Porovnání ceny servisu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Dobrý den,
uvědomuji si, že podobné téma tu již bylo, sám jsem se do něj zapojil, ale velmi by mne zajímalo, na kolik přijde roční provoz Touarega ?

1.Hlavně by mne zajímalo v porovnání s jinými auty. O kolik v procentech se prodraží např. proti Golfíkovi ? Já sám už straaaššššnnnněěěě dlouho sním o Touaregovi, ale jak se tu dočítám, tak např u V10 kvůli každé pí** musí jít ven motor, hrozně rychle se sjíždí pneu, spotřeba u benzínových motorů je kolem 20 litrů atd, u V10 TDi je často nutná výměna motoru atd...

2. Nevyplatí se Audi allroad, která se dá ojetá koupit již za 200tisíc Kč a její náklady na údržbu jistě nebudou tak vysoké ?

3. jaký rok výroby a motor doporučujete ? Po důkladném přečtení tohoto celého fóra mi za nejlepší motor přijde 3.0Tdi, určitě vzducové pérování.


Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

po přečtení ti doporučuji touarega nekupovat naklady se z golfem nedaj srovnat je to auto které není pro každého :roll:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

No to jsi mne opravdu moc nepotěšil. Ale přeci jen Touaregů na silnici jezdí poměrně hodně, snad všichni majitelé nevlastní továrny, nebo nevěstince. 8)

Alespoň přibližně kolik cca stojí roční provoz? Chápu že každý rok je jinej, ale tak zhruba, když najdedu cca 4-6000 km měsíčně, tak co budu muset měnit, nebo co je nejdražší ?
Dříve jsem měl VW Passata v benzínu a je pravda, že náklady na toto auto byly pro mne poměrně dost vysoké. Ale jistě se dá servisovat i mimo značkové servisy za méně peněz, nebo ne ? Tak jen, ať už nyní vím s čím mám počítat :-)

Jo a ještě jedna otázka: Vyplatí se koupit Touareg v dnešní době ? Nové se již nevyrábí, protože má v březnu, nebo dubnu přijít úplně nový model. Mylsíte, že starší modely radikálně zlevní ?

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od koto99 »

To záleží na tom, po kom to auto kúpiš a koľko má nabehané. Niektoré veci sa jednoducho opotrebujú a treba ich vymeniť, niektoré sa poserú nedodržaním servisu alebo štýlom jazdy. Ja mám touarega už vyše roka a prvé 3 mesiace som do toho vrazil cca 2.500 EUR a od vtedy nič. Menil so kardan 1000 EUR (dá sa to aj za 200 opraviť), servo uzávierky 700 EUR, spojky a volnobežky na klíme a alternátore 300 EUR, komplet stierače aj s motorčekom 700 EUR. Všetko v značkovom servise 50 EUR/hod.
Oleje som menil už u súkromníka komplet 700 EUR (motor, prevodovka, prídavná prevodovka, diferáky, brzdovka, geometria + filtre). Ups, už som nejako vysoko nad 2500 EUR.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Asi to opravdu není auto pro každého :?

A kolik myslíš, že má mít max "nalítáno" ? Do 200tisíc by to mělo být v klidu ne ?Tedy alespoň u Pašíka jsem s motorem neměl jediný problém. Ale Touareg je těžší, tak to asi i je větší záběr na motor, větší opotřebení atd...
Ale díky moc za minulou zprávu. Nějaký obrázek jsem si z ní udělal.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od koto99 »

Ako som písal. Záleží kto a ako to ato jazdil. Ja mám nabehaných 150.000 km a nemám už zatiaľ problém s ničím. Čapy nebúchajú, motor nežere olej, všetko OK. Na Jeepe mám 250.000 km a tiež všetko OK, len som menil brzdové kotúče. Superb som predal keď mal 240.000 km. Tiež mu nič nebolo. Brat kúpil 2 ročné VOLVO XC90 90.000 km a je to črep. Všetko sa mu sere - prevodovka, čapy, vodu stráca.....

Ja som Toarega vyberal z 12 kusov a vybral som si najstarší, s najväčším počtom nabehaných km a zatiaľ neľutujem. Mal som z neho najlepší pocit a bol v najlepšom stave.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Já teď nemám moc chuť se rozepisovat, ale pokud najezíš 4-6tis km měsíčně a passat v benzínu je na tebe drahej, tak si Touarega nekupuj.
Jen výměna olej na základním motoru, což je 2.5TDI je 9 litrů oleje a litr ve VW stojí cca 800,- Samo že jinde je levnější...
Naftovej filtr stojí cca 2 tis a jinej tam dát nejde.
Brzdy na 2.5ce pod 10t neuděláš, jeden tlumič s měchěm je za 20t.
A teď z druhý strany - shortmotor na 2.5TDI je za 300t a na V10 za 700t - ano, tísíc korun českých :mrgreen:
Spotřeba nafty začína na 10l/100km a končí na 2×l/100km 8)
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Co na to říci.....Čekal jsem hodně, ale tohle je přespříliš. Máš z toho auta vůbec radost ?

