Rada-Teplota vody

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

Ahoj.Hoši potřeboval bych ještě poradit.Měnil jsem motor a tak jsem kupoval i novej termostat,problém je v tom,že se teplota nedostane přes 70stupnu a pořád to kolísa v rozmezích 60-70stupnu,nevíte kde muže být chyba?Víčko nádobky na vodu jsem také kupoval nové.Jedná se o motor Vr6.Díky

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od kenyacek »

Taky by mě to zajímalo kdyby někdo věděl. Dřív se mi teplota držela pořád přesně na 90 stupních a teď se tam vůbec nedostane, je tak na 75, termostat novej. Leda tak možná ještě čidlo teploty by to mohlo být
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

pašik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.11.2009 22:54

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od pašik81 »

no vypada to že ten novej termostat asi bude vadny ,no čidlo?

corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

Tak jsem dnes měřil teplotu vody přímo v bandě a byla o deset stupnu vyšší než na budíkách,teplota byla 80stupnu tak bude pravděpodobně vadné čidlo teploty vody,to ale však nemění nic na tom že to málo topí,muže to být třeba v tom,že je přicpaní topení?Pokud ano tak je nějaký přípravek do vody na vyčištení toho topení.Díky za rady

Uživatelský avatar
100bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 30.12.2008 22:45
Bydliště: mladoboleslavsko

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od 100bart »

no při 80stupnich se ti termostat stejne neotevře ...tak to jeste moc topit nebude .....a čidlo byt špatne nemusi protože na budikach když to ukazuje90stupnu tak ve skutečnosti je teplota v rozmezi 80-110stupnu kvuli kolisani . zkus to pořadne projet , v tyhle zime se to na volnobeh neohřeje
jenom ten pedál pravej je ten pravej

corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

100bart píše:no při 80stupnich se ti termostat stejne neotevře ...tak to jeste moc topit nebude .....a čidlo byt špatne nemusi protože na budikach když to ukazuje90stupnu tak ve skutečnosti je teplota v rozmezi 80-110stupnu kvuli kolisani . zkus to pořadne projet , v tyhle zime se to na volnobeh neohřeje
Ahoj.Na termostatu má napsáno že se otevírá při 80stupních,jinak na budíkách mi to ukazuje 70stupnu a když jsem měřil v bande vodu tak tam byla teplota 80stupnu.Auto jsem pořádně projel a při vyššich rychlostech mi ještě teplota pedla pomalu na 60stupnu,když jsem zvolnil tak zase vystoupla na těch 70 a tam se držela((

corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

corrado69 píše:
100bart píše:no při 80stupnich se ti termostat stejne neotevře ...tak to jeste moc topit nebude .....a čidlo byt špatne nemusi protože na budikach když to ukazuje90stupnu tak ve skutečnosti je teplota v rozmezi 80-110stupnu kvuli kolisani . zkus to pořadne projet , v tyhle zime se to na volnobeh neohřeje
Ahoj.Na termostatu má napsáno že se otevírá při 80stupních,jinak na budíkách mi to ukazuje 70stupnu a když jsem měřil v bande vodu tak tam byla teplota 80stupnu.Auto jsem pořádně projel a při vyššich rychlostech mi ještě teplota pedla pomalu na 60stupnu,když jsem zvolnil tak zase vystoupla na těch 70 a tam se držela((
Jo a strašně dlouho trvá než se ta teplota na těch 70stupnu dostane,musím ujet tak 15km(

Uživatelský avatar
100bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 30.12.2008 22:45
Bydliště: mladoboleslavsko

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od 100bart »

tak zkus dat neco před chladič treba karton jestli se nezvedne ..je fakt zima ...a co ventilator na chladiči ? funguje jak ma
jenom ten pedál pravej je ten pravej

corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

100bart píše:tak zkus dat neco před chladič treba karton jestli se nezvedne ..je fakt zima ...a co ventilator na chladiči ? funguje jak ma
JJ dam tam ještě ten karton a uvidime,jinak ventilator funguje tak jak ma,vcera jsem ho zrovna odpojil aby bylo aspon trochu teplo ale pokud jsem jel rychleji tak mi sla teplota na budikach stejne na tech 70stupni a i neco pod))

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od matasimek »

