Hleny na víčku od oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

Čau kluci, dneska jsem chtěl dolít olej a po otevření víčka jsem zjistil, že je celé pokryto nějakým žluto-bílým hlenem, stejně tak i vnitřek nalívacího hrdla (viz. foto). Už asi rok pozoruju únik oleje (cca. 0,5l na 1000km) a minulej týden jsem poprvé za dva roky dolíval chladící kapalinu která byla na minimu. Tak mě zajímá váš názor?? Mám obavu že to bude těsnění pod hlavou. Zajímalo by mě jak teď dál postupovat, jak to lze zjistit a kolik si případně nachystat na výměnu těsnění na 1,6 SR?? Díky za info.
Přílohy
PB140025.JPG

Uživatelský avatar
DonSalieri
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od DonSalieri »

Nejezdis vyhradne jen kratky trasy po meste? Tohle se nekdy tvori, i kdyz ty tam toho mas pozehnane..Jinak 0.5l oleje na 1000km je docela hodne jaky pouzivas olej?Pokud jezdis jen kratky trasy,tak to zkus vzit na delsi vylet treba aspon 50km a treba po dalnici, melo by to zmizet..
VW Passat Variant 1.9TD
Pár BMW

Uživatelský avatar
viki.ua
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.09.2008 22:44

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od viki.ua »

muže to bit taki voda,gdiš dostanetse do oleja.

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

DonSalieri píše:Nejezdis vyhradne jen kratky trasy po meste? Tohle se nekdy tvori, i kdyz ty tam toho mas pozehnane..Jinak 0.5l oleje na 1000km je docela hodne jaky pouzivas olej?Pokud jezdis jen kratky trasy,tak to zkus vzit na delsi vylet treba aspon 50km a treba po dalnici, melo by to zmizet..
No to by sedělo celkem přesně, protože jezdím poslední 4 měsíce 3 km ráno a 3 km odpoledne tam a zpět z práce. Jasný že mezi tím jsou sem tam i delší trasy, o víkendu a tak, ale moc toho není. Jinak olej Castrol 10W-40 - měl bych ho změnit? Taky mě to napadlo. Jinak díky, tak napůl jsi mě uklidnil - ikdyž to slyším poprvý, že by se to takhle tvořilo při krátkých přejezdech.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

toto se stává běžně,když začne bejt chladnější počasí a jezdí se kratší trasy,mám to taky,ale sotva se oteplí,okamžitě to zmizí
Obrázek

Uživatelský avatar
DonSalieri
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od DonSalieri »

Jo tak to budou ty kratky trasy, zkus to trochu protahnout at se vypari voda z oleje urcite to zmizi, jinak 10W40 bude ok,kdyz tak moc dolivas, mozna bych jen zauvazoval nad zmenou znacky Castrol je zbytecne drahej prumernej olej...Zkus kouknout napr. na Total Quartz mam s nim jen ty nejlepsi zkusenosti a da se sehnat 5l za 570kc..
VW Passat Variant 1.9TD
Pár BMW

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

Tak to jste měli kluci potěšili, sem se s tím ještě nesetkal a přišlo mně to jako ten typickej příznak těsnění KO. Budu pro jistotu teď sledovat co dělá chl. kapalina, ale snad to bude oukej. Jinak ten olej pořeším, třeba se to srovná. Dík

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od bifur »

Utri to a chod na dlhsiu trasu. Ak to tam bude znovu a vela, tak daj pozriet to tesnenie pod hlavou. Inak ak ti zerie 10W-40 0,5 l/1000 km, tak to je teda dost na pikacu.. Mne takto mizol 0W-30, ale odkedy mam 10W-40, tak davam cca liter od vymeny k vymene (asi 7500 km). Ak chces ten motor dlhsie pouzivat, tak by som to v dohladnej dobe riesil..

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od pelo »

Nechci strasit, ale pokud ti mizi take chladici kapalina, tak to urcite nebude temi kratkymi trasami. Pri kratkych trasach by se mozna na vicku vytvoril tenky povlak, ktery by na delsi trase zmizel (i kdyz zadny povlak jsem nikdy nepozoroval), ale urcite ne takovy hlen a takove mnozstvi, ze je i v plnicim hrdle... Tohle je tesneni pod hlavou, dostava se ti voda z chladiciho okruhu do oleje. Zkus zkontrolovat, jak vypada smes v nadobce chlazeni, jestli taky neni spinava od oleje, mastny oka na hladine a tak...

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

No v nádobce chladící kapaliny žádný jasný stopy oleje nejsou, jenom se po dně válí takový miniaturní černý částečky, jakoby šupinky nebo tečky. Nevim no, budu hlídat co dělá stav chladící kapaliny a uvidíme.

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

KOŠŤÁL píše:toto se stává běžně,když začne bejt chladnější počasí a jezdí se kratší trasy,mám to taky,ale sotva se oteplí,okamžitě to zmizí
A míváš toho tam tolik těch hlenů, i v celým hrdle?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

kajinek píše:
A míváš toho tam tolik těch hlenů, i v celým hrdle?
čeče,tolik ne... Ale mám to i v odvětrání klikovky,koupil jsem těsnění pod hlavu,protože jsem se bál,ale už dva roky jezdím a při oteplení to vždycky zmizí.
Obrázek

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od kajinek »

Nic no uvidí se, jestli bude mizet chl. kap., a pak kdyžtak nový těsnění....
KOŠŤÁL píše:
kajinek píše:
A míváš toho tam tolik těch hlenů, i v celým hrdle?
čeče,tolik ne... Ale mám to i v odvětrání klikovky,koupil jsem těsnění pod hlavu,protože jsem se bál,ale už dva roky jezdím a při oteplení to vždycky zmizí.

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od KamilGTTDI »

jeste to muze bit vymenik oleje, ten by mohl prasknout nekde u vody, ale jelikoz je ve voleji vetsi tlak tak by to muselo byt v nadrze, olej.

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Hleny na víčku od oleje

Příspěvek od Tomaskocz »

krásnej golfík
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“