TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Nemám a koho znám, ten má na zvedáku auto bez motoru, maká na něm...a pod...možná za 14 dní se uvolní...snad...dílna se zvedákem...To čerpadlo jde ven dobře, jak tam drží ? Na hadičkách ? Neumím si to pod autem představit, jej "vyrvat" ven...myslím z těch samotných hadiček, odšroubované jsem to už měl od boku prahů......Jinak by to pak byla samozřejmě práce o něčem jiném, to je fakt...Odvzdušní se pak systém sám ?...páč jak bych ho vyndal, tak předpokládám, se do hadiček dostane vzduchová bublina...
Elektrice vůbec nerozumím. Jako malej jsem dokázal maximálně spojit 4,5 V plochou baterku, kterou jsem dal do plast. krabičky na mýdlo, k tomu jsem píchnul vypínač a malou žárovčičku, kterou jsem umístil do průhledné plastové hračky nebo figurky od dětské pěny a takto si vyrobil lampičku...abych se v noci nebál...ale tam moje znalosti končí...v dětství...dál jsem se ohledně elektriky nedostal :lol:
No a myslíš Josko, že to zatím takto v mém provedení ještě nějakou chvíli vydrží ? Aby to teda nebylo nebezpečné...to snad není, ne...?

Co je to ten eprosin ? Nějaká pryskyřice ? Já používám silikon pro klempíře, který je přilnavější než ten normální a je speciálně dělán na kov, na Cu a např i Ti Zn, FeZn a pod. plech, kdy brání oxidaci...tento silikon by snad měl být OK...? Jinak teda koukám, koukám, že ten normální sanitární takto mědi ubližuje...asi chem. reakce...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

Obrázek někdy vydá za tísíc slov :D Buď to drží na tom držáku č.1 nebo na té gumě č.9 Hadičku směrem od nádrže je potřeba ucpat.

Pokud jsi zvládl to spojit pod autem tak to zvládneš i propájet. Polaritu není potřeba řešit. Odvdušní se to samo (většinou dva starty bufíka stačí).

Ano, eprosin je pryskyřice a "výborný tmel", za bývalého režimu stačily starý montérky, pixla eprosinu, pár listů šmirglu a pixla barvy a auto bylo jak nové.
Přílohy
cerpadlo.jpg
TL_EprosinE25.pdf
(166.57 KiB) Staženo 194 x
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Kedze to neni silovina tak to uplne priamo nebezpecne nie je (netecu tam az take velke prudy) ale je to rozhodne velmi zly postup. Ak to spravis za 14 dni tak v pohode. Zial ludia takto riesia aj ine veci a uz som mal na dvore auto ktore vdaka takejto instalacii (stocene kable o seba) zacalao na dialnici v 130 ke horiet pod paluboukou vdaka "profesionalnej" instalacii radia. Pozor na elektrinu. Neni su s nou zarty. Napr. o ucinkoch elektrolizy (voda v kablovom zvazku) by ti vedel povedat Widle. Ale to uz je OT.

EDIT: Tymto sa ta rozhodne nechcem dotknut ale len upozornit ze clovek ktory nie je zbehly v elektrike a chcel by s nou nieco robit tak je vhodne ked si niekoho k sebe radcej zoberie aby ho vedel varovat pred nastrahami o ktorych nevie (spravne prierezy vodicov, istenie ....).

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

RcMony díky za obrázek, perfektní, jojo, mám to zavěšený na té gumě a pak ta guma je přišroubovaná k tomu držáku. Šroub, co drží gumu na kovovém držáčku, mi nešel povolit, totálně zarezlý, tak jsem musel lámat své prsty a vyšroubovat celý držáček, což není těžké (zde šroub šel kupodinu ochotně ven) jen je to takové nepohodlné, špatně se tam čímkoliv (klíčem, golou) dostává.
Potom tedy už sundám ty objímky na hadičkách před a za čerpadýlkem, ty mne štvou, páč tam jsou takové origo a mně se s něma blbě zápasí, už jsem s ní - s jednou - bojoval u bufíku u naft. hadičky, snad je přeperu a asi sudám a nahradím novými s šroubkem, jako je na obrázku, líp se uvolňují i dotahují nazpět...jakmile toto zvládnu, tak už napájení nových drátů na zbytky kontaktů bude hračka. Nové vodiče spojím pod autem s původními "čokoládama" a asi vše zabužírkuju a zasilikonuju tím "mým" silikonem (koukal jsem na ten eprosin, zajímavé, jen nevím, jak s tím tuhnutím v této zimě, chci to rychle vrátit do auta, neboť jej využívám přes týden denně), neb v tomto počasí je s ostatní izolací problém, vše je skřehlé, nedrží, nelepí...
Jozef díky i tobě...zkusím to o víkendu, uvidíme, no už jsem se těšil, že tuto So i Ne budu lenošit, když neuspěju, tak počkám na tu dílnu se zvedákem.
Jinak takovéto kluby jsou fajn, neboť díky nim i člověk jako já dokáže opravit bufík, což je skvělé. Je to fajn pocit, když jej slyším po nastartování hučet a cvakat čerpadýlko a hlavně...je teplíčko motoru i mně. 8)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

