ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od bifur »

Popozeraj poriadne aj kabel na zatopenej sviecke, ci nebude nacaty. Najlepsie by bolo zmerat mu aj odpor a porovnat s ostatnymi..

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

To bych mohl promerit kabely....kdyz uz se v tom budu rejpat....kolik maji mit plusminus? :) nekde sem to tu cetl, ale uz nevim kde.....:)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od falko1983 »

Mě to stejně jako tobě zalejvá druhou svíčku a to celkem pekelně když vyndám kabel tak je nejmíň do 3/4 potopená.Takže jak píšeš bude asi špatný těsnění pod víkem ventilů ale co jsem koukal do Etky tak je to podlepený nějakým silikonem.Chci se zeptat všech kdo to přetěsňovaly co všechno to skýtá za úskalí na co dát bacha atd. atd. Díky za každou radu :?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

falko1983 píše:Mě to stejně jako tobě zalejvá druhou svíčku a to celkem pekelně když vyndám kabel tak je nejmíň do 3/4 potopená.Takže jak píšeš bude asi špatný těsnění pod víkem ventilů ale co jsem koukal do Etky tak je to podlepený nějakým silikonem.Chci se zeptat všech kdo to přetěsňovaly co všechno to skýtá za úskalí na co dát bacha atd. atd. Díky za každou radu :?
jj to je to podlepený, tan tmel naštěstí mám, ale mislím že skvělá otázka na někho kdo to dělal před námi na co si dát bacha :) takže doufámk že se nám někdo ozve.

A kolik ti to tak bere oleje když se ti zatápí ta svíčka?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od bifur »

Nerobil som to osobne, ale mechos mi tvrdil ze to je brnkacka. Treba to len zhodit, opatrne odstranit stary tmal ci lepidlo ci co to je a naniest nove a nahodit spet. Treba davat bacha aby sa nestrhli zavity na hlave a myslim ze treba dodrzat postupnost ako sroby dotahujes a utahovaci moment..

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od falko1983 »

DandyCZ píše:
falko1983 píše:Mě to stejně jako tobě zalejvá druhou svíčku a to celkem pekelně když vyndám kabel tak je nejmíň do 3/4 potopená.Takže jak píšeš bude asi špatný těsnění pod víkem ventilů ale co jsem koukal do Etky tak je to podlepený nějakým silikonem.Chci se zeptat všech kdo to přetěsňovaly co všechno to skýtá za úskalí na co dát bacha atd. atd. Díky za každou radu :?
jj to je to podlepený, tan tmel naštěstí mám, ale mislím že skvělá otázka na někho kdo to dělal před námi na co si dát bacha :) takže doufámk že se nám někdo ozve.

A kolik ti to tak bere oleje když se ti zatápí ta svíčka?
Tak mám netěsnost ještě na odlučovači aspoň si to myslím nebo mi trochu slzí vana.Teď budu dávat nový těsnění na odlučovač tak uvidím.Jinak dolévám tak na 1500km 1L oleje :( Ty máš tmel přímo od VW? Koukal jsem na něj do Etky a 400,- se mi za něj dávat nechce.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

No tak tohle mi to zere s plnou syntetikou s polo to mam na 2200km cca 1l. Tmel primo od VW nemam. Kdyz sem ho shanel tak v autodilech nemeli, tak mi dali tmel od LOCTITE za 300kč, je to tuba asi jako větší zubní pasta :) Tak snad tam vydrží, je na vany, na víka a tak, akorát nesmí přijít do trvalýho styku s benzínem.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

Ještě dotázek :) ten odlučovač je kde? to je někde jak ústí výdech kliky z bloku? že bych na něj taky mrknul :)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od falko1983 »

Jojo je to přesně na výdechu z Klikovky taková černá krabika je umístěná pod sáním.Je připevněná na třech imbusech k motoru teď jsem jí měl dole a nestačil jsem se divit co v ní bylo za sajrajt a hlavně té vody.Obě těsnění vyjdou cca na 140,- origo od vw takže neni co řešit. :)
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

Tak sem to o víkendu pokoumal...
Po odpojení zapalovacích kabelů sem zjistil že svíčky od 1 a 2 válce jsou z vrchu mastný, a svíčka na třetím válci si zrovna dopřávala olejovou koupel :) Pouze 4 svíčka byla pěkně v suchu....tak si myslím že to bude asi ten největší únik oleje. Taky sem zjistil že to krapet sákne kolem výdechu kliky hned u bloku jak je ten čenej plast.

