Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od kenyacek »

Pánové to vám teda stačit nebude :roll: :roll: za prvé to musí mít český překlad a za druhé originál razítko a podpis nějakýho autorizovanýho dovozce kol, a pokud takový údaj sfalšujete a přijde se na to, hmmmmmm to pak bude mela :mrgreen: A jinak si jako vážně myslíte že by to bylo jen tak dostupné někde na internrtu?? :D :D :D
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od Raimmi »

Tak jasný razítko potřeba je ale v obchodě s alu kolama ti za příplatek razítko dají, a o českém překladu už jsem se zde zminoval a taky že já zapsal kola i bez překladu, záleží na koho narazíš :wink:

arnoldp: díky našel i 18" pro Passata takže už to tisknu pak seženu razítko a pak vám všem ukážu jak je mám zapsané :wink: :wink:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od arnoldp »

kenyacek píše:Pánové to vám teda stačit nebude :roll: :roll: za prvé to musí mít český překlad a za druhé originál razítko a podpis nějakýho autorizovanýho dovozce kol, a pokud takový údaj sfalšujete a přijde se na to, hmmmmmm to pak bude mela :mrgreen: A jinak si jako vážně myslíte že by to bylo jen tak dostupné někde na internrtu?? :D :D :D
Kurna ty si chytrej jak radio, tak porad jak se k tomu vsemu co nejjednoduseji dostat. :!:
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od kenyacek »

arnoldp píše:
kenyacek píše:Pánové to vám teda stačit nebude :roll: :roll: za prvé to musí mít český překlad a za druhé originál razítko a podpis nějakýho autorizovanýho dovozce kol, a pokud takový údaj sfalšujete a přijde se na to, hmmmmmm to pak bude mela :mrgreen: A jinak si jako vážně myslíte že by to bylo jen tak dostupné někde na internrtu?? :D :D :D
Kurna ty si chytrej jak radio, tak porad jak se k tomu vsemu co nejjednoduseji dostat. :!:
Nejjednodušeji?Musíš mít známost někde kde se prodávají alu kola, aby ti vystavili typovej list aniž bys u nich koupil kola. Pokud nemáš od nich koupený kola tak ti NIKDO NIKDO NIKDO ten list nevystaví. A jak psal uživatel výše že si zajde pro razítko za příplatek, tomu bych moc nevěřil :D :D :D :D ale třeba narazí na nějakýho brigádníka kterej mu to tam práskne, ale jak říkám, na 99% to razítko nezíská, pokud nepůjde za známým.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od Raimmi »

kámoš taK VEPSAL KOLA a známeho tam neměl :!: dnes lidi udělaj za peníze vše, a já když zapisoval 15" na Felicii tak jsem ani to razítko nepotřeboval, jen typový list :!:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od kenyacek »

Raimmi píše:kámoš taK VEPSAL KOLA a známeho tam neměl :!: dnes lidi udělaj za peníze vše, a já když zapisoval 15" na Felicii tak jsem ani to razítko nepotřeboval, jen typový list :!:
Tak přeju hodně úspěchů aby ti to vyšlo, třeba u vás na úřadě tomu moc nerozumí a zapíší ti to tam i bez razítka :D :D ovšem u nás by to určitě neprošlo. A pokud nemáš problém to razítko sehnat, tak není co řešit a zapíšeš to v pohodě.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od Raimmi »

no ten kámoš je z Prahy a zapsal je, jo strach nemám... až tam budou hodím to sem aji úplnej přesnej postup :wink:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

filiposvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.04.2010 20:56

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od filiposvw »

co tady furt řešíte, kola jsou stejně napsána ve velkém TP a ten sebou stejnak nevozíte. Policajti ví kulový co tam má bejt a pokud jedu na STK dám tam při nejhorším na tu chvíly co tam patří. Mám golfa II TP z golfa I obsah 1,1 i když ta dvojka je 1,8 kola mám ve velkém TP psány 13ky jezdím na 15kách a nikdy to nikomu nevadilo dokonce ani na STK jim to bylo fuk. Tak neřešte blbosti a jezděte.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od kenyacek »

