MOTOR - Teplé starty

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od alesino »

myslím že jsi zapoměl na jednu hodně důležitou věc a to , že musíš s VAGem umět dělat a hlavně vědět jaké a kde mají hodnoty být ... takže asi zase tak jednoduché to není ... neříkám , že se to nedá naučit , TDIFUN se to taky musel učit a investoval do toho nemalé prostředky a hlavně čas , nicméně je to softwarová záležitost a do toho by se asi laik neměl pouštět stejně jako předělávat mapy / chip / ... prostě bych se nes..l / sorry :roll: / do věcí kterým nerozumím na to je TOURAN moc drahý na pokusy , ale věc názoru ... osobně TDIFUN maximálně doporučuji !!!
teď jsem to konzultoval i s TDIFUN a u ŘJ EDC 16 / např. Touran / nejde zvýšit startovací dávka paliva ...
jak jsem psal pouze a jen softwarová záležitost

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od winsblack »

Jako já se do FUNU nenavážím schvaluji jeho práci jen se z poslední doby nabyl dojem jak lítám a diagnostikuj to webasto, že berou keše jen za to ze strčí štekr do turana zjisti že je to blokle vysledek h***o a prachy v tahu....

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od alesino »

jasně Ok ... stejně Webasto není jeho " hobby " :lol: :lol: :lol:
jen jsem tím chtěl říct nebo spíš napsat , že je opravdu třeba zvážit na koho se obrátit a aby ten " dotyčný " opravdu věděl co dělá ať už to je chipování nebo jen diagnostika přes VAG ...
pokazit se toho dá spoustu :roll:

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od T150 »

alesino: a kdy ty necháš načipovat?? si řikal že ti něco vymejšlí ne??
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

kliiima
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2009 15:42
Bydliště: Želešice a Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od kliiima »

Zdravim, mam trochu jiný problém, pokud jezdím dlouhý štreky, nemám problem nastartovat, ale pokud jezdím jen krátký, nebo nastartuju, popojedu, chcípnu a po chvíli chci nastartovat znovu, nejde to. Otáčky se vyšplhají max na 400 a do 3 sekund chcípne. Pokud mám štěstí, podaří se mi to dostat do normálu přidáním plynu. Ale jak jsem psal, po dlouhých štrekách startuje bez problému a i za tepla nemám žádný problém. Mám 2,0 TDI PD, 103 kw. Dík

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od alesino »

chtělo by to píchnout na VAG a uvidíš kde může být chyba ...

kliiima
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2009 15:42
Bydliště: Želešice a Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od kliiima »

alesino píše:chtělo by to píchnout na VAG a uvidíš kde může být chyba ...
Dík, na vagu to měli píchnutý ve VW servisu před měsícem, když jsem to kupoval a řekli, že je vše v pořádku.
Asi to teda budu muset někam odvézt znovu, ať se zaměří přímo na tento problém.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od alesino »

a to jsi měl na VAGu u VW přes nějakého známého nebo přímo naslepo ... ty jsi kupoval auto přímo u nich nebo ses tam zastavil jen na VAG ... Ono víš jak to dnes chodí ... Ne všemu se dá věřit co ti řeknou a ještě si za to řeknou hříšné prachy ... Odkud jsi ...

kliiima
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2009 15:42
Bydliště: Želešice a Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od kliiima »

Měl jsem to na vagu přes známého, zná majitele servisu, ale stejně to dělal mechanik, kterýmu to bylo úplně ukradený. Kupoval jsem to jinde, tu prohlídku jsem si u VW domluvil, aby mi to zkontrolovali. Ani nepřišli na to, že je stažený tachometr. Vážně amatéři....
Jsem z Prahy, ale občas na víkendy bývám i v Brně

kliiima
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2009 15:42
Bydliště: Želešice a Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od kliiima »

Mně nejde o km, to už jsem zjistil. Stačilo se podívat na to, že v ŘD a na tacho byl stejný počet km. No a když jsem chtěl zjistit o kolik, stačilo se podívat na počet km od posledního servisu. A protože mám servisku, která sedí na údaje v databázi VW, dalo se spočítat, o kolik to stáhli:o) O to ale nejde.
Takže ty myslíš, že se to bude dat to nestartování vyřešit jiným nastavením ve vagu?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od alesino »

těžko takhle na dálku a bez vybavení tipovat ...
může toho být hromadu od špatných žhaviček přes já nevím co ... bez diagnostiky asi ne ...

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Rudi »

a nebude to zacpávající filtr? na dálnici nemá šanci se ucpat, ale při krátkejch trasách, pokud ho již máš plnej či né plně funkční, může pak dojít k dusení.
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
Rob187
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.12.2007 20:23
Bydliště: Jeseníky

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od Rob187 »

jen můžu poradit, na vw servisy bych se z vysoka, ale z vysoka vys..l !!!!!!!!!! Jel jsem k ním vyřešit problém s pocukáváním motoru a s bufikem. Nic nespravili, jen mi vymazali upravený soft ( to jsem je důkladně upozorňoval na to, že je auto načipované ) nechali si vše zaplatit a poslali mě prakticky do pr..le :evil: . To jsem byl potom velice rád, že jsem se s TDIfunem a Indim rozumě momluvil a auto mi ještě ten den doli do pořádku.
Jinak kluci budu jen rád, když uvidím příští rok nějakého touránka na sprintovací dráze, sice jen ve zpětném zrcátku, ale stačí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kliiima
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2009 15:42
Bydliště: Želešice a Praha

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od kliiima »

Rudi píše:a nebude to zacpávající filtr? na dálnici nemá šanci se ucpat, ale při krátkejch trasách, pokud ho již máš plnej či né plně funkční, může pak dojít k dusení.
Dík, to by taky mohlo byt řešení, ale... Dusí se mi to jen při startu, pokud už dostanu otačky na 800, nemám nejmenší problém. Prostě jen to startování blbne, občas

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PROBLÉMY - Teplý motor hůř startuje

Příspěvek od winsblack »

Myslte , že tomu pomůže když sinechám vyčistit EGR ventil? Zaslepovat jej zatím nechi jen vyčistit

Odpovědět

Zpět na „Motor“