Výměna motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

Ahoj kluci potřeboval bych poradit mam Golfa IV 1.4 16V r.98 a odešel mi motor AHW nemůžu ho nikde za boha sehnat za rozumnou cenu ale sehnal jsem motor kód AKQ i s řídící jednotkou myslel jsem že řidící jednotku vyměním a motor do auta půjde v pohodě nainstalovat ale prý to nejde nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti když jsou motory úplně stejné?? Můžete mi poradit?


VW Motory na 1.4 16V

Označení motoru - AHW/AKQ/APE/AXP/BCA
výroba od - 9/97
Řídící systém motoru - Magneti marelli 4AV/4CV/ Motronic ME 7.5.10

Uživatelský avatar
KamonCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 31.10.2008 08:26
Bydliště: Nymburk

Re: Výměna motoru

Příspěvek od KamonCZ »

Tydle dva motory co píšeš by ti měli jít vyměnit bez problému oba řídí jednotka Magneti Marelli.
vis. Tab zaměnitelnosti motorů VW
Skoro dole 55kW AHW/AKQ/APE
Obrázek
Golf IV T

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

A musím tedy kupovat i tu řídící jednotku k AKQ nebo tam můžu nechat tu původní z AHW protože si řekl za řídící jednotku k motoru další 3litry? Mě totiž tvrdili že nemusí fungovat správně budíky a motor nemusí držet otáčky nebo že se vůbec nemusí rozběhnout a plácal toho víc? Chápal bych to kdybych tam nechal řídící jednotku z AHW ale jeden mechanik mi tvrdil že to nemusí fungovat ani s řídící jednotkou od AKQ? Tak sem z toho byl trošku vedle...? Ale jestli to je to na stejném systému tak by to mělo běhat bez problému jak na AHW tak na AKQ řidící jednotce ne?

Uživatelský avatar
KamonCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 31.10.2008 08:26
Bydliště: Nymburk

Re: Výměna motoru

Příspěvek od KamonCZ »

Ja si myslim že by neměl být problém když se přehází čidla z toho AHW na AKQ pokud jsou jiná, ale mělo by to sedět.
Golf IV T

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

A máte problémy s těmito typy motorů AHW a AKQ? Vím že jsou známé že žerou olej a že odchazí často bufera? Mě na to právě odešel motor majitel přede mnou asi moc nehlídal kontrolku oleje nebo nepoužival zrovna kvalitní nebo to prostě přejížděl takže asi po 4 měsících užívání mi na dálnici při 150km/h vypověděl službu 30s rozvícená kontrolka a konec přestal mazat. Mechanik mi tvrdil že museli být načaté vačky že se nemohl jen tak zadřít. Jaké máte zkušenosti s těmito motory? Jsou spolehlivé nebo ne? Já slyšel že odchází jeden za druhým?

Uživatelský avatar
KamonCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 31.10.2008 08:26
Bydliště: Nymburk

Re: Výměna motoru

Příspěvek od KamonCZ »

Pokud ti svítila kontrolka 30s, tak se nediv že se zadřel jsi měl hned zastavit a dolit olej, něco podobneho se stalo kamošovi z prace na fačku to bylo pořát to eště vydrží no a v pátek už jsme přehazovaly motor. Ta kontrolka tam není pro srandu, jinak ja ten můj motor moc nevitáčím on pak moc žere olej a pořád si ho hlídám aby byl ňák mezi. Díly už mam objednané a tak zanedlouho pujde do opravy.
Golf IV T

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

Ono to moc dobře nešlo nevim přesně jak dlouho svitila stalo se mi to v březnu ale byl jsem v rychlostním pruhu a zacala svitit tesne pred mostem kde neni odstavny pruh sjel sem z rychlostniho pruhu sundal nohu z plynu a hned za mostem auto odstavil ale už bylo pozdě. Neslo mi moc do hlavy jaktoze zase sviti jelikoz sem menil olej filtry a normalni udrzba hned jak sem to koupil asi po 3tis sem vyjel z domova a v zatackach mi vzdycky problikavala kontrolka tak sem tam dolil litr oleje a asi 14dni na to se mi tohle stalo. :(

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna motoru

Příspěvek od vtuni »

osobně bych motor vyměnil za BAM nebo APX :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: Výměna motoru

Příspěvek od sweet.cabrio »

čau zavolej Sem můj mechanick co mě delalá vždy na autě a dělal mi motor a eletriku a myslím že bude vedět o motoru co chceš a poradí ti stým a je sním super a domluva a nenatáhne tě protože je taky z VW clubu prej tu někde je ale nevím nick mám číslo tady ho máš na zkoušku nic nedáš ... : 605 860 000 :wink:

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

Ok brknu mu díky :wink:

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: Výměna motoru

Příspěvek od sweet.cabrio »

Nemáš ho tam zač :wink: :lol: , pak dej vedět co ti řekl :wink:

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

Ahoj kluci tak se mi podařilo sehnat nějakého prodejce nových motorů v Uherském Hradišti chtěl bych poradit v par vecech o kterych nemam vubec paru jak poznam ze je ten motor funkcni kdyz je uplne novej?jestli se to nejak zkousi na miste nez mi ho prodaji jestli vubec funguje?Jestli se to nejak poznat ze je to nove?krome toho ze to tak bude vypadat :D a jestli mam nejake zaruky na funkcnost od prodejce kdyz jde o fyzickou osobu a ne kram?A jakou kupni smouvu bych snim mel podepsat?co by tam nemelo chybet a podobne pokud jde o prodej motoru?A tak vubec na co si dat pozor a jak postupovat??

S panem prodejcem jsme se dohodli na holem motoru (AWH) s rozvodama a spojkou za 20 000,- coz se mi zda docela malo za novej motor takže mam strach aby to nebyla nejak bouda.

Inzerát:

Motor VW

Nabízím motory VW 1,4 16V 55KW, VW 1,6 16V 77KW, vhodné do Škoda Fabie,Octavie, VW Golf,Bora. VW 1,9 PD 85KW, vhodný do VW Passat,Sharan,Golf. Motory jsou nepoužité, kompletní (svody,turbo).

Pavel - 605250711, Uherské Hradiště

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Skrat-G4 »

STEVE GOLF II taky prodává motory a všichni jsou spokojení. Proč jsi nenapsal jemu?

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

Protože sem to nevěděl :)

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od bruce »

sweet.cabrio: Tak sem mu volal a zrovna s 1.4 16V nema zkusenosti ze by menili typ ale myslí si ze pokud jsou kontrukcne stejne a maji i stejnou ridici jednotku melo by to jit bez problemu jako u obdobnych motoru ale osobni zkusenost s tim bohuzel nema zrovna s tímhle :(

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“