filiposvw píše:co tady furt řešíte, kola jsou stejně napsána ve velkém TP a ten sebou stejnak nevozíte. Policajti ví kulový co tam má bejt a pokud jedu na STK dám tam při nejhorším na tu chvíly co tam patří. Mám golfa II TP z golfa I obsah 1,1 i když ta dvojka je 1,8 kola mám ve velkém TP psány 13ky jezdím na 15kách a nikdy to nikomu nevadilo dokonce ani na STK jim to bylo fuk. Tak neřešte blbosti a jezděte.
No neřeší se jen tak nějaká blbost, to je jasný, že na technickou se to přehazuje. Sice velkej TP sebou nevozíš, ale věř, že policajti si to klidně na místě ověří, když se jim ty kola nebudou zdát. A hlavně jde o to, že když nabouráš tak ti pojišťovna nic nezaplatí, protože máš na autě něco co tam být nemá, hlavně proto je to důležitý :!: :!: Takže až se svým autem způsobíš nedejbože nějakou velkou kalamitu na silnici, tak přeju hodně vydělaných peněz ať to máš jak splácet
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
MaraW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.12.2008 13:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od MaraW »

Kua chlapy nestrašte! ted abych se taky začal sháňat po tipáči. Ale tak gdyž sem za ty roky neuděl nic na těch zimních galuskách tak na tyhle 225p pantoflích snad nic neudělám :)

Uživatelský avatar
MaraW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.12.2008 13:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od MaraW »

Ale tak jako zase doma mám psací stroj, tak gdyby něco, tak si to do TP připíšu :gey: :D

Uživatelský avatar
Bullets
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2106
Registrován: 18.06.2008 23:26
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od Bullets »

Akorat legalne vam to na technicke nepotvrdi kdyz to auto nebude mit presne kola s typaku ;-)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapise mi nekdo kola do TP?? Ne zadarmo....

Příspěvek od sss601 »

Tady máte postup jak to dělal cendler je to ve FAQ 8)



cendler
Předmět příspěvku: Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazyNapsal: 06.04.2008 04:12

VWmaniak



Registrován: 24.02.2006 22:02
Bydliště: Ve svém
zapsání alternativních pneu do TP

Tak největší problém je sehnat si potřebná povolení na kola, která jste koupily, tzn typový list, TUV.

Zápis na základě typového listu :

Řádně vyplněný typový list
– typový list musí odpovídat vzoru uvedenému v seznamu držitelů schválení *
– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)
– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)
– musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K“( myslí se technik na každé STK, ale pozor zkontrolujte si jestli má potřebné osvědčení od ministerstva dopravy, ale na každé STK by měl být jeden takový technik), který ověří shodu s uvedeným
schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).
U ráfků a pneumatik uvedených v tabulce c) (pro daný typ vozidla) je držitel schválení oprávněn potvrdit
v typovém listu i část „montáž na vozidlo“, s tím, že k potvrzení (datum, podpis, razítko) uvede:
„Schváleno MD pod č.j. xxxxxxx“.

Schválení KBA (ABE) XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:
1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)
2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla
3) Kontrolní technik typu „K“ v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla se všemi podmínkami uvedenými ve schválení KBA (ABE) XXXX
4) Seznam držitelů schválení včetně vzorů typových listů, schválení KBA (ABE) XXXX
5) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje

Cena celé operace je 100Kč na STK a 50Kč na inspektorátu.

Zápis na základě prohlášení autorizovaného dovozce :

Stímhle papírem je trochu problém
Řádně vyplněné prohlášení autorizovaného dovozce
– prohlášení autorizovaného dovozce musí odpovídat vzoru uvedeného v seznamu akreditovaných dovozců
– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)
– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)
– musí být potvrzena montáž na vozidle pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným TÜV, posudkem, který je nedílnou součástí daného prohlášení (datum, podpis, razítko) - (s tímto papírem se musí na DEKRU, kde se platí jejich poplatek za schválení provozu na českých komunikacích, poplatek by měl být 3500Kč)
2) TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Cena celé operace je 3500Kč DEKRA a 50Kč na inspektorátu.

