Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Alesek820 »

GolfinoCZ píše:
falko1983 píše:ATN má kable na svíčkách a rozdělovač,AZD už má cívky nad svícema :wink:
a co AQY?
to je dvou litr a to nevim, myslel jsem ze kdyz se mluvi o 1.6 tak to bude k 1.6.
Ale takhle nemam predstavu.
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
GolfinoCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 29.10.2007 20:32

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od GolfinoCZ »

:( jo to je muj dvoulitr dva litry oleje na kilometr :D

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Alesek820 »

GolfinoCZ píše::( jo to je muj dvoulitr dva litry oleje na kilometr :D
:-)

Tak hledej neco takovehoto ;-)
Přílohy
1.JPG
1.JPG (26.5 KiB) Zobrazeno 4742 x
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

XTC300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.02.2009 12:22

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od XTC300 »

Cavte mam podobny problem akurat cislo chyby je 16686 valec cislo 2 nezapaluje ci ako.....Skusil som vymenit cievky medzi2a3 ale po zmazani poruchy VGA sa chyba neodstranila a poruchu mi uz ziadnu nevypise.Co teraz je to normalne alebo nie.Mam 1.6 16v BCB rv02

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od falko1983 »

XTC300 píše:Cavte mam podobny problem akurat cislo chyby je 16686 valec cislo 2 nezapaluje ci ako.....Skusil som vymenit cievky medzi2a3 ale po zmazani poruchy VGA sa chyba neodstranila a poruchu mi uz ziadnu nevypise.Co teraz je to normalne alebo nie.Mam 1.6 16v BCB rv02
VIS říká nízký tlak na druhém válci zkusil bych zajed do servisu kde ti proměří kompresní tlaky.Jinak auto táhne normálně nemáš žádnou ztrátu výkonu??
VW GIV 1.6 16V

XTC300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.02.2009 12:22

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od XTC300 »

Neza sa mi ze by tahalo slabsie akurat to trase koli tomu ze neodpaluje(asi)da sa aj vytacat do otacok,na volnobehu otacky ani nekolisu.Zacalo to tym ze pred nedavnom som menil sviecky(original podla katalogu)vymena prebehla uspesne aj som na nich najazdil niekolko km bez problemou.Len naraz za jazdy mi to zacalu trhat a vyhodilo chybu motora.To by bolo vsetko v poriadku len preco mi teraz nechce vyhodit ziadnu chybu????Este sa chcem opytat mozem to vyskusat ako na skodovke odpojim cievku vluzim do nej druhu sviesku prilozim na kostru a nastartujem,sviecka by mala iskrit.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od bifur »

Chybu ti nemusi hodit hned, niekdy nabehne az po par kilometroch a viac.. Trasie sa ti stale, alebo len niekedy? Moze to byt sporadicka chyba.. VIS este pise skontrolovat tlak vo valci, plnenie valca, vstrekovac, vedeni k vstrekovacu, zapalovaci kabel a cievku..

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od falko1983 »

XTC300 píše:Neza sa mi ze by tahalo slabsie akurat to trase koli tomu ze neodpaluje(asi)da sa aj vytacat do otacok,na volnobehu otacky ani nekolisu.Zacalo to tym ze pred nedavnom som menil sviecky(original podla katalogu)vymena prebehla uspesne aj som na nich najazdil niekolko km bez problemou.Len naraz za jazdy mi to zacalu trhat a vyhodilo chybu motora.To by bolo vsetko v poriadku len preco mi teraz nechce vyhodit ziadnu chybu????Este sa chcem opytat mozem to vyskusat ako na skodovke odpojim cievku vluzim do nej druhu sviesku prilozim na kostru a nastartujem,sviecka by mala iskrit.
Můžeš to vyzkoušet jak seš zvyklej jen bych vyndal všechny svíčky aby startér zbytečně netahal dlouho kompresní tlaky ostatních válců.Jinak to zkoušení by mělo být co nejkratší aby se ti nedostal nespálenej benzín do výfuku mohlo by ti to odrovnat katalyzátor.Jinak závada by mohla být i v lamdasondě je to častá příčina špatného chodu u tohoto motoru.
VW GIV 1.6 16V

XTC300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.02.2009 12:22

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od XTC300 »

Takze aj ked som sa na tom previezol (cca3-5Km)tak chybu mi vobec nehodilo!Porucha sa objavila naraz necakane a prejavovala sa stale.Sporadicka chyba to neviem co je ale na VGA to bola normalna porucha motora.Takze ja som to riskol a kupil som si tu cievku a bola to ona!!!Chvala bohu ostatne spominane problemy to neboli :-D Inak zopar rad na ktore som prisiel :ked 1krat vyhlasilo poruchu tak riadiaca automaticky asi zablokovala privod paliva lebo sviecky boli ciste!Ked sa chyba zmazala tak poruchu uz teda nevypisalo ale slo to stale zle a uz zacalo davkovat bendzin!!!!lebo po vytiahnuti sviecky bola zahadzana.Inak ked som cievku meral ohmicky multimetrom tak sa da pekne pomerat a voci ostatnym porovnat :-) Tento problem ma stal 35e inak original 45e!!!! Dakujem vsetkym co mi radili a vela km bez poruch;-) Inak netreba este teraz nieco spravit???

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od bifur »

Jasne ze treba. Natankovat plnu nadrz a zacat si uzivat jazdu.. :wink: :D

XTC300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.02.2009 12:22

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od XTC300 »

to skoro mam ale prave som to chcel ist preplachnut a to sa neda ani opisat co je na tych cestach aut a tych po.... kamionou vrrr

Uživatelský avatar
Tomi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 29.11.2007 11:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Tomi »

Doug píše:
Toxyz píše:ano každá svíčka má svou cívku...proměřit se asi dá ale nejjednodušší je odpojovat jednu po druhé a tím vyloučíš tu špatnou (návod je i ve FAQ) ale svíčky vyměň určitě i když to bude asi ta cívka
problém vyřešen,bylo to cívkou,díky za rady
prosím o radu, dneska mi odešla zapalovací cívka na prvním válci, ale auto už nešlo nastartovat.
je to normální, nebo jak vyměním novou tak to nastartuji nebo tam odešlo i něco jiného?

už se mi to jednou stalo ale auto jelo na tři válce, dneska se mi ta civka utavila ten vrchní díl cívky motor zhasnul a už nejde nastartovat.

dík za info

Uživatelský avatar
Tomi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 29.11.2007 11:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Tomi »

Tomi píše:
Doug píše: problém vyřešen,bylo to cívkou,díky za rady
prosím o radu, dneska mi odešla zapalovací cívka na prvním válci, ale auto už nešlo nastartovat.
je to normální, nebo jak vyměním novou tak to nastartuji nebo tam odešlo i něco jiného?

už se mi to jednou stalo ale auto jelo na tři válce, dneska se mi ta civka utavila ten vrchní díl cívky motor zhasnul a už nejde nastartovat.

dík za info
Naposledy upravil(a) Tomi dne 23.12.2009 15:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od xerxes »

napiš co to udělalo za maras :wink:

Uživatelský avatar
Tomi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 29.11.2007 11:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Tomi »

luki píše:napiš co to udělalo za maras :wink:

tak problém vyřešen, nová cívka nepomohla, vag se nedostal do jednotky, u řid.jednotky se utavil drát jak skratlo cívku. Ten co to spravoval říkal že se s tím ještě nesetkal, že to vypadalo na nějakou výrobní vadu.
dělal to pán co dělá pro heller veškerou elektřinu, na vw.
oprava vyšla na litr a veškeré nastavení, zatím auto šlape.... :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“