Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libanec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od Libanec »

Tak jsem chtěl včera nechat udělat STK ... bohužel mě vyhodili už z emisí. Emise se pohybovaly mezi 2 - 2.2, ale norma je 1.9. Radili mi ať vyměním olej a filtry. Je fakt, že vzduchový filtr už tam je něco přes rok, ale olej a olejový filtr jen asi 2 měsíce. VAG žádný problém neukazuje. Vzduchový filtr jsem dnes koupil.
Pročetl jsem tady na fóru spousty věcí i jinde na internetu a pochopil jsem, že můžu začít vyměňovat spousty věcí, než nějaká zabere - lambda sondu, výfuk, váhu vzduchu, čidlo teploty, ...
Nemáte někdo zaručený recept, jak snížit emise třeba jen krátkodobě? Dá se vůbec nějak diesel seřizovat jako to šlo u benziňáků na karburátoru? Našel jsem radu odpojit váhu vzduchu - prý to zdetekuje, že váha není připojena a řídící jednotka nastaví nějakou tovární hodnotu namísto té z váhy.
Předem díky za vaše rady.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od Paskal »

Vyměň ten vzduchový Filtr (bude určitě zasraný jak černé boty za ten rok) :mrgreen: - pač motor jak dostává málo vzduchu tak má i špatné spalování.

Pak to pořádně prožeň ať vyprášíš pavouky z děr. :) a hned zajeď na Emise a ať ti to změří - a hlavně motor musí byt zahřáty na provozní teplotu jak to bude měřit!!!

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od PajaS »

Jakou tam dáváš naftu? Zkus nabrat třeba tu Vervu na Benzině. Máš to skoro na hranici, emise by měly trochu klesnout abys prošel.

Uživatelský avatar
Libanec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od Libanec »

Filtr jsem vyměnil - zasranej byl pěkně. Jinak jsem to včera před těma emisema samozřejmě pořádně projel a to samé udělám i dneska před dalším pokusem na STK. Jinak tankuju u Shellu, ale zkusím tu Vervu.

Uživatelský avatar
tom.faktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 05.06.2009 12:50
Bydliště: CB

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od tom.faktor »

Nafta Shell- Shit, ktery nema ani zdaleka na Vervu....
Jinak kratkodobe zcela jiste snizi emise rukavice podana panu komisari na STK, u nas staci 200 rupií.....

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od SupermanXXX »

já taky neprošel a tak jsem dal 200kč úplatek dej to nějakýmu mechanikovi ty mívaj na stk známý,odkud jsi? taky znám jednu STK kde bych ti mohl nechat pomoci... jinak bych asi zkusil odpojit váhu vzduchu na emise teoreticky by to mohlo pomoci prakticky neodzkouseno

Uživatelský avatar
Libanec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od Libanec »

Tak díky všem za rady, včera jsem bez problémů prošel jak emisema, tak technickou ...
Ještě to shrnu:
Před výměnou vzduchového filtru se kouřivost pohybovala mezi 1,98 a 2,25.
Po výměně vzduchového filtru se kouřivost pohybuje mezi 0,7 a 0,8!!! Povoleno je do 1,9.
Takže od příště před emisema vždy provedu výměnu filtru. :D

Uživatelský avatar
tom.faktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 05.06.2009 12:50
Bydliště: CB

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od tom.faktor »

Libanec píše:Tak díky všem za rady, včera jsem bez problémů prošel jak emisema, tak technickou ...
Ještě to shrnu:
Před výměnou vzduchového filtru se kouřivost pohybovala mezi 1,98 a 2,25.
Po výměně vzduchového filtru se kouřivost pohybuje mezi 0,7 a 0,8!!! Povoleno je do 1,9.
Takže od příště před emisema vždy provedu výměnu filtru. :D
.....nebo podam rukavici na STK...... :D

Uživatelský avatar
Libanec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5 r.v. 1997 - vysoké emise - co s tím?

Příspěvek od Libanec »

Tak rok se s rokem sešel a já šel opět na emise ... viz původní dotaz v tomto tématu.
Před 4 roky nakonec pomohl nový vzduchový filtr. Po této zkušenost jsem před 2 lety před emisema taky osadil nový vzduchový filtr a cca 2 týdny před tím jsem jezdil na Vervu a vše bylo OK. Takže jsem teď opět jezdil pár týdnů na Vervu a dal nový filtr. A ejhle na emisích jsem se nedostal pod 4 (limit je 1,9).
Poradíte někdo něco?
Teda zkusím skočit za jedním zdejším vyhlášeným mechanikem, který emisema a STK prý protáhne třeba i vola s povozem. :-)
Ale stejně by mě zajímalo, co je tou nejpravděpodobnější příčinou.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“