Zvýšení dunivého hluku v kabině

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Omlouvám se, jestli se bude můj dotaz zdát hloupý...ale tajně doufám, že je nás tady takové množství, že třeba někdo řešil obdobný problém a dokáže alespoň nasměrovat... nebo přímo poradit. Nedávno, zničeho nic, během cesty ze zaměstnání domů jsem pocítil v kabině větší hluk, je to spíš takový potemnělý zvuk, dalo by se říci, že i těžko identifikovatelný, neboť si prostě člověk řekne, no, je to diesel...jenomže auto bylo tišší. Zvenku se mi nezdá hlučnější, ale když sednu do auta a zavřu dveře, vnímám jakoby "něco navíc" jdoucí jakoby z motorové části středem palubní desky...hluk, co do interiéru nepatří. Nedávno jsem měnil olej, filtry, plastovou trubici k turbu...ale kontrolou nic z toho hučení nezpůsobuje, nevibruje a pod..a ani to nezačalo hned potom, takže souvislost nevidím.
Kamarád říká, že to může být výfuk, že v něm, uvnitř, něco vyhnilo...jinak vejfuk neprdí, auto pěkně táhne, turbo běží jak má....Vím, že takhle přes monitor se speciálně v tomto případě těžko radí...ale co myslíte ???
Ten dunivý zvuk jde z auta i když běží na neutrál...když stojí a běží naprázdno motor, řekl bych, že se auto i o drobouneček malinkatíčko více chvěje. Je to fakt na prd...protože ten zvuk je hodně hluboký, řekl bych až na hranici naší slyšitelnosti (není to klasický rachot, kravál), ale je to spíš nepříjemné pro bubínky a i pro kokos (hlavu :lol: ).
Nadále s ním jezdím, ale rád bych se toho zbavil...díky za každý typ. Na 99 % výfuk ???
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od michall »

Asi bych tedy zkusil, jestli je zdrojem hluku abych tak řekl motorová část nebo podvozková, tj. jestli se hluk mění spíš třeba podle otáček motoru ať už auto stojí nebo ne, nebo jestli se mění spíš podle rychlosti jízdy a ne na otáčkách motoru. Hluk může způsobovat asi milion i zdánlivě nepravděpodobných věcí. Třeba chybně přitažené šrouby nějakého deklíku, odchlípnutý gumový lem, špatně zacvaknutý plastový kryt, .... Nevím jak u I, ale u mě třeba dost velké zvýšení hluku udělal chybějící dekl u stěračů. Něco dokážou udělat i hagusy, podíval bych se i dospod, jestli se ti vepředu neuvolnil spodní krycí plast pod motorem, může to být i ten výfuk.

Takhle z monitoru se toho opravdu moc vykoukat nedá.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od marasoba »

Matně si vzpomínám, že dunění může způsobovat i vypadnutí hadice mezi nasávacím hrdlem (nevím jak to pojmenovat) a vzduchovým filtrem. Prostě ta, ktrá vede od vzducháče jakoby k pravému světlu.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

jj, děkuji oběma za rady, díky kluci...no poslouchám to v kabině, poslouchám to venku, poslouchám to nad motorem a nejsem z toho moudrý. Právě, že ten přívod vzduchu jsem zkontroloval, už jsem se s tímto setkal např. u Sierry či Galanta a tam krom zvuku došlo i k snížení výkonu. U Sierry 2.3 D mi vypadla (odskočila) hadice za vzduch. filtrem, vedoucí vzduch dále (následoval jiný zvukový projev auta, nechtěla jít do otáček a z výfuku šel jiný, jakoby bělejší kouř)a u Galantu 1.8 (benzín, ještě řízený karbec) se uvolnilo víko air boxu a také praskla krabice (air box) v niž je vzducháč ( znatelně klesl výkon motoru, zvukový projev a výfukové plyny v normálu) , vše se dalo snadno opravit a bylo to OK. Ale na Galaxym, ať vejrám jak vejrám, zdá se vše OK a i auto jede normálně.
Třeba se to časem projeví více a bude to nalezitelnější. Ale mám docela citlivej sluch, takže mne to ubíjí, takže bych se toho rád zbavil hned. Asi vsadím na vejfuk, někde hned za motorem, nemáte někdo typ kde nejlevněji objednat ??? Do Fordu mne nikdo jen tak brzy nedostane, po zkušenostech s jejich cenami...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od trepifajxl »

Auto jede stejně , nebo hůř? Nemáš vypadlou ( děravou) hadici za turbem? To když budeš čekat až se to víc projeví tak ti třeba padne turbo
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od michall »

Sice přesně nevím, jak to je s výfukem za motorem, ale někde tam je takovej pružnej článek, vypadá to jako kus trubky hustě omotaný ocelovými lanky. Třeba je lehce načatý a trochu ti to odfukuje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od vilik »

michall píše:Sice přesně nevím, jak to je s výfukem za motorem, ale někde tam je takovej pružnej článek, vypadá to jako kus trubky hustě omotaný ocelovými lanky. Třeba je lehce načatý a trochu ti to odfukuje.
Tomu se říká vlnovec a co píše Michall je docela možné.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od bodyvlk »

