Názor na olej Castrol

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od bifur »

Niekde som aj videl fotky dvoch identickych a rovnako starych motorov, ktore mali rovnaky servis, len v jednom bol od novoty Castrol a v druhom nieco ine. Ten s Castrolom bol dost zakarbonovany a ten druhy skoro uplne cisty. Nepametam si uz aka znacka to bola, ale je pravda ze nie kazdy motor sa takto sprava. Nie su vsetky pouzite materialy zhodne pri roznych znackach a nie su vsetky motory koncepcne zhodne. Uvidim az budem menit gufera, hydrostely a piestne kruzky. Ak sa do toho vobec pustim..

Uživatelský avatar
Reska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.05.2008 12:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Reska »

Pokud si projedete weby o motorových olejích vychází Castrol prakticky nejhůř ze všech velkých značek ... Doporučuju Shell a Total,samozřejmě syntetiku když to nebude moc žrát olej

Uživatelský avatar
sweet.cabrio
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2442
Registrován: 15.07.2008 19:26

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od sweet.cabrio »

Já doporučuju z fritáku :mrgreen: kdyby nekdo chtel seženu mu z práce :mrgreen:

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od VW-Tim »

Reska píše:Pokud si projedete weby o motorových olejích vychází Castrol prakticky nejhůř ze všech velkých značek ... Doporučuju Shell a Total,samozřejmě syntetiku když to nebude moc žrát olej

použivám už dlouho Castrola
zajmalo by mě proč je špatný a proč jsou Shell,Total....lepší ,který to tu pozná ?! a proč ?
wagen cult cars

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Sicco »

viděl sem několik motorů,které šly na GO motoru po 150 tisících používání Castrol oleje,tak zakarbonované motory sem ještě neviděl 8O

futy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 13.09.2009 22:17
Bydliště: Žilina

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od futy »

Nechápem tie stále debaty ktorý olej je lepší :roll: A aký je castrol na h***o!..Všetko záleží hlavne aj od toho ako sa jazdí s tým motorom, či mu nenakladáš riadne kým nie je zohriaty, či je dodržaná množstvo, či nie je pod risku a pod...od pravidelnej výmeny...a celkových podmienok. A auto ktoré najazdí 300t-400t- 500t na castrol tak si myslím že polemizovať či má zakarbónovaný motor od takého alebo hentakého zlého oleja je hovadina :roll: A máme v prevádzke takých aut dosť a jazdia v pohode :wink: Ale každý nech si leje čo chce...aj ten friťák.. :mrgreen: A fabka čo mám vo firme má cez 250t a medzi výmenou dolejem max 0,5 l za 15t :!: a ide v pohode, keby je ten olej na h***o tak polovicu aut vo firme máme rozpadlých :mrgreen:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od g*o*l*f* »

A na jaký by bylo doporučeno přejít, když používám Castrol SLX LongLife III(5W30)? Olej dávám od novoty a neztrácí se ani ň. Myslel jsem, že mu dávám pomyšlení, ale nevím, jestli je dobré přejít na jiný. Hlavně nevím, který by se dal použít na ten LongLife servis. Co vy na to?

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od VW-Tim »

taky mě se.e tohle řešit zdá se mi to už moc
-Castrol davá VW origo (věřím že vědí proč)
-kdo použivá olej které splnuje normu nemá se bát
-praviledně měnit

použivám plnou Castrol Magnatech a použivat budu !
uvidíme jak se to motoru bude líbit :D a jak dlouho
wagen cult cars

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Sicco »

je to na každým co si tam dává,někdo se ptal jaký olej...tak sem psal svůj názor...
s těmihle mám velmi dobré zkušenosti,že motor je opravdu čistý i po 200 tisících
http://www.vasoil.cz/detail/texaco-havo ... 0/5w-30-1/
http://www.vasoil.cz/detail/shell-helix ... 0/5w-30-1/

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od g*o*l*f* »

No tak jsem koukal, že bych mohl nahradit i shell Helix Ultra VX 5W30 Longlife 3, ale opravdu nevím, jak je to s tou kvalitou. Obě tyto značky VW po testech doporučuje a navíc tu někdo psal, že když si projdeme weby, tak zjistíme, že castrol je nejhorší, tak jsem weby procházel a jediné, co jsem zjistil, že nějaký test motorvých olejů je naprostá blbost a rozhodnout, že tento je úplně nejlepší a tento špatný nelze, což se píše úplně všude. Chtěl ybch vidět nějaký ten test, kde je castrol nejhorší a motorové oleje jsou seřazeny podle kvality :-).

