Problemy 1.8T/cukanie/spotreba/turbo

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Problemy 1.8T/cukanie/spotreba/turbo

Příspěvek od midnight_man »

ZDravicko komunita :)

Tak okrem sekcie GII navstivim aj passata hh :) kupil som 1.8T 97 AEB, mám par otazok. Auto hodne hodne zle štartuje drme drme...aj sa chytá...obcas..obcas nie...potom chytí..otacky sa ustalia a je klud..no kym nastartuje ..niekedy je to fakt o zivot..na VAGu som to este nemal uvidime zajtra..predbezne cim by bo mohlo byt? auto pol roka stálo pred domom. nejake napady? Dalej som vas chcel popytat nemate schemu na rozvody AEB? idem menit.

Wiktor
Naposledy upravil(a) midnight_man dne 13.12.2009 21:20, celkem upraveno 2 x.
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od jangeltner »

passat ma modul zapalovani pod kterym je takova vodiva pasta a ta jak tam neni tak to potom blbe startuje takze kup vodivou pastu a zjisti si kde je modul zapalovani ...ja bych tu obrazek dal jenomze nemam etku takze sorry ale pozadej nekoho s etkou a uvidis ze se startovani spravi .. :lol:

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od Flico »

pokud to takhle dlouho stalo tak bych zacal palivovej filrt, vzduchovej filtr, svicky :wink:

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

sviecky nove, vzduchový nový...este palivak zajtra... no uvidime ked to zlozim teraz to nechce nastartovat vobec hh....chce to asi PC a tu pastu frknem pod ten modul, je na airboxe.
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

Chlapi kedy ma tlacit 1.8T benzin? ked otocim klucikom do prvej polohy alebo az ked sa startuje? pretoze ked stocim klucikom do prvej polohy tak netlaci cerpadlo....ani nejde stava...stava tam ide az ked sa startuje...je to v poriadku? diky
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od kamol »

midnight_man píše:Chlapi kedy ma tlacit 1.8T benzin? ked otocim klucikom do prvej polohy alebo az ked sa startuje? pretoze ked stocim klucikom do prvej polohy tak netlaci cerpadlo....ani nejde stava...stava tam ide az ked sa startuje...je to v poriadku? diky

v poloze na kontrolky jde cerpadlo. 8)

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

a mne nie :( je tam nejake dalsie casovenie ktore toto ovlada? alebo to vsetko ma na starosti RJ?
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

vymena relatka palivoveho cerpadla nepomohla...zeby RJ ? :(
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od jangeltner »

mozna pal. cerpadlo muze byt pridrene

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

palivove cerpadlo sice nie je original a netlaci tolko kolko ma ale po otoceni kluca tam nejde stava...cize ani keby bolo 100% dobre tak sa nepusti :(
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

detonace
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.11.2009 06:39

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od detonace »

málo info na to aby se to dalo vyřešit virtuálně, základem je dobrá svíčka to je prvopočátek a pak se skutečně hledá :wink:

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

takze niektore problemy vyriešené, auto jazdí, štary su OK, po výmene palivoveho cerpadla (sice to toci o cca 2 otacky viac ako by som si predstavoval) ale startuje.pred vymenou cepradla auto strasne "skakalo" cukalo pri vacsom pridani plynu..stále..po výmene sa to obmedzilo..niekedy to mozem nahanat a nic..inokedy zase 1/2 alebo 3/4 plynu a auto spomalí..zacne nehorázne cukať...musim ubrat plyn a jazdit tak do pol plynu...obcas beham cely den a nic..obcas stále skacká...v pamati zavad 2 chyby prekrocenie plniaceho tlaku turba a 00561 regulacia zmesi. čaká ma kontrola tlaku paliva na rampe a kontrola regulatora. Ale to potrvá este :( nejaké napady by mal niekto co to moze robit? dneska som vycistil klapku a ten snimac za nou /v saní/ váha cez vag skontrolovaná, aj lambda...ale len na funkcnost..nie na spravnost udajov ..nemam tabulkove hodnoty.

///este k tomu turbu, chcem vymenit N75, je moznost este inej priciny ze to tlaci moc?
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T tak vseobecne

Příspěvek od midnight_man »

tak som zmeral tlaky paliva koli tomu trhaniu a spotrebe..na volnobeh 3.8 baru, po odpojeni podtlakovej regulacie palivoveho regulatora tlak stupol na 4.1 baru. Nevie niekto nahodou kolko tam ma byt? pretoze mam prirucku pre 110kW motor Octavia a tam by malo byt 2.5 baru a po odpojeni regulatora 3..... ale chcelo by to DP pre passat motor :(, nema niekto? diky
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy 1.8T/cukanie/spotreba/turbo

Příspěvek od midnight_man »

Chlapi mam este par otazok.

1. Vcera som vybral alarm..auto prestalo startovat...po pol dni rozoberania eletriky som zistil ze skapali sviecky..proste prestali ist..tak som vymenil sviečky :) a auto zase ide. (sviečky mali 3 tyzdne, NGK za 80EUR) je to mozne?

2. v pamati zavad sa objavuje prekrocenie plniaceho tlaku turba, 00561 adaptacia zmesi prekrocena, a dneska tam skocilo aj signál od vahy vzduchu prilis vysoky.

3. Auto cuká pri pridani 1/2 a viac plynu...nehorazne zacne skakat..treba ubrat a uz to ide...kedze to turbo prekracuje tlak..tak vykon nic moc.

4. Nehorazna spotreba, okolo 15-17L/100km to vychadza...predošlé sviecky boli hodne cierne tj. bohatá zmes...ale prečo?

5. Viem ze mam netesnost vo vyfuku okolo lambdy, aj to dymí do motora niekde...uz sa na tom pracuje....

Auto predomnou dlho jazdilo na LPG a na benzin to podla mna ani nechodilo kedze bolo totalne KO cerpadlo v nadrzi, mozu byt zanesene vstriky od bordelu LPG a teda to nerobi dobrotu? ak ano...cistil to uz niekto? ...Skuste sa odbornici k tomu vyjadrit co by tomu mohlo byť. budem tento tyzden riesit ten vyfuk no obavam sa ze to problemy nevyrieši.

Diky ;)

Wiktor
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

vitansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2009 23:16

Re: Problemy 1.8T/cukanie/spotreba/turbo

Příspěvek od vitansen »

LPG se nepodava vstrikama pro benzin to ma vlastni ventil ale vycistit by si je mel a zkontroluj jakej maj nastrik a zamer se na regulaci tlaku paliva a regulacni ventil pro turbo

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“