V5 - VAG a check motoru

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

Zdravím, během posledního týdne se mi 3X objevila kontrolka checku motoru a VAG zobrazil následující hlášku "17560 - rada valcu 1: prizpusobeni smesi oblast 2 Nedosazena mez chude smesi
P1152 - 35-00 - -"
Je to starý známý log, objevoval se i dříve, ale pouze sporadicky. Na chodu auta není vůbec nic znát...:( Můžet mi někdo říci, co to vlastně znamená a kde může být problém?
Díky moc všem za postřehy

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od standokan »

a není to že vaha vzduchu dává někdy nesmyslnej signál
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

hmm, taky mám podezření. Ale opakuju - na výkonu se to nijak neprojevuje. Jak to teda poznám a kolik váha stojí?
Díky

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

Hm, tak podle mecháně to je na 90 % tím, že kolísá kvalita plynu... mám to totiž na LPG :mrgreen:
Tak uvidíme...

vitansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2009 23:16

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od vitansen »

Tak s tim plynem si se trefil protoze tyhle motory se s plynem vyslovene nesnasej

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

Tak to bych netvrdil - anebo mám šěstí. Mám tam plyn přes 2 roky a zatím jsem spokojený. Výkon oproti benálu nepostřehnutelný a spotřeba 10,5l. Samozřejmě to nechci zakřiknout, ale zatím naprosto bez problému...

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

standokan píše:a není to že vaha vzduchu dává někdy nesmyslnej signál
No, takze vahu jsem vymenil a chyba se objevuje porad...:(. Co by to teda mohlo byt???

Uživatelský avatar
Rayan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2009 20:10
Bydliště: SR

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Rayan »

Mám 1,8 T s LPG a svieti mi tiež kontrolka , je to pre to , že LPG má iné emisie ako keď sa spaľuje benzín , nemusíš to riešiť pokiaľ motor funguje OK. A ešte jeden poznatok Tá kontrolka mi zhasla minulý rok v Bulharsku asi tam majú iné zloženie LPG. Skontrolovať sa to dá aj tak , že budeš jazdiť na benzín cca 300 km. a ak je všetko v poriadku kontrolka zhasne .
VW PASSAT HIGHLINE 3BG 1,8T chip 195 PS + LPG r.v.-2001

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: V5 - VAG a check motoru

Příspěvek od Meatfly »

Rayan píše:Mám 1,8 T s LPG a svieti mi tiež kontrolka , je to pre to , že LPG má iné emisie ako keď sa spaľuje benzín , nemusíš to riešiť pokiaľ motor funguje OK. A ešte jeden poznatok Tá kontrolka mi zhasla minulý rok v Bulharsku asi tam majú iné zloženie LPG. Skontrolovať sa to dá aj tak , že budeš jazdiť na benzín cca 300 km. a ak je všetko v poriadku kontrolka zhasne .
No, je fakt, že motor funguje pořád stejně. kontrolka se rozsvítí cca po 300 km, ale jinak žádná změna. Divné je jenom to, že se předtím 3/4 roku nerozsvítila...
Asi to fakt řešit nebudu...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“