OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od g*o*l*f* »

Však ono vždy neznaméná, když jezdíš na nejnižší spotřebu, že je to pro motor to nejlepší. Důležíté je motor zbytečně nevytáčet a taky nepodtáčet. Já řadím zhruba kolem 2,5tis při normální jízdě. Při jízdě do většího kopce by se motor taky neměl moc dusit a zatěžovat, radši použít vyšší otáčkx, ale to pak nejde ruku v ruce se spotřebou. Chce to prostě jezdit rozumně, hlavně z kopce pod kvaltem a bez plynu, nedojíždět na neutrál, ale taky zbyzečně motor nedusit atd... Vše záleží na terénu ;-)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od bifur »

Jasne, ved aj jazdim niekedy na cca 1100 ot, ale len po sidlisku ked nepotrebujem zrychlovat popripade na sidlisku dole kopcom. Ak je treba zrychlit, tak podradim. Inak normalne radim okolo 3000 ot. 2500 mi pride malo. No a ked jazdim na hulvata, tak 5500 to isti. Ja neviem jazdit iba na spotrebu, to radsej pojdem MHD.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od Killer2142 »

Pokud jedu na spotřebu, tak to točím do 2800ot. max, ale to se stává jen málo že jedu na spotřebu. Prostě běžnou jízdou se mně spotřeba pohybuje okolo 7-7,5litrů (poměrně hodně město). Pokud jedu někam dál, tak klidně 6,2 pokud nepříjdou nějaké delší stoupáky a kopce. Úplně běžně řadím u 3000-3400ot.
Město jezdím na trojku...velice z řídka tam padne čtverka.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od g*o*l*f* »

Jaj, 3400 ot/min...to už hrozně řve. Já obvykle řadím okolo těch 2,5 až 3tis a to je taková už uječená hranice, nehledě na spotřebu je to nemilé :-). Když potřebuji nějaký ten výkon, tak jdu k hranici 5tis, tam je zvuk ještě hlasitější, ale už hezký :-). Taky na spotřebu nejezdím, ale zbytečně to nehoním. Ale když jedu s otcovou mazdou 2.0, tak tam už jezdím jinak. Tam kdybych jezdil 3tis otáček, tak mám před sebou stále číslo ke 20ti litrům a to se fakt nedá :-D, neskutečný, jak je ten motor rozpapanej, když se tomu šlape :-). Tam je nejlépe jezdit tak kolem 1800, jinak to už hrozně žere, výhoda ovšem je, že tam to táhne krásně odspoda ;-).

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Dle mího u motoru 1.6 16V je ideální řazení v cca 3500ot/min pak je ten motor živej a spotřeba taky celkem ujde ale tohle je dost individuální co je pro koho uspokojivá spotřeba.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od Killer2142 »

Já bych neřekl že v 3400ot to hrozně řve. U mně to je právě ten zlom, kdy motor začne být hlučnější a řadit v 2500ot je strašně málo na benzín a kor na 1.6. Na nafťáku ano, tam je ideál tak 2500-2800ot ale benzín tak +1000ot.
Samosřejmně když pojedeš úplně na spotřebu tak těch 2500 je ideál no, ale musí to byt rovina. Do kopce třeba na čtverku na pětku 2500 to netáhne.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od g*o*l*f* »

ale táhne :-). Sice to není nic extra, ale jede a nedusí se(teda záleží na kopci). Na spotřebu by jsi musel jet v rozmezí 1800 - 2200, 2,5 už na spotřebu úplně neplatí.Zdá se mi zcela zbytečné řadit někde u 3,5tis, když jedu po rovince, zbytečně to papá a pokud nechci zrychlovat bo být svižnější, lupnu tam další rychlost, motoru to nevadí, je to tišší a jedu za míň. Samozřejmě používám i vyšší otáčky, u tohohle motoru je to třeba, aby měl zátah, ale při normální jízdě do města bo práce se mi to zdá zcela zbytečné, abych furt kroutil na trojku ;-). Ale samozřejmě každý jezdí jinak ;-). A to s tím, že je to benzín a měl bych tam mít tolik otáček taky moc nesouhlasím, jak už jsem psal o motoru u mazdy 2.0, tak tam točit 3tis při normální jízdě, tak mě to auto sežere i s botama a navíc mu to ani nijak nepomůže nejlepší zátah to má právě kolem 1800 ot/min a pak až kolem 4tis rozmezí mezi 2tis a 4tis se mi zdá zbytečné, poznám to jen na spotřebě.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: OPTIMÁLNÍ OTÁČKY A SPOTŘEBA GIV 1,6 16V

Příspěvek od g*o*l*f* »

Tak jsem to vyzkoušel. Dnes jsem zkoušel řadit u 3500 otáček při klidné jízdě městem a připadal jsem si jak holka, která sedí v autě poprvé :-). Nic proti, nemyslím to zle, ale při klidné jízdě městem je to opravdu divné, motor křičí pro další rychlost, spotřeba leze krásně nahoru, sice stačí sešlápnout pedál trochu víc a krásně to v okamžiku zabere, ale tohle podle mého pro ten motor není to nejlepší co chce, aby vydržel co nejdéle. Pro dynamickou jízdu ano(to lze přidat až k 5tis), ale pro normální jízdu po městě katastrofa, 2800 max, pak je ten zvuk děsný ;-).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“