Mlžení oken

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
vasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od vasek »

bedja píše:
vasek píše:Je jasné, že klima ten vzduch vysuší a tak se to nemlží. Ale teď jedu do Chorvatska a jestli bude pršet, tak nepojedu celou cestu s klimou ne?To se mi teda prodraží. :( Jo a ten vnitřní okruh mi funguje normálně,takže zaplý není.Kde jou u Golfa IV ty výdechy?Tuším, že někde v zadním nárazníku ne?
Já tak jel z chorvatska v šílené průtrži z Grazu až téměř domů v jednom kuse a řešilo to jenom AUTO...jinak by ti z toho mlžení hráblo...Hold za luxus se něco připlatit musí..!
Jinak si kup fáčko a do kufru spoustu nastříhaných hader na utírání.... :lol:
No ale zrovna v pátek mi asi odešel komresor od klimy do kytek,tak nevím jak pojedu při dešti.Asi ty hadry :(

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

vasek píše:
bedja píše: Já tak jel z chorvatska v šílené průtrži z Grazu až téměř domů v jednom kuse a řešilo to jenom AUTO...jinak by ti z toho mlžení hráblo...Hold za luxus se něco připlatit musí..!
Jinak si kup fáčko a do kufru spoustu nastříhaných hader na utírání.... :lol:
No ale zrovna v pátek mi asi odešel komresor od klimy do kytek,tak nevím jak pojedu při dešti.Asi ty hadry :(
proto příště na dovolenou jedině letadlem...moje letošní cesta autem byla poslední...navíc to letadlo vyjde paradoxně levněj...
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

já vám nevím, vždycky jsme jezdil s autem co klimu nemá v jakémkoli počasí a když se mi začali mlžit okna tak jsem zapnul foukání na okna a za chviličku nebyl po mlžení ani památek...

Copak dokuď nebyla klima tak se v dešti nejezdilo či mávalo a utíralo okno aby bylo něco vidět :?:

Z toho děláte kovbojku bez klimy je to v poho 8) , ale ve vedru by se šilka na mlžení netřeba

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

Laďa píše:já vám nevím, vždycky jsme jezdil s autem co klimu nemá v jakémkoli počasí a když se mi začali mlžit okna tak jsem zapnul foukání na okna a za chviličku nebyl po mlžení ani památek...

Copak dokuď nebyla klima tak se v dešti nejezdilo či mávalo a utíralo okno aby bylo něco vidět :?:

Z toho děláte kovbojku bez klimy je to v poho 8) , ale ve vedru by se šilka na mlžení netřeba
To je pravda co se týká toho mlžení tak to pozoruju až co mám passata..!!! Ve feldě nebo fabii stačil fukar... :?
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
vasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od vasek »

Laďa píše:já vám nevím, vždycky jsme jezdil s autem co klimu nemá v jakémkoli počasí a když se mi začali mlžit okna tak jsem zapnul foukání na okna a za chviličku nebyl po mlžení ani památek...

Copak dokuď nebyla klima tak se v dešti nejezdilo či mávalo a utíralo okno aby bylo něco vidět :?:

Z toho děláte kovbojku bez klimy je to v poho 8) , ale ve vedru by se šilka na mlžení netřeba
Přesně tak.Já měl dříve octu bez klimy a když se zamlžila,tak jsem pustil fukar na okno a byl klid.Tak mi nejde do hlavy,proč u golfa k tomu potřebuju klimu.Fakt nechapu.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Já taky ne, ale je to tak.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

šimek píše:Taky to pozoruji a mám prostě nastaveno AUTO a je klid. Neřeším to, udělejte to stejně a celoročně mít AUTO.
No, je to asi řešení, ale paradoxní je, že venku je 10°C, do auta si pouštíš teplej vzduch aby jsi nezmrzl a kompresor klimi jede zbůhdarma (píši o případě, kdy je sucho a nic se nemlží). Pak se zase o téma dál řeší spoteba... :lol:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Mlžení oken

Příspěvek od jenda »

vasek píše:V dešti,nebo když je mokro tak se mi brutálně mlží okna.Když zapnu klimu,tak je to během 10 sekund odmlžené,přepnu na ECONO a zase zamlžené.Prachový filtr jsem vyměnil,ale pořád stejné.Tak proč se to mlží??
-protože když prší je 100% vlhkost vzduchu a voda ze vzduchu se sráží na jízdou ochlazovaných sklech zejména na předním, tvé dýchání přidá ještě další vodu a ta už se do toho vzduchu nevejde a také kondenzuje. Vlivem ochlazení vzduchu v klimě se voda vysráží, tak je vzduch vysušen a schopen do sebe vlhkost nabrat a tím odmlžuje. Pokud nechceš používat klimu je třeba ten vzduch ohřát pak je schopen do sebe také nabrat další vodu a odmlžit, takže pustit topení a pro odvod mokrého teplého vzduchu pootevřít okno.