Mě to dělal špatně uchycený filtrbox. Prostě se hýbal a to bylo dunění.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od milda »

Mě to udělalo a po dlouhém hledání to byla vypadlá nasávací hadice pod vzduchovým filtrem.Abych se k ní pořadně dostal,musel jsem sundat plastový podběh v pravém předním blatníku.Dal jsem to na silikon a je klid.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Honza42 »

Při volnoběhu ucpi vzadu dlaněmi pořádně výfuk. Musí tě to přetlačit (prostě to neudržíš) a nic nesmí foukat pod auto.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

...když otevřu (např.) dveře za spolujezdcem, pravé zadní a strčím hlavu do auta, které běží na volnoběh, tak je to dost slyšet, resp. to člověk vnímá jako takové tupé dunění, něco, jako by vám někdo dokola bouchal zadními dveřmi a vy seděli v jinak uzavřeném autě...taky je to takový nepříjemný pocit, že, když "buchnou" dveře "kufru" a člověk je v autě...toto je podobné. Jinak asi by to člověk vnímal stejně při otevření jakýchkoliv dveří...ale jde to autem jak jeskyní...od předu do zadu...myslím, že okolo vzducháče bude vše OK. Sice jsem tam našel, jen drobně, mírně sklouznutou resp. trošičku nedosedající hadici, co přivádí vzduch do krabice s filtrem, vrátil jsem ji přes otvor pro blinkr, šlo to blbě, ztuha, a pak jsem tam objevil malou dirku, od výroby, jak v hadici, tak v přírubě, nebo jak to nazvat, na krabici, tak jsem do ní strčil vrut a už se to dolů nesmeká. Jinak jsem koukal, že taková ta hadice ještě před filtrem, jak je obalena černou měkkou izolací, je jakási sploštělá, je to normální ??? Neměla by ta trubice být normálně široká, kruhového průřezu ??? Nemám na mysli samotnou "násosku"...ta je obdelníková, aby sedla do zadní části masky, ale tu "bachratou" hadici za ní. Ale to určitě ty zvuky nezpůsobuje. Kurňa, asi ten vejfuck ... :(
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od milda »

Až to odstraníš,tak sem hoď čím to bylo,ať jsme chytřejší!!!

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od bodyvlk »

A co třeba volný panel se světly na zadních dveřích?

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Možné je všechno, ale jde to jakoby odpředu dozadu, takže něco okolo motoru či výfuku...už domlouvám s kamarádem dílnu, musí se to zvednout a řádně okouknout celé výfuk. potrubí...Jinak výfuk neprdí a alespoň pohledově, ze země, vypadá, že kouř nikde neuchází, zkoušel jsem i výfuk ucpat, ale přetlačoval se se mnou, takže asi vše OK. Snad vyhnilo někde něco uvnitř a dělá mi to takovou nechtěnou a nepěknou zvukovou kulisu. Samozřejmě, že jak se na to příjde, dám vědět...už aby to bylo. Připadám si nyní jako, když jedu v klasickém dieslu někde z osmdesátých let...takto podivný duňák nedělala/nedělá ani moje oblíbená Sierra 2.3D - kombi. Ta byla/je sice klasický dieslácky traktorově hlučná, ale ten zvuk je na ucho OK, prostě k autu patří a nebubnuje do bubínků...prostě klasický "klapavý" nafťáček. Jako záložní vozítko a auto pro své velké hafany ji mám dodnes a nerad se s ní...jednou...budu loučit.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Chlapi, prosím o radu, nasměrování...myslím, že jsem to kdysi při svém velkém procházení témat tady na fóru objevil...ale kde to bylo ??? Vysledoval jsem, že by dunění mohlo souviset se spojkou či snad převodovkou ??? Bohužel, pazvuky nezmizely, ale jedná se mi o to, že při rozjezdu či couvání se malilinko celé auto zachvěje a to dříve nedělalo a při sešlápnutí spojkového pedálu se tak od 1/3 sešlápnutí do pedálu dostává pulsující pobouchávání, klepání...prostě jako když si dáte 100 m rychlým během a pak přiložíte ruku na hrudník...buch, buch, buch, buch....myslím, že odtud by mohl vítr vanout. Jinak spojka nezlobí, pouze jde od koupi auta stále stejně a to jakoby těžce, prostě musíte na ni více šlápnout, ale jde o zvyk a po chvíli už to nepříjde divné, poněvadž auto problémy při řazení, při sešlapávání spojk. pedálu nevykazuje...prostě vše se zdá OK...až na ty současné drobné vibrace, zvláštní zvuk deroucí se do interiéru a pulsující pedál. Ještě mne napadlo, jestli se vibrace na pedál spojky jen nepřenáší z jiného zdroje, ale zbylé dva pedály nic podobného nedělají, a když k tomu připočtu to drobné a krátké chvění při rozjezdech... Co by to mohlo být ? Co vyměnit ? Dík za každou radu předem...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“