rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
Dyndais
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kladno

rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od Dyndais »

...pročetl jsem tady celý fórum a zajímalo by mě:
V autě mám již přes rok navi RNS510, nikde jsem nic nekódoval, nepinoval jen jí prostě přehodil za původní rádio RCD300. Pašíka mám rok výroby 2006, modelový rok 2007. Po připíchnutí diagnostiky mi to samo píše gateway chyba - chybně kódovaná. Do dnešních dnů mi to nijak nevadilo. Párkrát v roce jsem měl problém se startem, jako by málo štávy... ale často třeba hodku poslouchám rádio, když někde na někoho čekám... s příchodem zimy jsem auto už 2x nenastartoval... vždy ale třeba po půl hodině poslouchání rádia. Když přijedu domu a druhej den zase jedu, žádněj problém.... ŘJ Gateway mám 3C0 907 530 C (pozn. při diagnostice se mi píše tato verze ale verze HW nebo SW teď už nevím se vedle toho ještě vypíše 3C0 907 530 H). Do navi jsem zkoušel jen nové mapy, nic víc...
Otázka... mám začít řešit tu jednotku gateway, nebo bude baterka už opravdu v nebi??? Dá se nějak zjistit, zda mi to dělá ta jednotka??? Já jen abych zbytečně nekupoval novou baterku... Vím je to dlouhý, ale snad jsem tímto můj problém nastínil dobře... předem děkuju za rady.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od pásovec »

A co takhle autu říct, že máš navi místo rádia... On to samozřejmě zjistil, ale moc se mu to asi nelíbí :-) Takže tady bych začal a pak bych nevypínal motor, když někde čekáš a na závěr bych dal novou GW, kdyby to včechno nepomohlo :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od duffo »

pásovec píše:A co takhle autu říct, že máš navi místo rádia... On to samozřejmě zjistil, ale moc se mu to asi nelíbí :-) Takže tady bych začal a pak bych nevypínal motor, když někde čekáš a na závěr bych dal novou GW, kdyby to včechno nepomohlo :mrgreen:

tak ty si mu teda poradil.....

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od ejne »

Treba proste nakodovat v RJ ze tam mas RNS MFD2. ze tam mas proste navigacku .....
vsetko sa to nastavuje cez VAG .... radio ( adr 56 )
a ak si dorabal aj audiosystem tak aj to treba prekodovat ( adr 47 )

Nemalo by sa to nechavat len tak ....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od TNT »

Me se stalo tohle: Pri montazi hlasovyho ovladani a naslednym nahravani map jsem nechal zaplej klicek, ze se nahrajou mapy. Zapomnel jsem ale, ze jsem to nechal pusteny a vzpomnel jsem si na to az cca po 2 hodinach. Neslo nastartovat, tak jsem nabil baterku a jelo se dal... Pak jsem dodelaval OPS a menil jsem GW jednotku Ccko za Hcko. Nechal jsem auto v garazi zamceny pres noc a rano se ani neodemklo. Tak jsem zacal premyslet, jestli to nebude GW jednotkou, ( uz ani nevim, ktera vybiji nebo nevybiji baterku :D ). Pak jsem se docetl, ze je treba po vymene GW vyradit ze zapojeni PIN 2 na GW (Odstrihnout kabel, nebo primo v jednotce prestipnout PIN). Tak jsem rozebral konektor ke GW a koukam, na PIN 2 nejde zadnej kablik... Nechal jsem to tak, nabil jsem zase baterku a nechal to bejt. Opet jsem druhej den nenastartoval..... Od vcerejska mam baterku novou a jsem zvedavej, jak se to bude dal vyvijet. Jsem z toho uz malinko na palici.

K tomu tvymu problemu s RNS510: Urcite bych ji dopral novou GW a jestli mas telefon, tak se podivat i na zapojeni MUTE signalu. To je taky jiny RNS510 vs. RCD300.