A to se říká, že jiný auta jsou na provoz ještě dražší jako Audi Q7, BMW X6, Porshe......atd

Já vím, že se ptám hloupě, ale když už tu to fórum jednou vzniklo, tak mi poraď kde se mám nechat zaměstnat, abych si mohl koupit Touarega ? :?:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

mě to zas tak drahé nepříjde ja brzdy pod 20 neudělám :mrgreen: :mrgreen:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od miskoos »

Ale no ono to azse az take zle nie je. Ale porovnavat golf a touareg je uplne chore ved to su skoro dva golfy v jednom. Spotreba je taka aka je s tym sa neda nic robit podla stylu jazdy da sa v pohode dlhe jazdy za 9 l aj s velmi vysokym rychlostnym priemerom. Zase oproti inym autam je komfort a kultura jazdy niekde inde. Servis no co povedat znackovy servis u nas stoji tak za jedno velko ho... takze co sa da sa robi na dielni u nas olej filtre brzdy zvladne priemerne sikovny clovek. Ceny nahradnych dielov su vyssie ale zase pochybujem ze sa budu menit neak extra casto ak ano tak nie problem zohnat orig diely za dobre ceny ako velkoodberatel. Touareg ma 4 roky a 100000 takze este skoro hodnotit vydrz ale brzdy su este original nikde nic neklepe ani nevrzdi nehuci. Ono zase dost zalezi aj od pneumatik ak si da niekto 45 profil tak sa nemozno cudovat ze je treba menit veci ovela skor vzhladom na stav nasich ciest. Takze si myslim ze Touareg vobec nie zle auto ak mas stastie na kus a staras o neho tak nie je problem a zvysene prevadzkove naklady sa daju zniest.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

zerling píše: Co na to říci.....Čekal jsem hodně, ale tohle je přespříliš. Máš z toho auta vůbec radost ?
A to se říká, že jiný auta jsou na provoz ještě dražší jako Audi Q7, BMW X6, Porshe......atd
Já vím, že se ptám hloupě, ale když už tu to fórum jednou vzniklo, tak mi poraď kde se mám nechat zaměstnat, abych si mohl koupit Touarega ? :?:
Z auta mám velikou radost, veškerý mechanický servis si udělám sám a kdybych náhodou měl nějaký problém, který nebudu umět vyřešit, pomůžou mi bývalí kolegové ve VW 8)
Auto to je v pohodě, dokud nezačne zlobit, ale to je každý. Člověk se o něj musí starat jako o člena rodiny, dávat mu péči a pak se mu odmění.
Spotřeba okolo 9l? Já mám dlouhodobý průměr 10,0l a to jezdím v klidu, ale je to daný, že tady mám samý kopce a ještě to mám načipovaný, takže jsem asi o 1,5 níž, než s originálem.
A kde se máš nechat zaměstnat? já jsem zaměstnancem ve fabrice :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

jako majitel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

standokan píše:jako majitel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Bohužel to ne :? :(
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od LuboR5 »

já mám najeto se svým Touaregem 25000 km byl po servisu( najeto 142000km) a ted jdu na servis pravda náplně tě vyjdou více než na kterém koliv autě díky objemu litrů jinak olej 5W-30 Long-Life se tam leje stejnej jak do např. superba , oktávky , v servisu je dražší sazba za hodinu ale my šikovní kluci si poradíme bežné věci se dají udělat doma brzdy taky , jinak nic se neposralo nic jsem zatím nekupoval krom obyč věcí ( brzdy, oleje , pneu , žhav. svíčky ) o pneumatikách bych neřekl že se sjíždí nějak zvlášt rychle , uplně normálně jak na kteremkoliv autě. ale ta radost s jízdy tam je :lol: .

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Ono s tou svépomocí to není tak jednoduché. Přeci jen každý není zkušený mechanik, auto je velmi těžké a jak už tu kolega napsal tak s každou drobností musí motor ven z auta. Vůvec si nedokáži představit, jak vyndávám motor. Navíc se asi někde v polsku nedělají koupit neoriginální náhradní díly, takže stejně musím kupovat ty předražené značkové, kde maj asi milión procentní provizi, ve značkovém servise.

Jako Touareg byl vždy můj sen. A to větší než si tu kdokoliv umí jen představit. Však až někdy pojedete přes Olomouc, tak mne poznáte tak, že se za Vámi vždy otočím :D

Ale tahle diskuze mne opravdu od tohoto auta odradila, skoro mi to auto znechutila. Je to pořád jen VW a ikdyž můžete mít tisíce oprávněných námytek, tak mi přijde, že toto auto se prodává jen proto, aby si servisy pořádně namastily kapsy !
Má to přeci být spolehlivé das auto (lidové vozítko), co vydrží a snese skoro vše. A zatím mi přijde, že např. u obyčejného Golfa jsem neslyšel, že by někomu odešel v 80tisících motor, nebo jiné závady, které Touarega tak proslavily :(

Ale stejně až vyhraju ve sportce, nebo budu zaměstnaný ve fabrice, tak si jej koupím :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“