Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od Jeka »

Ahoj
Při výměně gum jsem si všiml že mi na předních kolech u brzd chybí těsnící gumička ( manžety ) :-( viz foto ... a jde o to že vnitřní deska přestala brzdit :-( tak že se něco nevrací asi....

koukal jsem se na zadní kotouče a tam ty gumičky ( manžety ) jsou... a ojeté jsou stejně obě zadní :-)

tak stejně vypadá i pravá strana :-( co s tím ???

Jak jsem to dovezl ze servisu tak byly sjeté cca 3 mesíce desky levá + pravá ze vnitř stejně.. Jo a jak jeden - dva dny s autem nejedu tak po nastartování 3x Pípne a zasvítí kontrolka ABS ! Tak že to něco společného asi s tím má :-(
Přílohy
Namazáno - chybí těstění
Namazáno - chybí těstění
Zespodu
Zespodu
DSCN0281_resize.JPG
Vnější strana je pěkná
Vnější strana je pěkná
Našel jsem tohle .. ale jestli je to ono ?...
Našel jsem tohle .. ale jestli je to ono ?...
add našel jsem tohle: ale jstli je to ono ..?
add našel jsem tohle: ale jstli je to ono ..?
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od majkl1 »

Pokud se ti dostane bordel na vodící tyčky vlivem absence těsnění, je potom pochopitelné, že si ti časem přestanou vracet, proto ono nestejnoměrné opotřebení. A to pípnutí a bliknutí ABS je způsobeno poklesem napětí při startování pod určitou mez, kdy ti řj ABS nahlásí chybu. Předpokládám, že po nastartování ti potom nebliká nebo nesvítí nic, že? Dobij baterku nebo ještě lépe, jí nech zkontrolovat popřípadě vyměnit. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od Jeka »

majkl1 píše:Pokud se ti dostane bordel na vodící tyčky vlivem absence těsnění, je potom pochopitelné, že si ti časem přestanou vracet, proto ono nestejnoměrné opotřebení. A to pípnutí a bliknutí ABS je způsobeno poklesem napětí při startování pod určitou mez, kdy ti řj ABS nahlásí chybu. Předpokládám, že po nastartování ti potom nebliká nebo nesvítí nic, že? Dobij baterku nebo ještě lépe, jí nech zkontrolovat popřípadě vyměnit. :wink:

aha aha.. jojo ABS pak zhasne, jak 3x pípne..

jak je moc složité vyndat tu vodící tyčku ? Mám známeho ve VW tak že mu mám asi říct že..?

Jinak díky !!!
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od majkl1 »

Jestli je vyndat tyčku složité, tak bych si nemohl dovolit ani utřít nos, protože to je daleko složitější. :mrgreen:
Na konci tyčky je šroub (cca 14tka). Na jedné tyčce odšroubuješ a na druhé tyčce stačí povolit. Odklopíš třmen a vytáhneš ho i s tyčkama. Ty pak očistíš, jemně obrousíš, natřeš spešl vazelínou a foukneš zpět. Toť vše. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od živočich »

jedním přidržet tyčku a druhým povoluješ
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od Jeka »

majkl1 píše:Jestli je vyndat tyčku složité, tak bych si nemohl dovolit ani utřít nos, protože to je daleko složitější. :mrgreen:
Na konci tyčky je šroub (cca 14tka). Na jedné tyčce odšroubuješ a na druhé tyčce stačí povolit. Odklopíš třmen a vytáhneš ho i s tyčkama. Ty pak očistíš, jemně obrousíš, natřeš spešl vazelínou a foukneš zpět. Toť vše. :wink:

aha tak že mi prosím zkus napsat body co mám udělat. Nikdy jsem tohle nedělal,ale schopný jsem :-)

Díky MOC !
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od majkl1 »

Víc polopaticky to nejde.
Snad už jen: Uvaž si pořádně kravatu a dej jí do sponky, aby se nenamočila do louže. Potm vyheveruj patřičnou část auta. Sundej kolo. Uchop do jedné ruky jeden otevřený klíč (cca 14) a vsuň ho do drážky (ten klíč :twisted: ) která je za hlavou šroubu, který drží jednu vodící tyčku. Pokud na ní máš ještě prachovku, tak jí kousek odsuň, abys ses na tu drážku dostal. Do druhé, té silnější ruky uchopíš buď druhý klíč, lépe očko nebo golu a odšroubuješ onen šroub držící vodící tyčku. Tento postup si zopákneš u druhé tyčky. Tam však stačí pouze povolit. Třmen poté odtáhneš od kotouče. Někdy ti překáží rantl vzniklý opotřebením kotouče. Na předních kolech stačí třeba šoubovákem poodtlačit vnitřní destičkou brzdový váleček, čímž ti vznikne dostatečná mezera mezi deskama a kotoučem na to, abys třmen odtáhl. Pak ho vysuneš i s jednou tyčkou. Druhou vytáhneš rukou. Zbytek nechám na tobě a tvé představivosti. :P
Takové ty plky o zajištění vozidla proti pohybu, povolení šroubů kol ještě před vyheverováním apod. si nechám od cesty. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od Jeka »

majkl1 píše:Pokud se ti dostane bordel na vodící tyčky vlivem absence těsnění, je potom pochopitelné, že si ti časem přestanou vracet, proto ono nestejnoměrné opotřebení. A to pípnutí a bliknutí ABS je způsobeno poklesem napětí při startování pod určitou mez, kdy ti řj ABS nahlásí chybu. Předpokládám, že po nastartování ti potom nebliká nebo nesvítí nic, že? Dobij baterku nebo ještě lépe, jí nech zkontrolovat popřípadě vyměnit. :wink:

Ahoj.
K tomu ABS.. můžu normálně odpojit baterii nebo ne při nabíjení ? Protože u moji octavky nekdy v roce 1998-2000 jak jsem odpojil baterii a nechal ji přes noc nabíjet tak se mi vynulovala řídící jednotka a auto mi nešlo ani nastartovat.. tak proto se ptám-.-.-

Třeba to tak není.. ,ale co autorádio .. nesmaže se mi komplet? kde pak najdu servisní kod ?
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přednbí brzdy chybí těsnění ( manžety ) ? + Blik ABS kontrol

Příspěvek od majkl1 »

řj to neva. Ale autorádiu by to vadit mohlo, pokud má safe. Respektive by to vadilo tobě, když bys neznal kod. :P Akorát se ti vymaže denní počítadlo a pokud máš nějaký novější fáro, tak se ti adaptační hodnoty hodí do továrního nastavení, ale po ujetí pár km se zase uloží. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“