100bart píše:no při 80stupnich se ti termostat stejne neotevře ...tak to jeste moc topit nebude .....a čidlo byt špatne nemusi protože na budikach když to ukazuje90stupnu tak ve skutečnosti je teplota v rozmezi 80-110stupnu kvuli kolisani . zkus to pořadne projet , v tyhle zime se to na volnobeh neohřeje
MALÝ OKRUH JE S TOPENÍM PROPOJEN NAPŘÍMO, NA TOPENÍ NEMÁ TEDY VLIV TERMOSTAT(POKUD JE OK), TAKY DEČKA PŘED CHLADIČ MOC NEPOMŮŽE (SPÍŠ PO 15KM KDY TERMOSTAT FAKT OTEVŘE SE TAK PRUDCE MOTOR NESCHLADÍ),DEČKA BY POMOHLAJEDINĚ TEHDY POKUD BY NOVÝ TERMOSTAT PROPOUŠTĚL PLNĚ NEOHŘÁTOU VODU DO CHLADIČE

JINAK MÁM PODOBNÝ PROBLÉM S TDI A NAPADLO MNE ŽE TEN PŮVODNÍ TERMOSTAT NEMĚL DÍRKU- TU ODVZDUŠNOVACÍ A NOVÝ MĚL, JE NA NĚM TEPLOTA OTVÍRÁNÍ 88, TAK NEVÍM

CO SE TÝKÁ VÝMĚNÍKU TOPENÍ , JEDNOU SEM HO PROPLACHOVAL PROUDEM VODY Z HADICE, DO JEDNÉHADICE V MOT PROSTORU SEM DAL HADICI S PŘÍVODEM A DRUHOU NAPOJIL DO BARELU ABYCH VIDEL CO Z TOHO PUJDE A ŠEL PĚKNÝ HUMUS, PAK TO LÍP TOPILO

corrado69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 09.10.2007 21:20
Bydliště: LOUNY
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od corrado69 »

matasimek píše:
100bart píše:no při 80stupnich se ti termostat stejne neotevře ...tak to jeste moc topit nebude .....a čidlo byt špatne nemusi protože na budikach když to ukazuje90stupnu tak ve skutečnosti je teplota v rozmezi 80-110stupnu kvuli kolisani . zkus to pořadne projet , v tyhle zime se to na volnobeh neohřeje
MALÝ OKRUH JE S TOPENÍM PROPOJEN NAPŘÍMO, NA TOPENÍ NEMÁ TEDY VLIV TERMOSTAT(POKUD JE OK), TAKY DEČKA PŘED CHLADIČ MOC NEPOMŮŽE (SPÍŠ PO 15KM KDY TERMOSTAT FAKT OTEVŘE SE TAK PRUDCE MOTOR NESCHLADÍ),DEČKA BY POMOHLAJEDINĚ TEHDY POKUD BY NOVÝ TERMOSTAT PROPOUŠTĚL PLNĚ NEOHŘÁTOU VODU DO CHLADIČE

JINAK MÁM PODOBNÝ PROBLÉM S TDI A NAPADLO MNE ŽE TEN PŮVODNÍ TERMOSTAT NEMĚL DÍRKU- TU ODVZDUŠNOVACÍ A NOVÝ MĚL, JE NA NĚM TEPLOTA OTVÍRÁNÍ 88, TAK NEVÍM

CO SE TÝKÁ VÝMĚNÍKU TOPENÍ , JEDNOU SEM HO PROPLACHOVAL PROUDEM VODY Z HADICE, DO JEDNÉHADICE V MOT PROSTORU SEM DAL HADICI S PŘÍVODEM A DRUHOU NAPOJIL DO BARELU ABYCH VIDEL CO Z TOHO PUJDE A ŠEL PĚKNÝ HUMUS, PAK TO LÍP TOPILO
Ahoj,taky jsem si myslel ze je to termostatem ale bohuzel,koupil jsem dva nove a zmena zadna tak to zkusím jeste proplachnout tak jak pises a uvidime))

siu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.10.2011 20:17

Re: Rada-Teplota vody

Příspěvek od siu »

Ahoj,mam stejný problém,teplota vody se mi pohybuje v rozmezi 60-75 C a to za jakéhokoliv stylu jízdy,jedná se o motor TDI 66kw,voda se mi neztrácí,olej je bez emulze.Co jsem se tu dočetl,tak bude dobré začít výměnou termostatu a jestli se to nezmění,tak čidla,že?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“