Na této stránce je celý postup znova popsán plus seznam držitelů schválení pro vystavení typových listů a prohlášení autorizovaného dovozce :
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/" onclick="window.open(this.href);return false; ... ozidla.htm

Seznam stránek, kde můžete najít německá TUV je to jen takový vícuc, jinak jich určitě existuje mnohem víc.
http://www.fosab.com/felgen/gutachten/i" onclick="window.open(this.href);return false; ... detail&dir
http://www.wheelmachine2000.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://goodyear.tiremanager.eu/eu_en/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.komplettrad.biz/tuev.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Většinou se dá sehnat potřebné TUV pro Vaše kola přímo u výrobce těchto kol.

Můj postup pro zápis alu kol R18 na passata B5 :
Chtěl jsem mít vše legálně, tak jsem musel kupovat nová kola s potřebným listem, pokud by jste chtěly zapsat kola z druhé ruky, musíte napsat autorizovanému prodejci, ten by na základě faktury nebo účtenky měl vystavit nový list, ale slyšel jsem už i verze, že list vystavil i bez těchto dokumentů. Měli by jste dostat i potřebné povolení TUV v německém jazyce a další vyhotovení v českém jazyce( Takže máte mít typový list, nebo prohlášení autorizovaného dovozce + německý TUV + český proklad - řádně vyplněné a podepsaní s razítkem ).
Dále jsme nechal jsem nazout na kola gumy, schválené na typovém listě 225/40/18, zajel jsem na STK kde mi pověřený technik K zkontroloval podle předložené dokumentace vše potřebné, na autě akorát zkontroloval pouze rozměr pneumatik. Typový list řádně orazil razítkem a zaplatil jsem poplatek ve výši 100Kč. Poté jsme jen na dopravní inspektorát, kde všechny papíry dáte úředníkovy, který by se jimi měl prokousat, v mém případě bohužel nevěděl nic, tak jsem mu musel radit, v podstatě nechá si typový list a TUV s českým překladem, německé ho vůbec nezajímalo. Zde akorát zkontroluje správnost údajů a zapisuje do TP, což je náš záměr . Pak platíte poplatek 50Kč.
Bez potřebných dokumentů není možno alternativní rozměr kol a pneumatik zapsat. Co jsem se dozvěděl na magistrátu, tak dřív nebyl problém vše zapsat bez nějakých dokumentů, ale pak přišla novela, která toto nařízení ukládá, nikde ve světě není známo o typovém listě, na to si dávejte pozor, protože né každý výrobce kol vystavuje typový list, takže jste zase omezený výběrem.

Tak přeji hodně zdaru s výběrem a vyřizovaní, já jsem kola vybíral cca 4měsíce než jsem se rozhodl, hlavně abych měl všechny dokumenty. Samotná doba na STK a inspektorátu činila cca 1hod a to jen proto, že úředník pořád někam odbíhal si něco ověřit.
Ještě takový malý paradox na závěr, v mém TP jsem měl povoleno pouze R16 a chtěl jsem tam mít R18, což po celé této peripetii se mi nakonec podařilo, ale teď mám v TP pouze R16 a R18, když jsem se zeptal úředníka, zda-li mi zapíše i R17, tak se odkázal, že nemá potřebný TUV pro zápis R17. Takže moje auto může jezdit zatím jen na R16 a R18 a R17 nemám schváleno, což ale pro tento rok mi nevadí Jinak všechny dokumenty mám naskenované pokud by někdo chtěl.

_________________
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka
_________________
PASSAT 1,9TDi PD 115PS 285Nm AJM, EGR off, Turbo 96KW zatím odhad výkonu 160PS a 410Nm

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“