Piskani podobne turbu.....

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
tom.faktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 05.06.2009 12:50
Bydliště: CB

Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od tom.faktor »

Zdravim, mam dotaz, treba jste nekdo uz resil- obcas, dnes cca 2 krat na 300 km se v otackach cca 1200-2500 ozyva z motoru zvuk podobny hlasitemu turbo- hvizdu, je to primo umerne seslapnuti plynu, cim vic slapu, tim vic to zni. Rikam si je to turbo, ale mam najeto asi 83t km, olej, filtry po 15t km, a od 1200 prece nemuze foukat turbo??? Tak co to kuwa je??? (M 1.9TDi PD BLS a DPF filtr)

pavelson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2009 21:12

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od pavelson »

nevím co máš za auto ,že točíš kolem 2,5 tisíc a jedeš 300 km ,ale máš u toho puštěný rádio? jestli jo tak si ho ukostři pořádně asi ti hvízdá,a pokud máš zesilovače tak je to určitě ono.zvuk jak z turba a aji tozesiluje a zeslabuje podle toho jak rychle jedeš taky mě to dělalo .

petrbosss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 21.10.2009 23:47
Bydliště: Brno

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od petrbosss »

A co řemen?

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Gixxer »

takovej piskot dela bud zadreny turbo nebo nekvalitni nebo prepnutej rozvodak a nebo klinak moc napnutej,co mas vubec za motor??
.

Uživatelský avatar
tom.faktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 05.06.2009 12:50
Bydliště: CB

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od tom.faktor »

No nic, tak jeste jednou, Golf 5, motor 1.9 TDi PD s DPF (motor BLS), najeto cca 84t km, olej a filtry po 15t km, olej to nezere, aktualne po diagu a turbo na grafu jak nove, klinak a podobny moznosti jsou vylouceny, udajne by to mohl delat alternator (snad diodivy mustek)... diky za rozumne rady

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Gixxer »

to auto mas od novoty ze si ses jistej ze to ma tolik najetyho?? 8) altik taky muze delat takovy zvuky
.

matasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.11.2009 07:36

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od matasik »

cau tome mam stejny problem piskani asi od 1700 ot.do 2200 ot.pak uz to neslisim auto ma najeto 104tis.km je to sharan rv.2002 85 kw nemam to auto dlouho vymenil jsem rozvodak kladky vod.pumpu klinak vse v ramci prevence,ale to piskani dela jenom nekdy kdyz seslapnu plyn poradi nekdo? :(

Uživatelský avatar
tom.faktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 05.06.2009 12:50
Bydliště: CB

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od tom.faktor »

Tezko rict, jestli ten -tvuj zvuk- je od turba ,ale vim jiste ze ten muj ne, mechanik rika, abych na to sral, tak asi budu, vic tomu autu dat nemuzu, kilomerty (83t) sedi, tubro podle grafu OK, olej nezere, po jizde dochlazuji, olej po max 15t km, co by to auto mohlo jeste chtit.... :?:

petrbosss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 21.10.2009 23:47
Bydliště: Brno

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od petrbosss »

Zkus sundat řemen a zkusit to. Může to dělat ložisko altiku, kompresotu klimy atd.

Dr.KOzzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.11.2011 20:06

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Dr.KOzzy »

Zdravím

Mám dotaz. Měnil jsem teď rozvody. Mám na nich najeto asi 800 km.
Ale teď se mi z motoru začal z pod víka rozvodů linout takový prapodivný zvuk připomínající svištění turba. Nevím, jestli jsem rozvody nepřešponoval, nebo jestli je to známka toho, že je kladka nová a neudělala si ten správnou vůli na ložisku.
Ptám se protože mě to znervózňuje. Nejvíc to hučí asi po 1800 otáčkách.
Jo a motor mám 1.6SR 74kW typ motoru AKL

Poraďte prosím.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Gixxer »

to poznas hned jestli to mas presponovany , se podivej jestli mas kladku na rysce, u totoho motoru to jde sice blbe videt pac je to takovy schovany ale jde to , nekdy remen huci aji kdyz ho mas dobre naplej , jestli je je dobre naplej tak si zachvilu sedne
.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Gixxer »

tom faktor...uz vim co ti to dela ...ted sem resil to samy na jednom aute... vymen tesneni mezi hlavou a svodama u turba a mas klid :)
.

Dr.KOzzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.11.2011 20:06

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Dr.KOzzy »

Když tak nad tím přemýšlím, tak je nemožné ty rozvody přešponovat, protože přece jenom je samonapínací kladka...... Takže myslíš, že je to tím, že je potřeba, aby se udělala nějaká menší vůle na ložisku kladky (sednutí)??? Nemáš ponětí, kolik km cca to může být??? trochu mě ten zvuk děsí...
Díky tomu pískání jsem vyměnil i kladku na nappínáku PK řemene, protože jsem myslel, že je to tím, protože se taky ozývalo(shodou náhod už ložisko bylo špatné a to celkem dost)

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Gixxer »

dival ses na ten jazycek?? jestli je na te kladce tam kde ma byt ??
.

Dr.KOzzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.11.2011 20:06

Re: Piskani podobne turbu.....

Příspěvek od Dr.KOzzy »

to se kouknu zítra....a je možné, kdybych přešponoval rozvody, tak že bych odrovnal ložisko v kladce???

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“