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od VW-Tim »

Sicco píše:je to na každým co si tam dává,někdo se ptal jaký olej...tak sem psal svůj názor...
s těmihle mám velmi dobré zkušenosti,že motor je opravdu čistý i po 200 tisících
http://www.vasoil.cz/detail/texaco-havo ... 0/5w-30-1/
http://www.vasoil.cz/detail/shell-helix ... 0/5w-30-1/

tak ten Texaco Havoline Energy má doporučení pro Fordy a Jaguary (myslím že máš VW.....)
Shell Helix Ultra má specifikace VW 504.00 takže ten by šel ale nevidím rozdíl proč je lepší něž Castrol...
wagen cult cars

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Sicco »

to je jen doporučení...dával sem ho i do Mazdy bez problému...je uplně jedno kdo ten motor vyrábí,vždycky to bude stejný,jinak píšou "vhodný do všech typů benzínových, LPG i naftových motorů (s turbodmychadly i bez)".

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od VW-Tim »

tak já ti na olivový olej s Tesca dám taky doporučení :mrgreen: a lij si co chceš...
wagen cult cars

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od Sicco »

tak dík :lol: do Fáčka bych možná :lol:

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na olej Castrol

Příspěvek od pelo »

Ty tvrzeni o zakarbonovanym motoru od oleje Castrol je, rekl bych prinejmensim, dost zavadejici. Neni upresneno ani typ oleje, jestli to byl mineral, polosyntetika, nebo plna syntetika! Vychazim ze zkusenosti s modelarskymi 2-taktnimi motory, ktere jedou na smes metylalkoholu a oleje. Kdyz je pouzity ricinovy olej, nebo mineral, tak se ve valci samozrejme karbon usazuje a nasledne se obrusujou pistni krouzky. Kdyz se nasledne pouzije synteticky olej, tento olej motor VYCISTI OD KARBONU, takze se casto stava u starych motoru, ktere predtim behaly na ricin, ze najednou strati tlaky, protoze karbon, ktery predtim utesnoval pist ve valci se ztrati...

Osobne si myslim, ze u 2-taktniho motoru se ucinky projevi mnohem driv a citelneji, nez u 4-taktniho motoru, kde se olej do valce dostava jen pres male netesnosti ve valci, takze se ho v motoru spali mnohem mene, nez u 2-taktu...
Takze ty keci typu "videl jsem 2 motory po 100 tis, jeden jel na Shell a druhy na Castrol a ten na Castrol byl zakarbonovany, me dost vytaci! Kdyz chcete neco porovnavat, tak porovnavejte porovnatelne a ne treba Shell fullsynth s Castrol mineral!
Karbon se totiz v syntetickem oleji rozpousti, takze porovnavejte prosim stejne technologie...

Jezdim na Castrol predtim TXT 5W-30, ted uz na Magnatec 5W-40 a zadny problemy nemam. Menim ho tak jednou za rok, cca kazdych 15 tisic, spolu se vzduchovym, pylovym a palivovym filtrem, nakolik to neni zadna velka financni polozka, abych motoru nedopral...

Kdyz nekdo jezdi 100tis na longlife mineral od vyroby, pak tam v dobre vire nalije Castrol plnou syntetiku, ztrati kompresni tlaky a nasledne zacne na netu sirit zpravy, ze Castrol je nejhorsi olej na svete a ze mu dodrbal motor, tak ten at radsi auto nema, kdyz nevi, co s nim...
Naposledy upravil(a) pelo dne 11.11.2009 21:22, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“