Svieti porucha motora-check

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vladok51
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.07.2009 14:58

Svieti porucha motora-check

Příspěvek od vladok51 »

Mám boru 1,6 16 ventil rok výroby 2001.Po najazdení niekedy 100km inokedy 500 sa rozsvieti kontrolka porucha motora.Auto som mal viackrát na počítači,ale nikto mi nepovedal čo je špatné čo treba opraviť alebo vymeniť.posledne to ukázalo poruchu č.17559.Mohla by to byť aj lambda sonda ale ktorá,pred alebo za katalyzátorom?Ďakujem za rady

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od bifur »

Zmes ovplyvnuje skor lambda pred katom. Chod do servisu kde vedia robit svoju robotu a nie len precitat pamet zavad. Treba to napichnut a logovat udaje pocas jazdy. Tam by sa uz malo nieco ukazat..

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od jery »

tak tak mě to dělala lambda sonda ta první před katalyzátorem

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od kavicak »

taky mi porad po 100 až 500 km vyskakoval check lambda sonda vymazali mi chybu rekli at vyjedu benzin co sem mnel a zacnu brat na jine benzince a najednou uz to nevyskakuje a je to rok v pohode jinak sem bral porad na schell a tet uz v zivote tam nevemu ani kapku tak to zkus

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od bear »

Číslo chyby :
17559
řada válců 1- přizpůsobení rozsahu směsi 1: meze chudé směsi nedosaženo

Přeber si to jak chceš :D

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od Sparks »

to kavicak .... Jo u Shellky taky už jen nafoukat gumy, mam stejnou zkusenost, 3x tydne check porucha druhy lambdy, uz jsem ji chtel vul menit kazdej tvrdil, ze umira atd., nez jsem zacal tankovat u Benziny a mam pul roku klid :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od xerxes »

ja mám taky djem že to i dělá jak se natankuje plná nádrž ale musí být uplně plná i v hrdle.Pozoruju to že to tak aspon mě dělá :roll:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od g*o*l*f* »

jj shell není to, co by měl být, ale to tu už v několika tématech bude. Obravdu skvělé, když v testu vyšel náš shell úplně jinak než shell v německu. Říkal jsem si, kdyby u shellu alespoň něbyly tak nehorázné ceny, ale tohle je opravdu sviňárna. Já beru jedině Benzina, OMW a Agip, jinde neberu a pohoda. JInak já si myslel, že 1.6 16V má jen jednu lambdu a to za Katem :roll:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od bifur »

Ked je jedna lambda, tak pred katom. Ked dve, tak pred aj za.. Zalezi od kodu motoru a normy EURO ktoru dany motor splna.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od g*o*l*f* »

ahá, já měl za to, že když je jedna lambda, tak je až za ketem, kvůli kontrole, zdali je kat ok a splňuje emise. Já mám rok 2003, tzn Euro3 a mám lambdu za katem, myslel jsem, že je jediná, před katem jsem si jí nevšiml. Ale dobré vědět...

Petr B3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 29.07.2010 23:49
Bydliště: Opava

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od Petr B3 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, když dám klíč do polohy rozsvícených budíků, svítí mi kontrolka check, po nastartování zhasne. Na VAGu mi píše akorát chyba snímače příčného zrychlení, může to být tím? nebo je to kvůli servisním intervalům? nebo je něco v dupe co mi VAG nezjístí? děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od xerxes »

to čido na to vliv nemá to že ti po rozsvícení budíku svítí check a u nastartovaní shasne tak to je v pořádku :wink:

Petr B3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 29.07.2010 23:49
Bydliště: Opava

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od Petr B3 »

Tak aspoň že tak:) není nad to se ujistit:) hned spadne kámen ze srdce:) Díky moooc:)

Kubiikk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 14:11
Bydliště: OstraVWa

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od Kubiikk »

Teď je ovšem otázka kdyby byla ta lambda sonda špatná tak jakou objednat, protože před katem je 4-pinová a za katem 5-ti pinová, nebo naopak (teď si nejsem jistý) to mi teda řekli v servisu, Mě to svítí už po nastartování a pořád, ale jak jsem jel loni do chorvatska tak asi po 300 km mi to zhaslo a už se to nerozsvítilo, a zpět tak samo.

lumberjack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.07.2010 16:17

Re: Svieti porucha motora-check

Příspěvek od lumberjack »

Měl jsem poruchu lambda sondy a když ti to vypíše "Řada válců 1" tak by to měla být lambda sonda před katalyzátorem, aspoň mě to tak v servisu bylo vysvětleno (jezdím do servisu v brně ROS u výstaviště a zatím spokojenost až na ty ceny). Ale vzhledem k tomu že je první lambda vyměněná a nic už u mě nebliká tak počítám že to asi tak bude.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“