BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od erikon76 »

Prepáčte písal to mvolesko.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od Vytvarnik »

Já ten problém měl ale právě v tom levém předním, tam se to kouslo. To pravé bylo sjeté také hodně, ale nekouslo se to.
O nic teď už vlastně nejde. Destičky mám nové a tak to chvíli nemusím hlídat, jde jen o to, jestli není mimo provoz i hlídání něčeho jiného.

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od erikon76 »

Ja si myslím, že spoliehať sa na kontrolku opotrebenia je riskantné. Je lepšie kontrolovať doštičky vizuálne napr. pri výmene pneu zo zimných na letné a naopak.

Sharan.jo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 28.10.2008 15:25

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od Sharan.jo »

Dnes jsem tam dal nové desky, aktivoval přes VAG signalizaci a na přístrojovce to nic neukazuje, tak předpokládám, že budu čekat, až je zase sjedu. Teda jestli to budu já. Staré desky byly originál, že by ještě z fabriky ? Najeto 100.000 km. Jinak brzdového obložení od signálu na přístrojovce tam bylo ještě asi 3mm, tak si myslím, že minimálně 10.000 km by se s tím ještě dalo jezdit. Mluvím o zadních deskách, zadek moc silně nebrzdí, spíš pomáhá předku. Nebo je to jinak ?
VW Sharan II 1.9 TDi PD 85kW AUY 12/2002
Peugeot 406 2.0 HDi 80kW 04/2000

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od abeljozef »

1. Nie kazde auto ma vo vybave kontrolu opotrebenia brzdoveho oblozenia
2. ak ju ma musi byt ku kolam natahana adekvatna kabelaz a musi byt kodovanim aktivovana v budikoch.
3. brzdove dosticky musia mat vyvedeny kabel a konektor.

- princip je jednoduchy, v dosticke je zaliaty maly drotik ktory je za normalneho stavu spojeny. ako sa dosticka derie tak dojde az po ten drot a postupe zoderie aj ten drot a rozpoji obvod. Po tomto rozpojeni zacnu budiky signalizovat opotrebenie brzdovych dosticiek.

Musis si skontrolovat ci ti ide od blatnika kabel k brzdovemu strmenu. Ak nejde nemas kontorlu dosticiek vo vybave (ako uz bolo spomenute tento kabel ide len k jednemu prednemu a jednemu zadnemu kolu)

Ak tam ten kabel mas odpoj konektor najskor v predu potom v zadu (alebo naopak a skontroluj ci ti bude indikovat kontrolu brzd. oblozenia). Ak nie musis skontrolovat kodovanie budikov pripadne celu kabelaz.

Kodovanie budikov: Skupina XXxxx Definicia mimoriadnej vybavy

00 - bez mimoriadnej vybavy
+ 01 - aktivuje kontrolu brzdoveho oblozenia (vyzaduje adekvatnu kabelaz
+ pripojenu do pristrojovej dosky)
+ 02 - aktivuje kontrolu zapnutia bezp. Pásov (ci je sofer priputany)
+ (vyzaduje adekvatnu kabelaz pripojenu do pristrojovej dosky)
+ 04 - aktivuje indikaciu nizkeh hladiny vody v nadrzke ostrekovačov
+ (vyzaduje adekvatnu kabelaz pripojenu do pristrojovej dosky)
+ 08 - aktivuje palubny pocitac (vyzaduje pripojenie packy s prepinacmi
+ pal. pocitaca do pristrojovej dosky, inac maxidot ukazuje len
+ vonkajsiu teplotu)
+ 16 - aktivuje moznost navigacia v rozsirenom menu (ak je navigacny system prepojeny do pristrojovej dosky).


Mohlo sa tiez stat ze niekto kto menil brzdove oblozenia pred tebou nekupil dostiscky s detekciu opotrebenia, tym padom nemal co k tomu konektoru pripojit a aby to na tych budikoch nesvietilo tak proste vykratil konektor na kabli od blatnika. Uz som videl aj to.

Dalej aj ked mas system kontorly opotrebenia brzd. oblozenia stale musis pocitat s tym ze moze zlyhat (napr ak sa prederie kabel a spoji sa pred dostickou) a hrubku oblozenia by si mal preventyvne kontrolovat aj vizualne napr. ked menis gumy zo zinmych na letne tak hned skontroluj aj hrubku dosticiek ale aj brzdovych kotucov.

