doba ohrati tdi pd 85kw B5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

Zdar chlapaci,

jen dotaz, ted v tehle teplotach cca -8 až -12°C, jak dlouho se Vám ohřívá motor? Jak rychle se dostanete na 90st na budíku? Ja tak kolem ujeti az cca15km, je to ok? Mam zaslepenej EGR, coz taky trochu prodluzuje ohrati. Spis mi jde o to, jestli Vam tech cca15km prijde normalnich - zadny turovani, je to fakt postupny ohrivani, nejsem magor a mam rad stav sveho motoru. 8)

Jak dlouho to trva Vam s timhle motorem????
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

pozorovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 18.01.2009 18:02

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od pozorovatel »

to je moc....mě jde po 2km teply vzduch.........zkus ....termostat...ohřivače....................

signalCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 07.10.2009 13:21

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od signalCZ »

mám sice AFN 81kw ale než dojedu do druhé vesnice (cca 2-3km) tak taky fouká "oražený" vzduch a za vcesnicí už se ručička lepí ode dna...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od Currahee »

arnoldp píše:Zdar chlapaci,

jen dotaz, ted v tehle teplotach cca -8 až -12°C, jak dlouho se Vám ohřívá motor? Jak rychle se dostanete na 90st na budíku? Ja tak kolem ujeti az cca15km, je to ok? Mam zaslepenej EGR, coz taky trochu prodluzuje ohrati. Spis mi jde o to, jestli Vam tech cca15km prijde normalnich - zadny turovani, je to fakt postupny ohrivani, nejsem magor a mam rad stav sveho motoru. 8)

Jak dlouho to trva Vam s timhle motorem????
Jo, je to tak. Jsem na 90° po cca 12km. Zrovna včera jsem koukal, že po 4km jízdy po městě jsem měl cca 60°, ale budíku nelze věřit. Jinak fouká vlažný vzduch už po 300m, ale to dělá el.příhřev malého okruhu. Zaslepený EGR má na to hodně velký vliv :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

Pockejte, nekteri tady michate ohrati motoru s teplem z topeni. Topeni se samozrejme rozehreje drive, ale bavim se o naprimeni rucicky na budiku, coz by cca melo byt 90°C. Dnes v -13°C to trvalo rovnych 20km. Ale topim tak mozna po 3-4km, ale to neresim.
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

Currahee píše:
arnoldp píše:Zdar chlapaci,

jen dotaz, ted v tehle teplotach cca -8 až -12°C, jak dlouho se Vám ohřívá motor? Jak rychle se dostanete na 90st na budíku? Ja tak kolem ujeti az cca15km, je to ok? Mam zaslepenej EGR, coz taky trochu prodluzuje ohrati. Spis mi jde o to, jestli Vam tech cca15km prijde normalnich - zadny turovani, je to fakt postupny ohrivani, nejsem magor a mam rad stav sveho motoru. 8)

Jak dlouho to trva Vam s timhle motorem????
Jo, je to tak. Jsem na 90° po cca 12km. Zrovna včera jsem koukal, že po 4km jízdy po městě jsem měl cca 60°, ale budíku nelze věřit. Jinak fouká vlažný vzduch už po 300m, ale to dělá el.příhřev malého okruhu. Zaslepený EGR má na to hodně velký vliv :wink:
Hmm, tak to asi bude normalni. Bez EGR bych na tom asi byl jako ty. Tak jo, dík! 8)
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Michal Borovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 23.09.2008 22:05

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od Michal Borovec »

no dneska bylo -13 a jel jsme do globusu taky jsme koukal jak rychle se to zahreje a nez jsme tam dojel tak uz bylo zahrato 7-10km bych to videl

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

Michal Borovec píše:no dneska bylo -13 a jel jsme do globusu taky jsme koukal jak rychle se to zahreje a nez jsme tam dojel tak uz bylo zahrato 7-10km bych to videl
Hmm, to je docela rychle. Ale ja mam jiny motor a zaslepeny EGR...

A je taky podstatny, kde kdo parkuje, resp. z jaky teploty clovek vyjizdi. Ja z garaze, tam bylo normalne -12, kdyby to stalo venku na slunicku, tak to taky bude jiné.
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
Burak555
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 16.08.2008 22:43
Bydliště: Břeclav - Poštorná
Kontaktovat uživatele:

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od Burak555 »

V těchto mrazech můžeš jet jak dlouho chceš, ale ručička se stejne na tu 90ku nevyškrabe! Aspoň teda mně ne a to jezdím celou noc!

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od Currahee »

No, tak to máš asi rozbitý :mrgreen: Ručka se, krom jiného, postaví vždy. Pokud ne a topí to normálně, tak je špatný čidlo teploty. Pokud topí málo, tak termostat. V obojím případě to podstatně víc sežere :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Marcel2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od Marcel2 »

Mám stejný motor, v těhlech mrazech se ručička hne tak po 10km, motor se možná zahřeje po 15. To je zcele normální.

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

Marcel2 píše:Mám stejný motor, v těhlech mrazech se ručička hne tak po 10km, motor se možná zahřeje po 15. To je zcele normální.
Ok, to jsem potreboval slyset! díky :wink:
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od pajin »

pozorovatel píše:to je moc....mě jde po 2km teply vzduch.........zkus ....termostat...ohřivače....................
to bych chtel videt ze po 2 km jizdy mas teplotu 90 stupnu.to ti musi stat nekde v teple garazi :mrgreen: ja to ohreju na 90 kolem 15 km at uz je to venku nebo v garazi.napsal za jak dlouho to ohrejeme na provozni teplotu a ne kdy fouka teplej vzduch.

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od arnoldp »

pajin píše:
pozorovatel píše:to je moc....mě jde po 2km teply vzduch.........zkus ....termostat...ohřivače....................
to bych chtel videt ze po 2 km jizdy mas teplotu 90 stupnu.to ti musi stat nekde v teple garazi :mrgreen: ja to ohreju na 90 kolem 15 km at uz je to venku nebo v garazi.napsal za jak dlouho to ohrejeme na provozni teplotu a ne kdy fouka teplej vzduch.
To uz se vyjasnilo, byl tady v tom trochu zmatek. :wink:
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: doba ohrati tdi pd 85kw B5

Příspěvek od llukass »

Chlapy, kupte novej termostat vyměňte ho a máte klid. Stojí od 200-500,-Kč dle typu motoru. Budík bude sice u dobrýho termostatu ukazovat teplotu vody na 90, ale když šáhnete na motor tak bude vlažnej(po 10km) :wink: Se špatným termostatem to bude ještě horší. Termostat má velkej vliv na životnost motoru.
Jinak teplotě z budíků bych moc nevěřil, jelikož se z nich nedá vyčíst přesná teplota, na budíku to bude ukazovat 90° na vagu míň°, já když měl špatnej termostat na budíkách 85°-90° na vagu 74°. Po výměně budíky 90° vag 86°. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“