mam tu taky problem z čerpadlem a potřebuji poradit objednal jsem nove čerpadlo namontoval a přihřev nešel tak jsem zjistil,že mi jde na oba draty u čerpadla proud proto se ptam jak je to možne kde je problem podle mne by měl jit proud na zeleny kabel a ten druhy by měla byt kostra a ješte jedna věc plus poušti přerušovaně ř.j. přihřevu?

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

tak by to malo byt na D3W aspon podla ELSY cerpadlo riadi R.J. prihrevu

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

no jo ale tu už jsem zkoušel z jineho přihřevu a to same na oba kabely čerpadla jde proud a tim padem nejde nafta

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

RcMony děkuji Ti moc za ty manuály :) . Uložil jsem do kompu a dokonce jsem si i vytisknul, je to sice hooodně stránek, ale když člověk narychlo potřebuje nakouknout a nemá např. zapnutý počítač, je i ta knižní podoba velice fajn...vložil jsem si to do "spešl" desek. 8)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

golfgti16vv píše:mam tu taky problem z čerpadlem a potřebuji poradit objednal jsem nove čerpadlo namontoval a přihřev nešel tak jsem zjistil,že mi jde na oba draty u čerpadla proud proto se ptam jak je to možne kde je problem podle mne by měl jit proud na zeleny kabel a ten druhy by měla byt kostra a ješte jedna věc plus poušti přerušovaně ř.j. přihřevu?
tie kontakty si meral ked bolo cerpadlo na nich zalozene? dufam ze sa bavime o D3W nie D5W

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

jukinoo píše:
golfgti16vv píše:mam tu taky problem z čerpadlem a potřebuji poradit objednal jsem nove čerpadlo namontoval a přihřev nešel tak jsem zjistil,že mi jde na oba draty u čerpadla proud proto se ptam jak je to možne kde je problem podle mne by měl jit proud na zeleny kabel a ten druhy by měla byt kostra a ješte jedna věc plus poušti přerušovaně ř.j. přihřevu?
tie kontakty si meral ked bolo cerpadlo na nich zalozene? dufam ze sa bavime o D3W nie D5W
jo měřil jsem to zapojene a je to D3W

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

tak je to dobre to cerpadlo je magneticke ked ho budes pripajat a odpajat na baterke malo by cukat tak to odpajanie zariaduje R.J.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

ale mne nepulsuje plus proud od ř.j. tak kde je chyba

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Bandog »

golfgti16v:

já jsem na tom byl úplně stejně jako ty, ale bohužel jsem se odpovědi nedopátral a také jsem na tomto problému ztroskotal. Také jsem měl proud na obou kabelech, čerpadlo nepulzovalo i když bylo dobré a nedávalo naftu pro bufík.

Nedokážu ti odpovědět, jen jsem ti chtěl říci, že v tom nejsi sám a že tento problém má také někdo jiný. Přeji ti mnoho zdaru!

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od marasoba »

Jestli jsem pochopil zapojení čerpadýlka správně, tak plus je na něj přivedené stále a jednotka v bufíku uzemňuje v určité frekvenci druhý vývod. Protože je v čerpadýlku elektromagnet, tak se chová tak, že v klidu naměřím na obou vývodech z čerp. +12V. Pokud začne pracovat, tak by mělo být na jednom konci napětí blízké 12V (trochu méně, je tam úbytek na kabelech) a na druhém napětí ještě nižší. Pulsování napětí se asi nezměří, protože frekvence uzemŇování je vyšší, než rychlost měření jednodušších voltmetrů.
Pak je další možnost proměřit kabely mezi čerpadýlkem a konektorem. Rozpojíme konektor u bufíku a změříme odpor mezi pinem 3 a 4 na konektoru, který má kabely vedoucí do auta, nikoliv na konektoru bufíku. Odpor by měl být tuším kolem 10 ohmů, ale nevím přesně. Pokud bude odpor o mnoho větší, je to špatně. Kde jsou piny 3 a 4 zkusím upřesnit večer, pokud nebude někdo rychlejší.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

keby som mal viac casu tak to pozriem na aute tiez som opravoval cerpadielko a ked som ho zalozil tak trvalo hodnu chvilu kym zacalo cukat ak stihnem poobede pozriem tu elektriku ale skor si myslim ak je cerpadielko dobre bude skor chyba v prihreve

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“