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

taky se mi mlží G IV za deště a jediný co platí je AUTO :cry:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

U me staci trosku pritopit a aby to foukalo jen na skla a je to pryc, a funkci AUTO ani nepotrebuju za teto situace.

Uživatelský avatar
vasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlžení oken

Příspěvek od vasek »

jenda píše:
vasek píše:V dešti,nebo když je mokro tak se mi brutálně mlží okna.Když zapnu klimu,tak je to během 10 sekund odmlžené,přepnu na ECONO a zase zamlžené.Prachový filtr jsem vyměnil,ale pořád stejné.Tak proč se to mlží??
-protože když prší je 100% vlhkost vzduchu a voda ze vzduchu se sráží na jízdou ochlazovaných sklech zejména na předním, tvé dýchání přidá ještě další vodu a ta už se do toho vzduchu nevejde a také kondenzuje. Vlivem ochlazení vzduchu v klimě se voda vysráží, tak je vzduch vysušen a schopen do sebe vlhkost nabrat a tím odmlžuje. Pokud nechceš používat klimu je třeba ten vzduch ohřát pak je schopen do sebe také nabrat další vodu a odmlžit, takže pustit topení a pro odvod mokrého teplého vzduchu pootevřít okno.
Uplně s tebou souhlasím.Ale prostě bez klimy se neodmlžím.Můžu topit jak chci,větrat taky, ale pořád vidím prd.V jiných autech to funguje,u golfa ne :( ,tak to prostě je.

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Re: Mlžení oken

Příspěvek od bedja »

jenda píše:
vasek píše:V dešti,nebo když je mokro tak se mi brutálně mlží okna.Když zapnu klimu,tak je to během 10 sekund odmlžené,přepnu na ECONO a zase zamlžené.Prachový filtr jsem vyměnil,ale pořád stejné.Tak proč se to mlží??
-protože když prší je 100% vlhkost vzduchu a voda ze vzduchu se sráží na jízdou ochlazovaných sklech zejména na předním, tvé dýchání přidá ještě další vodu a ta už se do toho vzduchu nevejde a také kondenzuje. Vlivem ochlazení vzduchu v klimě se voda vysráží, tak je vzduch vysušen a schopen do sebe vlhkost nabrat a tím odmlžuje. Pokud nechceš používat klimu je třeba ten vzduch ohřát pak je schopen do sebe také nabrat další vodu a odmlžit, takže pustit topení a pro odvod mokrého teplého vzduchu pootevřít okno.
dnes jsem v průtrži zkusit to přitopení a docela to funguje + zlehka pootevřené okínko...
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Mlžení oken

Příspěvek od jenda »

vasek píše:
jenda píše:-protože když prší je 100% vlhkost vzduchu a voda ze vzduchu se sráží na jízdou ochlazovaných sklech zejména na předním, tvé dýchání přidá ještě další vodu a ta už se do toho vzduchu nevejde a také kondenzuje. Vlivem ochlazení vzduchu v klimě se voda vysráží, tak je vzduch vysušen a schopen do sebe vlhkost nabrat a tím odmlžuje. Pokud nechceš používat klimu je třeba ten vzduch ohřát pak je schopen do sebe také nabrat další vodu a odmlžit, takže pustit topení a pro odvod mokrého teplého vzduchu pootevřít okno.
Uplně s tebou souhlasím.Ale prostě bez klimy se neodmlžím.Můžu topit jak chci,větrat taky, ale pořád vidím prd.V jiných autech to funguje,u golfa ne :( ,tak to prostě je.

Nemáš ucpaný ve výparníku odvádění zkondenzované vody? Pak by se ti tam ta voda hromadila a samozřejmě by při vypnuté klimatizaci byla vynášená vzduchem ven a tam by přispívala k mlžení. byla klima čištěná?
Samozřejmě pokud vypneš klimu vzduch ohřeje výparník a zkondenzovaná voda na výparníku je také vynesená ven a kondenzuje na okně potom co je výparník osušen už by mělo stačit je přihřát vzduch a foukat, ale to osušení výparníku bude nějakou dobu trvat.

Uživatelský avatar
mili
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od mili »

Také se mě to občas mlží a proto se chci zeptat kudy se u passata odvádí zkondenzovaná voda z výparníku.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Vymente si pylovy fitlry a mate po tehle problemech...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“