olej castrol vs. origo vw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od srotty »

Chlapi vyměnil jsem olej v převodovce za Castrol Taf X,tady na foru ho doporučovali,ale zdá se mi že to hůř při zahřátí řadí.Mám tam raději nalít origo co prodávají ve VW nebo se mi to jen zdá? Díky

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od Marah »

Těžko říct jestli se ti to zdá, každopádně s tímto olejem to po výměně být horší nemůže

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od danopanci »

Ja používam origo olej v prevodovke a mením ho cca. po 200 000 km a pohoda. .... načo skúšať na svojom ....

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od srotty »

Dával jsem ho tam asi před dvěma roky,to se ještě tak moc nevědělo ,že origo VW je tak levný.Takže tím Castrolem nemůžu nic zkazit?Kdo vlastně vyrábí pro VW ty oleje?

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od Marah »

Tak to je různý...Na 5kovým golfu mám na víčku pro výměnu oleje zespod CASTROL (5W-30), ale kdo vyrábí oleje do převodovek atd. to nevím. Jak často ten olej v převodovce měníš :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od srotty »

Je doporučeno každých 60 tisíc,ikdyž VW tvrdí ,že je to doživotní náplň.

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od danopanci »

Oleje v Nemecku v prevodovke menia cca. po 120 000 km, alebo 6 rokoch prevádzky vozidla. Ja osobne mením po 200 - 250 000 km a úplná pohoda. Paradoxom je to - že prídete do VW a keď pýtam olej do prevodovky tak na mňa pozerajú ako na OOTA a nezabudnú poznámku že je tam doživotná náplň ..... :lol:

To kto vyrába olej pre VW sa asi nikto nedopátra a je to aj jedno, hlavné je, že tam náplň ktorá patrí do danej prevodovky podľa VW normy. Je Vám jasné že v 5-st. prevodovke je iný olej ako v 6-st.

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od Marah »

:D tak to já v převodovce olej nikdy neměním. Po 150 tisících sem kontroloval množství a hladinka byla pod kontrolním šroubem, takže naprosto v pohodě :wink:
A řazení šlape jak má

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od danopanci »

Nooo ja by som tak isto nemenil - ale tá moja prevodovka má najazdených 750 000 km a sám uznáš, že bez údržby by tam bola už minimálne ďalšia :lol: :lol: :lol:

Auto ktoré zarába peniaze - si zaslúži aj dôkladnú starostlivosť - ono sa to stále vráti :gey:

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od Marah »

danopanci píše:Nooo ja by som tak isto nemenil - ale tá moja prevodovka má najazdených 750 000 km a sám uznáš, že bez údržby by tam bola už minimálne ďalšia :lol: :lol: :lol:

Auto ktoré zarába peniaze - si zaslúži aj dôkladnú starostlivosť - ono sa to stále vráti :gey:
:D Tak to už by tam pomalu měl být i druhý motor, natož první převodovka...Ale jak říkám, když se auto dobře servisuje a má dobrýho majitele, tak prostě vydrží :wink:

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: olej castrol vs. origo vw

Příspěvek od sabikeuk »

Marah píše:
danopanci píše:Nooo ja by som tak isto nemenil - ale tá moja prevodovka má najazdených 750 000 km a sám uznáš, že bez údržby by tam bola už minimálne ďalšia :lol: :lol: :lol:

Auto ktoré zarába peniaze - si zaslúži aj dôkladnú starostlivosť - ono sa to stále vráti :gey:
:D Tak to už by tam pomalu měl být i druhý motor, natož první převodovka...Ale jak říkám, když se auto dobře servisuje a má dobrýho majitele, tak prostě vydrží :wink:
Ten druhy motor tam aj je. 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“