetí čerpadlo a čtvrtá svítila...prostě nelze... a silikonem jsem to popatlal, aby to spevnilo a hlavně ochránilo "spoj". Navíc se jedná o klempířský silikon, který má větší přilnavost a je antikorozní, takže měď pod ním nezezelená...obsahuje to nějaké příměsy...takže doufám, že to bude OK :wink: Trochu jste mne vystrašili, ale chápu, myslíte to dobře... :wink: Kdyby náhodou, tak už budu muset někde opravdu na rampu a vzít někoho k sobě, aby držel a svítil a pak ano...pak by to šlo, ale pracuji v domácích čili polních podmínkách...no, nestrašte mne :( :)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Drat prevleceny cez dieru neni spoj.

To ti skor zaoxiduje a zhori na prechodovych odporoch. Tak tu puptu treba uplne vyriahnut a napajkovat na zemi.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Myslíš, že shoří odpůrky...? Kde a jaké ?... ať jsem na to připraven... Doufám ale, že se tak nestane. Normálně jsem to tam protáhl a zavázal, prostě tak, jak to maximálně šlo a pokryl silikonem. Zatím to šlape bez problémů...to by se už něco projevilo, ne ? Kdyby se to autu nelíbilo...já už tam v tomto počasí nepolezu, pod auto... :|
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Tie prechodove odpory sy vytvoril na tom vodici. Takyto postup je z elektrickeho hladiska striktne zakazany. Ta tvoja stiahnuta slucka ma svoju pruznost a casom povoli. Tym padom sa prechodove odpory zvacsuju. To ma za nasledok ubytky napatia a v extremnych pripadoch teplo. A vo velkom extreme je z tepla ohen. Toto keby videl nejaky revizny technik tak ta ukamenuje.

Cez tu pumpu nastastie take velke prudy netecu ale v pripade skratu vinutia uz sa okolnosti zbiehaju.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

... :| ...já nechcííííí znovu na tu ledovou zem...pod autoooo....no zamázl jsem to tím silikonem, aby to nepovolilo..."nerozvázalo se "...no budeš do mne tak dlouho hustit, až to předělám, ale mně by to takto stačilo...myslíš, že teda autu ne a že fakt předělat...??? Ach jo...do pr...kýnka dubovýho...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Urcite to prerob, alebo to daj niekomu prerobit kto ma na to podmienky.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Josko, ty mi dáváš... :? No máš pravdu...no, no zkusím asi nasadit plexi štít, protože kulička horkého cínu v oku či na tváři by byla safra nepříjemná, zkusím dostat na pájku, na špičku trochu cínu a pak ty kontakty přeletovat, no to bude masakr, už vidím jak se vztekám...hele, já musel napojovat i drátky, protože původní byly několik cm též zelené, spuchřelé...to teda navrhuješ spojit třeba tou "čokoládou"...? Nebo jak se tomu říká, víš jak se tím spojují např. kabely za rádiem...taková ta PVC tyčka s dvěma šroubky...zastrčíš jeden konec drátu, utáhneš šroubek, druhý konec drátu, utáhneš šroubek a pak asi zaizolovat třeba tím klempířským "antioxidačním" silikonem, no a kontakty teda očistit od silikonu...ach jo...a přeletovat a zase zasilikonovat... To by asi šlo, že...no nazdar...to bude :158:...Čerpadlo vyndávat nechci, protože bych ho v leže neuvolnil, je to dost orezlé, uvolnit ho by nebyla pr**l...musím to dělat jen tak, že jej povolím a svěsím...pak se s tím trápit, no...a světlo nechat ležet na zemi...abych tam viděl...No, ale bude to muset minimálně do víkendu počkat...to snad autu neublíží...zašmodrchal jsem to tam pořádně a zasilikonoval též hodně, ještě jsem drátky chytil k tělu čerpadýlka PVC stahováky, těma páskama, aby se právě v kontaktech neklepaly...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Ja by som ho vybral, vonku by som na nho napajkoval nove kable a na tie skretene by som dal vodotesny konektor. Ono tie kontakty cerpadla bude treba aj tak dobre precistit pred tym pajkovanim aby tam nebol studeny spoj.

Sak nerob to vonku, najdi si niekoho kto ma zdvihak alebo jamu. Nemas nikoho takeho v okoli ?

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

Jak píše Josef. Sundej čerpadlo (je to jeden šroub, i když s hoootně blbým přístupem), připájej to v klidu v teple, dobře uzavři přístup vody do čerpadla a ke spoji drátů (já letos použil "natvrdo" eprosin) a cca. 60mm od čerpadla mám pod autem "čokoládu" obalenou elektrikářskou páskou a celé zašmrštěné do bužírky s přesahem asi 30mm na každou stranu. Ten silikon fakt ne, já jsem použil nějaký sanitární s antibakteriální přísadou (zbytek když se předělávala koupelna). Po 10 měsících (vloni jsem pod tím ležel týden před vánocema a odjezdem na hory) byl všude okolo spojení čerpadlo-silikon zeleno-bílý chomáč jakoby popela (na vrchu krusta a po přitlačení šroubováku se rozpadlo v prach) a hlavně celý průchod silikon drát k cívce zelené, spojení drát cívka zelený oxid až dovnitř včetně horní části cívky.
I LOVE TO FLY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“