bouchání u pr. kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Pavel-Ostrov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.11.2009 12:02

bouchání u pr. kola

Příspěvek od Pavel-Ostrov »

Zdravím. Mám problém, v létě mám vyměněné řízení, vše bylo OK až teď mi začalo něco bouchat od pravého kola. Ramena to nejsou, ale vypadá to na čep řízení jako by klepalo mezi čepem a řízením, prý je tam guma a tam je asi vůle, mi řekli tam co mi dělali řízení za 13000,-. Řekli mi, že by chtěli udělat i ramena, ale rád bych teď před vánoci trochu ušetřil tak zvažuji jen ty čepy. Co vy na to?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od majkl1 »

Bouchat tam můžou i silentbloky na stabilizátoru anebo horní uložení tlumičů a nebo jakýkoliv čep nebo silentblok. Chce to zvednout a minimálně montpákou odzkoušet. Nebo pokud máš poblíž stanici STK, za cca 80 korun ti to hodí na misky a řeknou, zda tam má něco vůli. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Pavel-Ostrov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.11.2009 12:02

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od Pavel-Ostrov »

Tak jsme to měli nahoře a ramena Ok.Žádná vůle ani bouchání.A když je na zemi tak při pohoupání lehce klepe od uložení tlumiče.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od majkl1 »

Pokud to jde odzhora, tak to nic jiného být nemůže. Nic krom toho uložení tm totiž není. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od Currahee »

Prvně bych hlavně zkusil dotáhnout kolo, to už tady taky bylo, že servis jaksi pozapomněl :lol:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od majkl1 »

Nato by snad přišli, když to měli zvedlé a lomcovali s tím. Ale taky je to alternativa. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od Kubíny »

majkl1 píše:Pokud to jde odzhora, tak to nic jiného být nemůže. Nic krom toho uložení tm totiž není. :roll:
Mám problém, s boucháním také. Ramena jsou nová, na autě cca měsíc a teď, když mi auto houpne nahoru, má to kovový zvuk. Prosím o pomoc.
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od majkl1 »

Mě to dělá též. Už mám koupený uložení tlumičů. Ale to je takový tlumený zvuk.
Kovový mi toto dělal utržený silentblok na převodovce (na pravé straně). Mrkni nejprve na něj. Je však schovanej pod krytem převodovky. Osobně bych vsadil kilo na něj. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od Kubíny »

majkl1 píše:Mě to dělá též. Už mám koupený uložení tlumičů. Ale to je takový tlumený zvuk.
Kovový mi toto dělal utržený silentblok na převodovce (na pravé straně). Mrkni nejprve na něj. Je však schovanej pod krytem převodovky. Osobně bych vsadil kilo na něj. :P
Tak a je po bouchání, měl jsi pravdu, byl to silentblok, ale na nápravnici. Byl povolený šroub a jak se to zhouplo a vrátilo bouchal ten povolený šroub. Takže HURÁ!!!! Vyřešeno. Děkuju za radu. :mrgreen:
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od majkl1 »

Kubíny píše:
majkl1 píše:Mě to dělá též. Už mám koupený uložení tlumičů. Ale to je takový tlumený zvuk.
Kovový mi toto dělal utržený silentblok na převodovce (na pravé straně). Mrkni nejprve na něj. Je však schovanej pod krytem převodovky. Osobně bych vsadil kilo na něj. :P
Tak a je po bouchání, měl jsi pravdu, byl to silentblok, ale na nápravnici. Byl povolený šroub a jak se to zhouplo a vrátilo bouchal ten povolený šroub. Takže HURÁ!!!! Vyřešeno. Děkuju za radu. :mrgreen:
Zatraceně! To má tak někdo štěstí! A já zas ostrouhal a musel kupovat a kupovat a kupovat. :mad3: :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od Kubíny »

majkl1 píše:
Kubíny píše: Tak a je po bouchání, měl jsi pravdu, byl to silentblok, ale na nápravnici. Byl povolený šroub a jak se to zhouplo a vrátilo bouchal ten povolený šroub. Takže HURÁ!!!! Vyřešeno. Děkuju za radu. :mrgreen:
Zatraceně! To má tak někdo štěstí! A já zas ostrouhal a musel kupovat a kupovat a kupovat. :mad3: :mrgreen:
Neboj, mě čekají přední tlumiče :roll: a stím taky uložení. Takže taky nejsi sám :D
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bouchání u pr. kola

Příspěvek od karelretik »

majkl1 píše:Mě to dělá též. Už mám koupený uložení tlumičů. Ale to je takový tlumený zvuk.
Kovový mi toto dělal utržený silentblok na převodovce (na pravé straně). Mrkni nejprve na něj. Je však schovanej pod krytem převodovky. Osobně bych vsadil kilo na něj. :P
to musím sundat ten kryt dole abych to viděl? kde to přesně hledat, děkuju

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“