Tempomat PASSAT

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Pizzzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2009 09:43

Tempomat PASSAT

Příspěvek od Pizzzi »

Zdravím

Passat 1,6 benzín, motor AHL. Před cca rokem mi přestal chodit tempomat. Občas (velmi sporadicky) se chytne, ale po pár minutách se sám vypne. Je to ještě ten starý klasický s měchem a kompresorem. Udělal jsem následující kroky:
1. odpojil sem měch, který je zcela těsný a zjistil, ze i hadice ke kompresoru a k pedálům je zcela těsná
2. vymontoval jsem kompresor, připojil 12V a motorek běží, funguje i relé na přepnutí chodu - kompresor zcela funkční
3. ventil u spojky těsný, při sešlápnutí vypustí. U brzdy stejný.
4. vyndal jsem spínače u spojky a brzdy, proměřil a vše OK.
5. rozebral jsem páčku u volantu, proměřil a funguje jak má.

tímto moje bádání končí. Protože nevím, kam všude vede kabeláž, případně odkud je funkce kompresoru řízena, nevím co a jak proměřovat dál. Může mě nekdo nasměřovat kam dál? Zaráží mě, že se občas chytne... Dost by mi pomohlo vědět, co všechno rozhoduje o tom, že se tempomat vypne (kromě pedálů a tuším že rychlosti) a odkud je jeho funkce "řízena".

Za každou radu děkuji a třeba schématem vůbec nepohrdnu.
Dík

hauzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 31.08.2009 18:40

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od hauzo »

Zdravim,
podarilo sa ti tento problem prosim ta vyriesit? Mam uplne ten isty problem na 2.8 V6. Velmi sporadicky funguje a ked uz, tak sa sam vypina. Problem mam uz snad 2 roky. Diagnostika ukazuje, ze je tempomat "disabled". Je to divne...

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od jangeltner »

"disabled" znamena vypnuto takze mozna bude vypnutej ... nevim jak to je ale mozna se musi zapnout pres diagnostiku

hauzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 31.08.2009 18:40

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od hauzo »

:-) dik za odpoved. Ide ale o to, ze to zapnut nejde...je tam nejaky problem. Proste sa to na "enabled" neda prepnut... :-(

Uživatelský avatar
AlerG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od AlerG60 »

zdar taky řešim tento problem dříve při sepnutí tempomatu se mi vždy ozvalo cvaknuti v palubce a tempomat se zapnul ale po čase se cvaknutí ozívalo jen občas a tempomat také funkoval jen občas je tam někde ňáke relatko které mohlo odejit. řekl bych že se to cvaknutí nebo sepnutí ozívalo poblíž klimatroniku.

hauzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 31.08.2009 18:40

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od hauzo »

Ano, jedna sa o presne ten isty problem. To cvaknutie islo niekde spoza climatronicu z palubnej dosky. Odkedy tempomat blbne, respektive ked nefunguje, tak sa cvaknutie neozve....teraz je otazka, ci to cvaknutie pri zapinani tempomatu malo byt, alebo slo uz o zaciatok problemu....

Uživatelský avatar
AlerG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od AlerG60 »

pravě by mě zajimalo co to je jesli odešlo ňaky relatko kde tam je a jak ho vyndam. vyměnit a třeba to bude ok.

Uživatelský avatar
AlerG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od AlerG60 »

poraďte nekdo skzšený s tímto problémem

zoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.06.2010 15:48

Re: Tempomat PASSAT

Příspěvek od zoli »

Asi to bude riadiaca jednotka, zoxidované kontakty na plošnom spoji. Nie je to ojedinelá závada.
Riadiaca jednotka je za skrinkou pred spolujazdcom. Je treba vyklopiť-vybrať skrinku, RJ je malá Al krabička s konektorom.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“