Jinak když sem koumal jak sundat víko vetilů tak sem zjistil nemilou věc.....němci zase ukázali svůj smysl pro překvapení :)
Oficiálně to není víko ventilů, ale vačkové tělěso nebo jak, takže v tom držej vačky, zapalovací modul a samozřejmě jsou na tom navěšený i rozvody, takže to budu muset vrazit do nějakýho servisu až na to bude čas :( do rozvodů se mi totiž šasat nechce.....tak doufám že úniky oleje se markantně snížej až to bude přetěsněný.

Jo měřil sem i kabely....3 měli cca 5,9 a jeden měl 6,2.....jsou tythle hodnoty OK nebo už volají po výměně? Zatím auto chytá na cinknutí klíčku, a jede jak má.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od falko1983 »

Tak to jsi mě moc nepotěšil že v tom drží vačky.Nicméně k tomu odlučovači kup ty nový gumičky a je po úniku teď jsem to dělal a je krásně sucho lehká práce cca na 30 minut.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

falko1983 píše:Tak to jsi mě moc nepotěšil že v tom drží vačky.Nicméně k tomu odlučovači kup ty nový gumičky a je po úniku teď jsem to dělal a je krásně sucho lehká práce cca na 30 minut.
jj u aspoň u AUS to tak je. Jo a jak jsi se dostal k tomu dlučovači?....já se tam z vrchu nenatáhnu sem koukal. leda mě napadlo zespod, skrz nápravnici. Zvednout auto, vlízt pod něj. Já mám totiž přímo nad sacíma parohama airbox, alei když ho sundám tak se k tomu z vrchu nedostanu.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od falko1983 »

DandyCZ píše:
falko1983 píše:Tak to jsi mě moc nepotěšil že v tom drží vačky.Nicméně k tomu odlučovači kup ty nový gumičky a je po úniku teď jsem to dělal a je krásně sucho lehká práce cca na 30 minut.
jj u aspoň u AUS to tak je. Jo a jak jsi se dostal k tomu dlučovači?....já se tam z vrchu nenatáhnu sem koukal. leda mě napadlo zespod, skrz nápravnici. Zvednout auto, vlízt pod něj. Já mám totiž přímo nad sacíma parohama airbox, alei když ho sundám tak se k tomu z vrchu nedostanu.
Jojo já mám taky kryt z AZD tj ten samej co ty ale musíš k němu spodem jsou tam 3 imbusy,pěkně to zvedni a šeš tam v pohodě pokud nemáš ruce jak grizzly tak se tam rukama vejdeš :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

falko1983 píše:
DandyCZ píše: jj u aspoň u AUS to tak je. Jo a jak jsi se dostal k tomu dlučovači?....já se tam z vrchu nenatáhnu sem koukal. leda mě napadlo zespod, skrz nápravnici. Zvednout auto, vlízt pod něj. Já mám totiž přímo nad sacíma parohama airbox, alei když ho sundám tak se k tomu z vrchu nedostanu.
Jojo já mám taky kryt z AZD tj ten samej co ty ale musíš k němu spodem jsou tam 3 imbusy,pěkně to zvedni a šeš tam v pohodě pokud nemáš ruce jak grizzly tak se tam rukama vejdeš :wink:
tak fajn :) ted jen z etky vyšťourat čísla těch těsnění a hurá pro ně :) No a pak ukecat kámoše aby mě na chvíli pustil do garáže :D Na parkovišti se mi v týhle kose válet nechce :)
Naposledy upravil(a) DandyCZ dne 07.12.2009 21:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚNIK OLEJE 1.6 16V AUS

Příspěvek od DandyCZ »

falko1983 píše:
DandyCZ píše: jj u aspoň u AUS to tak je. Jo a jak jsi se dostal k tomu dlučovači?....já se tam z vrchu nenatáhnu sem koukal. leda mě napadlo zespod, skrz nápravnici. Zvednout auto, vlízt pod něj. Já mám totiž přímo nad sacíma parohama airbox, alei když ho sundám tak se k tomu z vrchu nedostanu.
Jojo já mám taky kryt z AZD tj ten samej co ty ale musíš k němu spodem jsou tam 3 imbusy,pěkně to zvedni a šeš tam v pohodě pokud nemáš ruce jak grizzly tak se tam rukama vejdeš :wink:
tak fajn :) ted jen z etky vyšťourat čísla těch těsnění a hurá pro ně :) No a pak ukecat kámoše aby mě na chvíli pustil do garáže :D Na parkovišti se mi v týhle kose válet nechce :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“