PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Mám Forda Galaxy 01 triptronick 5st. Provaděl jsem výměnu oleje a tady davám pár informací.
Olej co tam patří
Olej co tam patří
Olej co tam patří
Olej co tam patří
Filtr oil
Filtr oil
Filtr oil
Filtr oil
Těsnění olej.deklu přev.
Těsnění olej.deklu přev.
Vypouštěcí šroub oleje
Vypouštěcí šroub oleje
Ten vedle vypouštecího va levo je kontrolní na hladinu oleje v přev.
Ten vedle vypouštecího va levo je kontrolní na hladinu oleje v přev.

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Odstranění deklu pro dokonalé vypuštění oleje.
Odstranění deklu pro dokonalé vypuštění oleje.
Filtr oleje kterej se neda vymenit.Pouze demotáží přev.a rozdělaní.
Filtr oleje kterej se neda vymenit.Pouze demotáží přev.a rozdělaní.
Zátka na přev.Nebo otvor pro nalejvání oleje
Zátka na přev.Nebo otvor pro nalejvání oleje
Zátka
Zátka
nalejvání oleje
nalejvání oleje

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Tady info o senách
Tady info o senách

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Nápln přev... je 7 litru. Stačí ale 5 litru protože vše ven nedostanete. Maximalmě to udělat 2X . Výrobce auta udává doživotní náplň a výrobce převod... udává provádět výměnu první po 1OO tis. a pak po 8Otis. km.Filtr nekupujte protože stejně nejde vyměnit. Poůze sundat přev.. a rozdělat. Já osobně měl ojej čistej a ani nesmrděl spálením ale i tak při přeřazení trochu škublo. A po výměně a cca ujetí 50 km je vše v pohodě! Samotné naplněni přev..olejem se provádi tak že otevřete kontolní šroub na spodku přev.. a ze zhora začnete plnit a jak začne dole kontrolním otvorem tect olej ven nastartujte a dejt řadící paku do polohy P. A pomalu dolejvejte dále olej . Jak opět začne olej vytejkat kontrolním otvorem ven tak zašroubujte otvor.POZOR motor nechte běžet jinak dostanete pěknou olejovou sprchu. Teprve po uzavření kontrolního otvoru šroubem můžete zhasnoůt motor a dát zátku i ze zhora. Je poůze zamáčklá. No a to je celé. Maximálně to můžete udělat ještě jednou. Podle stavu oleje kterej vyteče.

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Jo a hlavně kupte olej org. ve VW a nedávejte tam nic jiného ani náhražky jiných značek! Třeba do normalního automatu sharana I generace je jinej a cca o 100kč levnější na litru. Jinak ještě jednou první se dělá po ujetí cca 100 tis.km a pak po 80 tis.km. Informace jsou co jsem zjistil vw a dalších lidí co do toho dělají.A i něco tady na forum. Nikoho nenutím to dělat tak jak jsem to dělal já ale mě to hodně pomohlo.A věřte že i zn.ser. to nedělá jinak. Jen cena je jiná a pěkné povídání kolem toho co zaplatíte. Nic na tom není. Zvládne to každej kdo si umí třeba vyměnit olej v motoru.

Uživatelský avatar
áronek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.09.2008 09:33
Bydliště: Brno

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od áronek »

Ahoj,
díky za praktický rady o oleji do Tiptroniku mám G4 ale podle knihy olej i převodovka stejný, hodně se o to zajímám ale konkrétní rady jsem nenašel jen dohady v tom co píšeš máš pravdu, že filtr nejde měnit a ,že olej JEN originál to jsem zjistil taky a co se týče hladiny oleje tak děkuju za radu zase jsem o informaci chytřejší chytřejší jen ještě když budu olej vypouštět "na dvakrát" abych dostal starého oleje co nejvíc ven tak kolik toho oleje budu potřebovat? Neboli kolik oleje vyteče když sundám vanu (nebo vypouštěcí šroub) při správné hladině oleje? moc asi ne, počítám max 3litry? takže když budu měnit 2krát posobě tak 6litrů bude stačit? co myslíš? A ještě se zeptám ten kontrolní šroub je ten na (menší) imbus? (asi jo ty ostatní jsou na přírubu ale raděj se chci ujistit) A ještě jedna možná podstatná věc, čistil jsi nějak olejověj chladič? jakej máš na to názor?
Moc dík za rady kdyby to šlo, případně i ostatní co mají zkušenosti z TÍMTO typem Tiptronicu

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

já měl olej naprosto čistej tak jsem to dělal jako prevenci. Měl jsem 6litru a dostal jsem ven cca 4litry. Tak Jsem 2l. vratil plus filtr kterej nejde ven. A ten kontrolní je ten menší.Kontrola je za chodu motoru. Ale změna je znát.

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od 21177 »

....alebo olej z tymto obalom
Tym for POLO sa nenechajte prekvapit. Je to ok.
Přílohy
P1040197.JPG
P1040201.JPG
Martin

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od rach »

Ahoj T4,
taky nad tím přemýšlím, že budu muset měnit oil. Mám čerstvých 100 tis. Ale jen bych chtěl radu co s tím filtrem. Člověk co se zabývá automatama mi řekl, že při výměně oleje je nutné vyměnit i filtr. Bohužel převodovka rozdělat! Prý se nemá měnit olej bez filtru. Prý je to víc na škodu než to tam nechat. Prý se může přicpat fitr tím jak se to prokarbuje, protože ten oil nejde vylít všechen a může tam zůstat bordel. Nevím, neznám, nedělal jsem, jen píšu co jsem slyšel od odborníka.
Jo a proč jsi to měnil? Špatně ti to řadilo nebo cukalo nebo jen tak, že poctivě dodržuješ intervaly výměn.

Děkuji za odezvu a případné rady.
Rach
život je boj !

Uživatelský avatar
áronek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.09.2008 09:33
Bydliště: Brno

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od áronek »

jestli můžu,
ten olej vyměn a filtr u této převodovky neřeš stálo by to pytel peněz, kolem 20tis. , taky jsem se na to už ptal v Kojetíně a doporučili mi vyměnit v tomto případě jen olej, v podstatě nic nehrozí jen se může uvolnit bordel z chladiče a přispět k zanesení filtru, prej :-( já ho budu měnit taky a hlavu si s tím nelámu maximálně si vyčisti chladič při té výměně (já nebudu dělat ani to raděj) víc v podstatě sám udělat nemůžeš

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: TRIPTRONiCK 5st. výměna oleje

Příspěvek od TAXI T4 »

Otazka je zodpovězena. Výměnu jsem dělal proto že převodovka stojí ranec a to i oprava. Radeji udělám olej a nemusím si pak trhat hlavu že jsem pro to nic neudělal. A hlavně to necuká tak při řazení. Lépe řadí.

Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Jakej olej TIPTRONIC

Příspěvek od alesek22 »

Co mam stim delat??Menil jsem olej a uz to nechce radit??Motor je porad v otackach,jakej mam dat olej??Dikasek za odpoved

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Jakej olej TIPTRONIC

Příspěvek od standokan »

musíš koupit tuhle specifikaci G 052 162 A2
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Re: Jakej olej TIPTRONIC

Příspěvek od alesek22 »

A cena??A od jake znacky??Bude to pak radit??Dikasek

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej olej TIPTRONIC

Příspěvek od milda »

alesek22 píše:A cena??A od jake znacky??Bude to pak radit??Dikasek
Pokud neznáš postup/asi ne/ tak ti to radit nebude.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“