Porovnání ceny servisu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

To tady není na odrazení, ale aby jsi měl představu o provozních nákladech, které se dají snížit, když jsi trošku šikovný, máš známé nebo kontakty.
Tvůj sen znám naprosto přesně :!: Byl jsem na tom naprosto stejně, normální nemoc(postižení) :wink:
BTW, já si to svého v Olomouci koupil :D
Pokud chceš Touarega - jen Touarega, tak si kup 2,5TDI bez vzduchu v manuálu a máš velkou šanci že se do něj nevysypeš :!: Pokud máč omezené prostředky, tak rozhodně ne V10 :idea: :!: Protože by jsi dosáhl jen na nějakého, který bude 2003, max 2004 a to je, nebo může být hodně hluboká propast.
Kup si ho, ale toho co ti radím. :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

To je všechno pravda, co tu píšeš, ale já si myslím, že Touareg bez vzduchového pérování není Touareg. S manuálem bych se smířil a možná i s tím motorem, ale všude se píše, a myslím, že jsi to psal i ty, že ta 2,5 je na tak velké auto tak na rozhraní a jako ideální motor je naftovej třílitr.
Co se týče cen, tak u ojetin se to pohybuje cca na stejno, jestli V6, nebo V10. Ale ta V10 sice musí jet jako raketa, ale už jen proto že je těžší a ten motor musí být velmi "předimentovanej", tak musí být i poruchovější.
Takže ideální pro mne asi je třílitr se vzduchem a měl by mít i dotykovou navigaci, bo ta se mi v něm opravdu velmi líbí.
Ale tohle je zatím jen sen.

Ovšem myslím si, že ceny Touaregů po uvedení nového modelu půjdou dolů, protože nejen že nový model má být lehčí (cca o 300kg), se spoustou vychytávek, ale jeho pořizovací náklady mají být i nižší.
Takže možná, když vše dopadne tak jak má, tak se za rok přidám do rodiny :wink: ................... a budu si zde stěžovat na předražený servis :lol:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Opravdu upřímě ti přeju aby se ti sen splnil, jako mě se splnil. :wink: :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od koto99 »

Ja som po Touaregu tiež túžil a hovoril som si, že keď bude nejaký pod 750.000 Sk, tak ho berem. Pravidelne asi každé 3 mesiace som sledoval ponuky na internete a stále boly ceny vyše 1.000.000 Sk. potom asi po pol roku som si zase spomenul na môj sen a prezeral som internet a hup - ceny okolo 750.000 - 850.000. Tak som sa objednal na predvádzačky a proste 2 dni som tvrdo išiel za cielom. Oplatilo sa posledný prehliadaný - asi 12. som si kúpil. Bola to predvádzačka, pôvodná cena nového bola 2.450.000 Sk a ja som zjednal cenu na 700.000 Sk. Auto malo 3,5 roka a 120.000 km.
Som spokojný a neľutujem toho. A náhradné diely - kopec sa dá kúpiť za normálnu cenu hlavne na podvozok a brzdy.
Proste musíš mať šťastie na dobrý kus.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od erico »

Jestli kupovat toto auto, tak pouze s tou myslenkou ze mas v rezerve v zadu v kapse nejakych sto tacu co kdyby neco :lol: a pak si pro neho jdi. Jinak nema smysl aby cokoli ti nabouralo rodinny rospocet. Je to auto za dve kulate takze pokud ho koupis za pul kulate radsi pocitat se vsim, jinak udrzba je v poho.....pokud zrovna netrefis na zmetka

A asi nejlepe si nejdriv kup allroad, to te pripravy na ty vydaje :D a kdyz neodradi tak nevim, skoncis na tomto foru

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od kochta »

řeknu to jinak když máš na opice tak musíš mít i na banány

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od erico »

a ja se rozepisoval :P

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od kochta »

:lol: :lol:

marek76

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od marek76 »

Touareg je podobně spolehlivé auto jako obdobné káry prošpikovaná elektronikou. Já zatím za rok provozu a 50 tis. najetých km řešil jen běžný servis a prkotiny navíc.
Pokud nechceš R5, tak promysli V8, třeba s plynem :twisted:
Parádní svezení něco stojí, ale řekni mi kolik aut na trhu zvládne mastit v klidu po dálnici stabilně 200 km/hod, zrychlení z nuly na 100 za 8 a o chvíli později zvedneš podvozek a jedeš v hluboké lakatošové cestě v beskydských kopcích. Rád využívám obojí a to mi žádné BMWX5, X6, Audi Q7 ani klasické Offroady neumožní, snad jen Cayenne a Mercedes ML a GL s Offroad paketem, ale Touareg se mi líbí víc :-)

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Díky moc za odpověď. Konečně po dlouhé době něco přínosného, na co se dá odpovědět. Tedy když opominu, jak tu člověk s nickem kochta srovnával Touarega s opicí a jeho servis s nějakými banány a pod ním několik smajlíků, které zdůraznily.... vlastně ani nevím co zdůrazňovaly.

Co se týká LPG, tak nad tím jsem přemýšlel. Měl jsem Passata benzín a později i plyn. Ale pořád se to nějak *** prostě to každou chvíli zlobilo. Zhruba jednou do měsíce jsem jel do Toveře za Podivínským, kterej to pořád zkoušel opravit, ale nikdy se mu to nepodařilo. No a druhá věc co mi vadí je, že v kufru Touaregu, už tak není bůhví jak hodně místa a když tam budu mít rezervu, tak už tam asi nedám nic dalšího ?
Nebo vozíš jen takovou tu sadu na dojetí ? Ale to si zase neumím představit, kdybych třeba v Německu na dálnici v jednu ráno píchnul a pak nevím, zda se dá ujet s tou "nouzovkou" třeba 500km.

Prostě nad tím, zda jej koupit, pořád přemýšlím, ale po přečtení rozumných příspěvků, od Touarega opravdu odstupuiji.
Nicméně i taj si myslím, že tohle téma může hodně napovědět budoucím zájemců. Alespoň ví, co je může a asi i bude čekat.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

a měl si v passatu lpg sekvenční to je totiž uplně o něčem jiném mě se také touareg líbí dokonce víc než porsche ale to má zase lepší motory
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Ano měl jsem sekvenční vstřik paliva. Přestavba mne stála 33tisíc + příplatek za toroidní nádrž.
Problém byl v tom, že vždycky když jsem přijel do LPG servisu, tak mi to zeštelovali auto jelo krásně, ale za pár dní se to zcela rozhodilo a byly tu problémy. Stávalo se mi např. že mi to na neutrál chcíplo, nebo že se strácel výkon atd a nejhorší bylo, že nešla zapnout klimatizace, pokuď jsem jel na plyn !

S plynem jsem po finanční stránce byl velmi spokojený, ale po stránce spolehlivosti to byla hrůza. Možná je to tím, že to dělal člověk, kterej nebyl nijak extra zručnej, ale zase tohoto člověka mi doporučili zde na VW fóru, že je jeden z nejlepších. A sám mi tvrdil, že všechna jeho auta jezdí bez problémů. Možná jsem byl jediný smolař, nevím...

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

a měl si levato:?
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od zerling »

Nevím co to je levato ? Ten systém se jmenoval Stag něco, nebo tak nějak. Myslím, že se to sem vozí z Polska.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“