PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Shemik »

libous píše:Ahoj, jsem tady nováček tak se předem omlouvám jesti se to tady už řešilo, hledal jsem, ale nenašel tak se obracím na "kováře".
Mám problém s převodovkou u VW Sharan 6st. r.v.2002, řazením za studena. Při řazení z 1 na 2 ( někdy i z 2 na 3 , ale ne tolik) to vždycky škrkne, musím řadit pomaleji s prodlevou. Při podřazování není problám nikdy.Až se auto zahřeje, tak ten problém na 90% zmizí. Už nevím čím to může být. Vyměnit olej nepomohlo. Tak jsem nachal vyměnit synchrony, řazení se zlepšilo asi o 70%. Tak jsem ještě sehnal originál náplň do převodovky od VW, je to sice o něco lepší, ale pořát to škrká !!!
Prosím o radu nebo odkaz do fóra, kde je to popsáno.
Moc děkuji.
Kucí, já to měl s tím automatem jinak, tak nevím. Jestli někdo k tomu můžete něco říct, tak sem s tím. Dík Shemik 8) a Libous.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

To Libous: Libousi take si procti tohle http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 33&start=0" target="_blank a tohle http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 28&start=0" target="_blank tema, neco spolecneho by tam mozna precejen byt mohlo. 8)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Je to převodovka od Forda a holt to není ono. Řadí mi to naprosto stejně jak píšeš ty, akorád bych řekl že po zahřátí mi to nezmizí jen se to malinko zlepší. Už jsem si zvykl a řadím jak bez synchronů: :? dolu s meziplynem nahoru dvakrát spojku. Jezdil jsem i s Pragou V3S a traktory tak mi to nedělá problém :lol: Jinak ten skok mezi 1 a 2 bych řekl, že je moc velký, prostě jednička je krátká dvojka moc dlouhá mám s tím občas problém na křižovatkách když musim jet opravdu pomalu.

Uživatelský avatar
TTT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: severní čechy

Příspěvek od TTT »

Tak tak, dělá mi to taktéž.

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

Jak se divam, tak ani u II to nedoresili. Mel jsem s tim problemy v zime...vymenil jsem napln v prevodovce a byl znatelny rozdil, ale stejne ta 2 tam hur leze. Taky jsem si vsimnul, zalezi kdo auto ridi...nekomu zaskrci nekomu zas ne(nechci se nikoho dotknou..je to moje zkusenost)
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Trialista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.04.2009 13:14
Bydliště: Turnov

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Trialista »

Dělá mi to samí,nevíte někdo co stím?Mužu to nějak zničit? sharan 03 1,9 85Kw
Dík za odpověd

archer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.10.2009 17:15

Zle radenie za sudena 1.9 96 KW

Příspěvek od archer1 »

Ahojte

Asi mesiac mam konecne Sharana, akurat som si vsimol, ze 2,3,4 kvalt ide hlavne za studena trochu zle zaradit, po zohriati je to vyrazne lepsie, ale nie uplne o.K.

Poznate niekto taky problem?
Mali tieto prevodovky problemy so synchonmi?

Miro

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Zle radenie za sudena 1.9 96 KW

Příspěvek od Pilotek »

Na Sharane II 2001 1.8T benzin 6-kvalt nam ide radenie vachrlato odkedy sme ho (jazdene) kupili (ale nezhorsuje sa to). Zaradis, ale citis taky mierne kovovy odpor. Ked sa radi pozvolna (idealne v neutrali trosku "zavahat"), je to hladsie. Na inych autach (Alhambra I 5-kvalt, Touran 6-kvalt, Golf IV 5-kvalt...) sme tento "odpor" nespozorovali. Vsetky su v rovnako slusnom stave, jazdene a udrziavane podobne a s podobnym najazdom km (okolo 150-200 tis.)

Prve by som dal vymenit olej v prevodovke - presne taky aky tam je predpisany.

