PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od milda »

--viki- píše:pistahufnagl možná ti v tom hlídání pomuže informace že mě opravička na automatu stála 75000tisic a stejně to potom řadilo na ho.no :lol:jo abych nezapoměl jsem čekal na nějakou součastku z nějakých chacharských ostrovů 3měsíce hehe
To je dražší jak nová.

http://www.annonce.cz/detail/VW-Sharan- ... AZFZ7.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) milda dne 26.11.2009 20:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od Shemik »

Mildo, vis kolik stoji nova :?: :lol:

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od milda »

Nabízeli mně novou za 2700,-Ejro ve Vídni v centralním skladu VW ve Schwechatu letos na jaře.S plnou zárukou a koupil si ji kámoš.Zítra s ním budu telefonovat tak mu řeknu ať sem hodí fakturu.Já jsem bohužel mimo ČR.

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od --viki- »

opakuji byl to renauld espace2 auto s pi.ou ve znaku je to pár let spět nevím co se u nich změnilo ale drahý na tom autě bylo uplně všechno to auto jsem proklínal pár aut jsem již měl ale tohle byla třešnička na dortu :drv:Jo tou dobou u renoulda stála skřín hrubo přes dvě kola navíc jsem nenašel na moravě člověka kterej by se do toho chtěl pustit kromě jednoho dnes už je to všehno zřejmě jinak automaty se u nas začinaj zabydlovat ,,jsou lidi keří opravují,,a dokonce jsou i součástky .I tak mě renauld již neuvidí ale vratme se k tématu trochu jsme odbočily :kap: :kap:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od Shemik »

No me tehdy ta repase vysla na cca polovinu, ale jen ze znamosti, jinak kdyz jsem se ptal na repasi v automatackych znackovych servisech, tak tam se cena kompletni repase pohybuje od 60 do 90.000 :lol: A mezi nama, jak se automat zacne sr..t, tak driv ci pozdeji covek stejne skonci u repase :lol:

Takze tam pak zalezi na stari a stavu auta. Samo u 12 let staryho jdenickovyho Sharana, ktery ma hodnotu kolem kila, nema repase za 3/4 ceny auta vyznam, to uz, jak rika Pista je lepsi poohlednout se po jinem aute :lol: U dvojky treba do 3-4 let stari a rozumnych km, by to jeste smysl mit mohlo :lol: Takze asi tak :lol:

Jinak jsem se tehdy ptal primo ve VW na Smichove na cenu nove prevodovky a vyjeli mi ji z pocitace na papire (mozna bych ho jeste i nasel :lol: ) a stala temer to samy jako tehdy 5ti lety ojety Sharda v perfektnim stavu :lol:

:arrow: 245.000 :lol:
To je cena samotne prevodovky, rekli, ze kdybych jim tam nechal tu starou na repasi, tak mi novou daji za 158.000 :lol:

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od --viki- »

ono těch dvojek deset let spět v automatech až tak moc nebylo,kdyby mě ten pán v začatku neřekl 15000ku plus minus tak sem tam nasazel manual no,jenže kdyby nebyly v pr,,,li ryby atd .automat je super dokud se nesype a aby se nesypal je potřeba s nim zacházet a dát mu co je třeba ,napřiklad vyměna oleje v automatu to něktěří lidí neznaj a vo tom to je no :lol:

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od cernyka »

Připojím se k tomu vyřazování na křižovatkách. Párkrát jsem jel s VW Sharan 1.9 TDI Tiptronic (5°) a při zastavení s zařazeným D si automat sám vyřadí do neutrálu. Jde to vidět na ručičce otáčkoměru. Když zastavíte tak otáčky motoru se trochu zvýší. To znamená že převodovka sama vyřadí i v řežimu D. Jak sundáte nohu z brzdy tak bezcitně zařadí a auto se začne pohybovat. Dělají to skoro všechny moderní automaty. I staré autobusy (Karosa) které mají dokonce 3° automaty vyřazují samy při zařazeném D při stání na brzdě na N. Ale když se dá parkovací brzda v D, tak nevyřadí. Ale samozřejmě při delším stání, jak píšete víše, je lepší vyřadit na N, alespoň se šetří žárovky v brzdových světlech... :lol:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od patper »

cernyka píše:....a při zastavení s zařazeným D si automat sám vyřadí do neutrálu.
Hmmmm,tak to :158: :158: :158:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od M@rty74 »

Nevěř Paťo, nevěř - ne vše co se třpytí je zlato...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od pistahufnagl »

tak uběhlo pár let od mého posledního příspěvku, na křižovatkách stále jen brzdím a automat maká. Jen by chtěl vyměnit olej po asi 100 tis. km, ale myslím že už to nemá cenu do toho vrážet další prachy a že ho nechám dožít. Už má na to nárok.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od cernyka »

pistahufnagl píše:tak uběhlo pár let od mého posledního příspěvku, na křižovatkách stále jen brzdím a automat maká. Jen by chtěl vyměnit olej po asi 100 tis. km, ale myslím že už to nemá cenu do toho vrážet další prachy a že ho nechám dožít. Už má na to nárok.
Záleží kolik má automat naježděno a kdy naposled tam byl měněn olej s filtrem. Pokud nikdy a má to přes 200 000 km tak bych ho už taky raději neměnil... :roll:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od rach »

Tak takovej blábol o "bezcitném řazení" jsem dlouho nečetl. Asi zaúřadoval apríl..... :laugh:
život je boj !

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od cernyka »

rach píše:Tak takovej blábol o "bezcitném řazení" jsem dlouho nečetl. Asi zaúřadoval apríl..... :laugh:
Myslel jsem to jen obrazně to bezcitné zařazení. Ale byla řeč a zařazení v D při sundání nohy z brzdy. Ale pokud Ti Tvůj automat řadí jak 100 let stará skříň tak tam asi budeš mít něco špatného....
Vtipálku.... :negative:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od patper »

cernyka píše:Připojím se k tomu vyřazování na křižovatkách. Párkrát jsem jel s VW Sharan 1.9 TDI Tiptronic (5°) a při zastavení s zařazeným D si automat sám vyřadí do neutrálu. Jde to vidět na ručičce otáčkoměru. Když zastavíte tak otáčky motoru se trochu zvýší. To znamená že převodovka sama vyřadí i v řežimu D. Jak sundáte nohu z brzdy tak bezcitně zařadí a auto se začne pohybovat. Dělají to skoro všechny moderní automaty. I staré autobusy (Karosa) které mají dokonce 3° automaty vyřazují samy při zařazeném D při stání na brzdě na N. Ale když se dá parkovací brzda v D, tak nevyřadí. Ale samozřejmě při delším stání, jak píšete víše, je lepší vyřadit na N, alespoň se šetří žárovky v brzdových světlech... :lol:
....tak doufam,ze je to brane jako April :wow:

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: vyřazujete na semaf. na N? použití 4,3,2

Příspěvek od rach »

to cernyka: reagoval jsem na to automatické bezcitné zařazování ! Když dám D tak tam je D a přes to nejede vlak !!! Kdybych náhodou dal nohu z brzdy tak to popojíždí aniž by se tam cokoliv bezcitně zařazovalo!!! Možná sis náš SAG-bus spletl s Karosou-bus. Asi toho nemáš mos najeto s automatem protože bys tohle netvrdil. Jinak zatím řadím dobře :) vtipálku :laugh:
život je boj !

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“