Uživatelský avatar
Dyndais
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kladno

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od Dyndais »

Já pravě mám VAG-COM 704.1 a ten s navigací nekomunikuje :( ... dodneška jsem to neřešil, neměl jsem proč. Dneska když jsem si tu pročítal ty diskuze o vybijení akumulátoru, napadlo mě jestli by to třeba nemohla být souvislost.... postupný ničení aku :)... jak tak nad tím přemýšlím dál, asi je to ale pitomost, protože problémy s vybijenim aku jsou jen když se navi ¨updejtne¨ na tu novou verzi 26xx a to já nedělal... pak mě ještě napadlo jestli třeba při první poloze klíčku se nesnaží gareway a rns mezi sebou komunikovat, ale asi taky ne... protože ani jedna tahle věc není na tu druhou nastavena.... Je to jen o tom, že rns si z CANu čte informace o poloze klíčku a pod.... a víc jí nemusí zajímat, protože info z navi se už nikam neposílá (nemám ani maxidot ani nic jinýho, bohužel). Je to to samé jako když se do auta montuje CANovej alarm... ten je nastavenej na daný vozidlo, ale vozidlo samotný vůbec nezajímá, že tam nějakej alarm je.... můj závěr.... asi mi fakt baterka odchází.... někam do pr...e :)
Chtěl jsem sehnat někoho, kdo má ten zátěžovej testr baterek, ale všichni na mě koukaj jak na trubku... škoda... takhle si prostě hold koupim novou a uvidim... jestli mi odejde i tahle, tak budu zase veselej :))))

Uživatelský avatar
Dyndais
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kladno

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od Dyndais »

to TNT: a určitě napiš jak to s tou tvou baterkou dopadlo :))))

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od TNT »

Mno tak pisu... Dneska jsem ani neodemkl zase..:( Takze baterku jsem asi koupil zbytecne a problem je nekde jinde. Gateway H mi neuspi navigaci. Ze prej staci prekodovat a je to. Ale co a kde? Netusi nekdo? :(

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od dream7000 »

no myslim ze gateway s indexom H uspat rns 510 nevie......dokazu to az jednotky od indexu L..... takže najprv výmena za novsiu a potom nakodovať....

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od TNT »

Jeste kdyz jsem mel starej FW v RNS, tak mi ji uspala i gateway C... Nezacli nahodou L vyrabet az zacatkem roku 2009? Od kdy se prodava RNS510? Jedine, ze by to bylo tak, ze RNS510 s FW2660 umi uspat jen L... Ale to se muzem jen hadat.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od dream7000 »

neviem to presne tato info je ineho zahranicneho fora, ale nemusi byt 100% len viem že staršie gateway RNS 510 nepoznali tudiž ich ani nevedeli uspať, preto dochadza k vybíjaniu baterie, chcelo by to konkretnu skusenost, ktora co vie a nevie.....

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od TNT »

Psal jsem jednomu chytrymu do Nemecka, uvidim co mi napise... Jestli napise... :roll:

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od newmann75 »

dream7000 píše:no myslim ze gateway s indexom H uspat rns 510 nevie......dokazu to az jednotky od indexu L..... takže najprv výmena za novsiu a potom nakodovať....
Dovolím si oponovat.
H-čko je naprosto v klidu. RNS pozná i po Update na FW 2660 jen je vhodné provádět update s jednotkou H,ne ji dát do auta na už updatovanou RNS. Při update RNS zárověň probíha uprav a FW GATEWAY.
L je sice nejnovější ,ale skoro totožná s H. Co se týka RNS 510 H i L jede bez problémů.

Toto je vlastní zkušenost.
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od dream7000 »

super.....konečne vlastná skúsenosť...dik moc za doplnenie udajov.... :D

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: rada nad zlato... ohledně navi RNS510 a baterky...

Příspěvek od TNT »

Takze preflashovano FW2660... Vysledek? Zadna zmena, porad se ta navigace neuspi. :(

Nejde treba taky nahodou udelat update primo GW jednotky ve VW? Z Nemecka vim jen to, ze musim kodovat...ale kde a co, to mi jeste nikdo nerekl. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Navigace“