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: Zle radenie za sudena 1.9 96 KW

Příspěvek od luk.ino »

ja pozoruju u auta neco podobneho, dela to 2 a 3 stupen. podle me to jezdilo hodne po meste a tyhle rychlosti jsou vic opotrebovane.
a bez rozebrani prevodovky to asi nepujde opravit.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Zle radenie za sudena 1.9 96 KW

Příspěvek od Jelko4 »

neni nahodou prevodovy olej na cely zivot automobilu?kamaratovi to robilo na IV golfe a vymenil neake ozubene koleso a uz to nerobi.Mne niekedy nejde hodit 1 cize ked stojim na krizovatke tak musim dat dvojku,staci sa pohnut 1cm a uz hodim jednotku bez problemov,urobi mi to asi tak raz za tyzden ale neriesim to.

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od BlueDot »

Koukám že tohle je problém velmi podobný tomu, co se snažím už nějakou dobu vyřešit... Od zakoupení mého Sharana mi podobně klepe při řazení (viz popis níže ...už jsem ho dřív dával jinam - mimo sekci SAG). Vidělo to už několik servisáků a nic nevyřešili, z některých vypadla i možnost že by to mohla být načatá spojka, která ne zcela rozpojí, ale nevím jestli je tato teorie správná. Klepání je jak za studena tak za tepla, problém se zatím nezhoršuje (už cca 15 tis. km) a když řadím hodně opatrně se zastávkou na neutrálu, tak to skoro nedělá (jak popisuje Pilotek). Už jsem si na to skoro zvykl :? ale pokud byste někdo měli tip co s tím, budu vám neskonale vděčný ... :)
Každopádně mě uklidňuje, že v tom nejsem sám :mrgreen:

A tady je popis:

Převodovka u Sharanu (1.9 TDI 96 kw,r.v. 2005 - model 2006, 6-ti kvalt, najeto něco přes 100 tis.) - při řazení kterékoliv rychlosti od 1 do 4 /nahoru i dolů/ se při zasunování rychlosti ozve z převodovky klepnutí (kovový zvuk jako bys kladívkem zlehka klepnul do skříně převodovky ...). Při řazení na 5 a 6 už zvuk není slyšet, ale je možné že je jenom překrytý hlukem auta. Zvuk se ozývá POUZE za jízdy - tedy když se točí kola... Pokud zkouším řadit když auto stojí, tak NIC.

Podobné klepnutí se ozývá při vypouštění spojkového pedálu - tedy když se převodovka dostává do záběru (opět - pouze za jízdy)

Takže v praxi to vypadá tak, že když řadím např z 2 na 3 (nebo i naopak), vyšlápnu spojku, zařadím - ozve se KLEP, pouštím spojkový pedál - ozve se KLEP ... jinak žádné další rušivé projevy, ale tohle mě fakt štve.

Klepání se ozvývá také pokud nechám auto jet se zařazeným kvaltem a ubírám/přidávám plyn (tedy auto se dostává ze záběru do brždění motorem a naopak) - při přechodu z brždění do akcelerace a zpět opět vždy KLEP :cry:

Auto není moc staré (koupil jsem ho nedávno a má km ověřené z Německa i podle VIN), tak počítám že by tohle dělat nemělo ...

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od rcmony »

Nečetl jsem celou historii, ale podobný projev měl firemní Forman s vadným silenblokem motoru.
I LOVE TO FLY

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od BlueDot »

Silentbloky jsou OK, to byla jedna z prvních věcí kterou jsem kontroloval, resp. nechával kontrolovat ... takže je to někde jinde. Spojka, převodovka, synchrony ... nikdo mi není schopen říct :?

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od parizek_ltm »

Vsechny Silentbloky ? 8)
Pokud je to silentblokem, je to znat pokud jedes do zatacky a pritom radis, motor se "hybe" a razeni jde dosti lip.

Uživatelský avatar
Leos130
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Leos130 »

BlueDot píše:Silentbloky jsou OK, to byla jedna z prvních věcí kterou jsem kontroloval, resp. nechával kontrolovat ... takže je to někde jinde. Spojka, převodovka, synchrony ... nikdo mi není schopen říct :?

Zkus se ještě podívat na prodlužovací hřídel poloosy na pravé straně. Vymačkává se tisícihran v přechodu převodovka - prodlužení poloosy. Odchází okolo 130 tis.km. a projevuje se při přidání a ubrání cvaknutím- klepnutím...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“