Falesne varovani bezp. pasu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

Zdarek, pred par dny mi zacal system falesne hlasit nezapnuti bezpecnostich pasu. Pas mam prinutej a stejne behem jizdy, nejcasteji zda se pri pribrzdeni, display zobrazi varovani a zacne pipat, ale hned prestane. Je to asi na miste ridice, pac mi to dela i kdyz jsem sam, i kdyz jsem nekoho vezl. Zda se, ze nejak blbne snimac pripnuteho pasu. Snazil jsem se s tim pohybovat, ale nic. Mate nekdo napad? Diky
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od alean »

a nemáš na spolujezdcově sedadle třeba tašku? protože to může vyhodnotit čidlo že tam někdo sedí a nemá zapnutý pás.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

ne, jak jsem psal, je to i kdyz tam nekdo sedi...tedy ma zaplej pas...a kdyz jsem sam, tak na spolujezdci nic nebylo...takze dle mne je to zamkem ridice, jen nevim, jestli v nem, nebo nejaka kabelaz od nej a jak to proverit...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

kondrcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.08.2009 14:01

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od kondrcek »

Ahoj. Ja som to mal tiez a musel som rozebrat zastrcku na pas. Je tam taky plieskovy kontakt a treba vyhnut pliesky ktore sa casom poohybali.
Alebo pod sedadlom je zastrcka ktoru ked vytiahnes tak to nebude nic hlasit pretoze to pipa ak su kontakty stale spojene a pri rozpojeni je to ok.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od Benne »

kondrcek píše:Ahoj. Ja som to mal tiez a musel som rozebrat zastrcku na pas. Je tam taky plieskovy kontakt a treba vyhnut pliesky ktore sa casom poohybali.
Alebo pod sedadlom je zastrcka ktoru ked vytiahnes tak to nebude nic hlasit pretoze to pipa ak su kontakty stale spojene a pri rozpojeni je to ok.
a ked vytiahnes tie kable,tak si si isty,ze ti pojdu airbagy ?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

no, ja to zkusil a je to zda se tak, ze jeden konektor je na airbag a druhy ma bezp. pas...akorat, ze jsem vytahnul i airbag, sice jsem ho vratil, ale ted mi po nastartovani blikne varovani poskozen airbagu a porad sviti ikonka...co s tim? jde to resetnout jinak, nez pres VAG?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od lubobo »

swenak píše:no, ja to zkusil a je to zda se tak, ze jeden konektor je na airbag a druhy ma bezp. pas...akorat, ze jsem vytahnul i airbag, sice jsem ho vratil, ale ted mi po nastartovani blikne varovani poskozen airbagu a porad sviti ikonka...co s tim? jde to resetnout jinak, nez pres VAG?
Mne to po pár dňoch zhaslo samo.
:wink:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

mam odpojen ten kabel, takze ted jiz neprudi, abych si zapnul pas...jenze ouha, zda se, ze i tak mi to nekdy pipne, ze nemam pas zaplej, resp. vcera jsem bral jednu zatacku trosku brutalneji a opet neco piplo, nestihnul jsem se kouknout, co to psalo, ale predpokladam, ze zase, abych si pripnul pas :-) leda by to jeste prudilo u druheho sedadla...nejak se mi to nezda...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

jen pro informaci, resetnuti varovani airbagu v AutoJarov me stalo 499kc :-( vedet to, zajedu si tech 100km za kamosem co ma SuperVAG :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

DiBi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.03.2010 13:35

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od DiBi »

To robilo aj mne a uz ma to pipanie riane stvalo.

Tak som rozpojil kabliky,a le len hnedej farby co bol az vzadu pod sedadlom. Kontrolka nesvieti. Airbag zostal dalej zapnuty. Myslim ze vsetko bude OK :)

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od kochta »

dá se to pípání odpojit ?

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od alean »

dá se to vypnout kodovaním VAGem

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od djhell »

kondrcek píše:Ahoj. Ja som to mal tiez a musel som rozebrat zastrcku na pas. Je tam taky plieskovy kontakt a treba vyhnut pliesky ktore sa casom poohybali.
Alebo pod sedadlom je zastrcka ktoru ked vytiahnes tak to nebude nic hlasit pretoze to pipa ak su kontakty stale spojene a pri rozpojeni je to ok.
Funguje. diky moc =)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od šimek »

swenak píše:jen pro informaci, resetnuti varovani airbagu v AutoJarov me stalo 499kc :-( vedet to, zajedu si tech 100km za kamosem co ma SuperVAG :-)
Auto Jarov, to jsi mohl zajet jen 10km do Čakovic a vymáznul bych to...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Falesne varovani bezp. pasu

Příspěvek od swenak »

no jo, ale znas to, zacatky...ted uz si to delam sam a usetrim nejen penize, coz mi zase tak nevadilo, ale hlavne cas a nervy...a halvne, jak se rikam, sem si vse udelas nejlepe :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“