Takto to vyzera na zadnom kole:
xxxx.JPG

Sharan.jo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 28.10.2008 15:25

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od Sharan.jo »

Díky za informace. Asi je moje chyba, že jsem na začátku příspěvku nenapsal, že po sjetí zadních desek mi začala ukazovat přístrojovka, že jsou sjeté. Tak jsem to do doby výměny desek přes VAG vypnul odečtením 01, jak jsem je vyměnil, tak jsem zase 01 přičetl.
Jak píšeš, že k aktivaci signalizace zapnutí pásů stačí přičíst 04, nezměním tím nějak jiná nastavení ? I když, nevím, jestli bych si zrovna tuto funkci aktivoval, přiznám se, že i když bych měl, tak pásy vždycky na 100% nepoužívám. Ta signalizace je i u spolujezdce nebo jen u řidiče ? Díky.
VW Sharan II 1.9 TDi PD 85kW AUY 12/2002
Peugeot 406 2.0 HDi 80kW 04/2000

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od abeljozef »

len na strane sofera, okrem toho ze ich aktivujes musis mat aj namontovany spinac a natiahnutu kabelaz. ked pripocitas 4 ziadnu inu konfiguraciu neposkodis.

Toto je ale mimo obsah tejto temy tak to tu viac uz nerozpisujeme a ked tak sa presunme do adekvatnej temy.

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od Budulman »

Netušít někdo kudy vede ten kabel do přístrojovky ? pořát mi to svítilo i když byly oba konektoty zkratovaný. Mechanik mi říkal že to vede přes čidlo ABS a že se v tom nechce vrtat.
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od abeljozef »

Cidla su zapojene v serii. Za pristrojovou doskou je potiahnute ukostrenie na zadnu dosticku od tial pokracuje k prednej a od tial ide do budikov na zeleny konektor pin. c. 7.


Najskor by som proti + zmeral zem na konektore zadneho cidla, ak bude tak by som ten konektor premostil a hladal na predom cidle. Ak bude aj na prednom, tak by som pokracoval k budikom.

Ak su vsetky spojene su prizemnene budiky na pine 7 (zeleny konektor) ak sa obvod niekde prerusi indikuju oblozenie.

Este su spojenia (medzi kolesom a skrinou auta) na 4 pinovom konektore v podbehu (v blatniku v predu). Na pin 1 a 2 je zapojene cidlo otacok ABS na pin 3 a 4 je zapojenie na dosticku.

Kludne ten konektor odpoj. Moze sa ti stat ze ti to ABS vyhodnoti ako zavadu cidla ale po opetvnom pripojenie zavadu prekvalifikuje na sporadicku a casom vy ju malo zmazat. Ak nie tak VAG sa o to postara.

pecaak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 12.10.2009 21:04

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od pecaak »

Zdravím vyměnil jsem na shariku desky protože mi to na palubním svítilo opotřebení ve předu mám se snímsčem a v zadu mam bez snímače ale mněli tam být také se snímačem a na Přístrojovce mi to stále svítí a nevím jak na to...díky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od abeljozef »

Ano aj v tadu musia byt zo snimacom.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od crazyduke »

FOR PECCAK
propoj smyčkou ten kontakt co je u /myslím/ levého zadního kola...... je jenom na jedné straně....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od esser »

Čím dále častěji mne Alhambra upozorňuje na kontrolu brzdového obložení, přední destičky jsou nové včetně kotoučů cca 3 měsíce a 10 000 km, vizuálně v pohodě, vyměnil jsem zadní a stále pokračuje upozornění, konektory jsou normálně zapojeny LP a PZ kolo.

Prosím vás o pomoc, napadá mne ještě vyměnit kapalinu, ale to by snad psalo, že je potřeba jí vyměnit, nebo to píše pouze jedno varování a spadá pod to i kapalina?
Boby

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček?

Příspěvek od abeljozef »

Ak mas rozsvietenu kontrolku brzdoveho oblozenia tak ta z brzdovou kvapalinou nema suvis. Ak mas nove dosticky v predu aj v zadu tak problem bude v rozpojenom obvode. (kontakty konektorov alebo preruseny kabel).

Vek brzdovej kvapaliny neni strazeny, musis si ho strazit rucne. Nic ta neupozorni ze vymen kvapalinu. Upozorni ta akurat na nizku hladinu brzdovej kvapaliny ale to je ina kontrolka .

Uživatelský avatar
David Liberec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.05.2008 22:03

Re: BRZDY: jak na VAGu vypnout sign. opotřeb. brzd. destiček

Příspěvek od David Liberec »

Dotaz zkusil jsem aktivovat palubní počítač naprosto bez problému ,ale vypne mi to sig.brz. desek ????Dělám asi něco špatně?
Po aktivaci pal.PC už stačí jen P páčka a kabeláž od páčky?Mam polodot.Děkuji

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“