Problém s brzdama - tvrdý pedál

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od majkl1 »

Obrázky jsou skvělé :twisted:
Ale asi máš na mysli onu problematickou průchodku k posilovači. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od ovi »

Ahoj Majkl1,
na mysli mám onu součástku v červeném pokusu o kruh, ale vzhledem k mému věku to není kruh, ale nějaký roztřesenec. Ale ve středu tohoto patvaru se nachází něco, co mi připomíná průchodku a ten špunt do průchodky ze strany motoru je úplně volný. Bohužel neslyším nějaký únik vzduchu nebo syčení, protože běží motor. Když motor vypnu a přijdu k průchodce, není už podtlak, takže zase není nic slyšet. :lol:
Otázka zní, je to ta průchodka, kde může vznikat únik?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od majkl1 »

Jde o to, že nevím jak ty, ale já tady žádný obrázky nevidím (nebudu-li počítat dva nápisy "obrázek" a "obrázek") :mrgreen:
Chtělo by to, aby ti někdo protočil motor a zdechnul. Ty abys byl vpředu a poslouchal, kde to zasyčí. Pár kapek vzduchu by měl ten posilovač pojmout, takže bys měl něco odněkud uslyšet. A tam bude netěsnost:roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od ovi »

Dnes jsem si přinesl z VW originální průchodku - 146,- Kč. Nevíte prosím, jak v té průchodce drží hadice? Jsou do ní jen nasazeny, nebo se něčím lepí? Ta průchodka se vytáhne asi na stranu motoru. Je nutno z důvodu přístupu k hadičce k posilovači ( za stěnou ) demontovat baterii?
Děkuji za informaci.

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od ovi »

Takže je hotovo, závada odstraněna. Bylo to to nejobávanější - tandemové čerpadlo podtlaku a paliva. Trubička, která vychází z tělesa čerpadla byla úplně vyklepaná - volná, takže si čerpadlo kolem ní přisávalo atmosferický vzduch a podtlak nebyl dostatečný ke správnému chodu posilovače, resp. brzd. Při jízdě za zvýšených otáček se podtlak v posilovači stačil tvořit, ale po několika sešlápnutích brzdového pedálu se ztratil a dále byl pedál tvrdý a tím pádem brzdový účinek velice omezený.
Děkuji všem za snahu poskytnout radu.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od majkl1 »

Sice drahá sranda, ale aspoň už zas bude pašík skákat přes kaluže. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od ovi »

:D :D :D

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od findas »

Ahoj OVI, mam teď uplně stejný problém, dokonce je slyšet, jak kolem toho "kloubu" na vývěvě sičí přisávaný vzduch. Jen mě zajímá, na kolik tě vyšla oprava...nechce se mi kupovat celý tandemový čepradlo :? ale když se to nedá vyřešit jinak holt se plácnu přes kapsu. díky

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od ovi »

Ahoj findasi, cenu výměny Ti neřeknu. Původní majitel vozidla se zachoval čestně a tandem mi daroval ( sice starší, ale zdá se, že je v naprostém pořádku ), protože se závada projevila ihned po koupi vozu a cestě na STK. Za práci si vzal mechanik 500,- Kč.
Nejhorší na té závadě bylo, že jsem pořád hledal od toho nejjednoduššího a nejlacinějšího ( průchodka, hadičky, zpětný ventil ..) a bál jsem se zjištění, že je to tandem. Cena nového dílu asi 10.000,- Kč.
Takže tak

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od mirysek »

Ahoj,tak ja mam taky podobny problem po nastartovani pedal tvrdy nejde vubec seslapnout,nejde to ani rozjet je to brzdene.Az po cca 5 minutach je to v poradku brzdi dobre,obcas se za jizdy propadne a brzdi jeste 1-2 vterinky za me nez povoli.Ted jsem ho koupil tak moc o tom jeste nevim,dekuju za pomoc

VW Passat Variant 1.9TDi,74kw,r.v 2002

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od majkl1 »

Možná příčina - voda v posilovači. Jak zmrzne, tak se roztáhne a zabrzdí. Zkontroluj i tuto možnost. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Fox-CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Novy Jicin

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od Fox-CZ »

Zdravim, jak dostat jednoduse tu vodu z posilovace ?
Passat 2002 TDIPD 96KW

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od slausek »

tak mám podobnej problém s posilovačem, ale jedna věc mi nejde do palice. To že se za jízdy ochladí a začne mě brzdit chápu, ale jak je možný, že při ostřejšim průjezdu kruháčem povolí a vše bez problémů, dokud po určitym čase zase nezačne brzdit (potud ještě relativně chápu - může se membrána při nějakym hupu povolit) ale co jde mimo mě, tak jak to, že když to nechám stát venku cca 30 minut až hoďku, tak je to pak ok a začne zlobit po několika (na desítky) km? vždyť je venku -16, tak to přeci nerozmrzne aby to znovu zamrzlo? Měl jsem to dvě noci v teplý garáži, stejně nepomohlo, při pokusu o vysátí vody taky nic nepomáhá, vodu jsem žádnou nenašel ani kolem posilovače ani uvnitř....

nevim co s tim a už chci zase léto a přezout na normální kola :-(
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od majkl1 »

Ty můžeš mít jiný problém a to s netěsností (např. průchodka apod.) Kdy po zahřátí prostoru motoru a plastových hadiček může dojít k úniku podtlaku. To samé v prudké zatáčce. Může se ti motor krapet pohnout v silentlocích a pohnout některou z podtlakovek (opět nejpravděpodobnějc s průchodkou). :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdama - tvrdý pedál

Příspěvek od slausek »

majkl1 píše:Ty můžeš mít jiný problém a to s netěsností (např. průchodka apod.) Kdy po zahřátí prostoru motoru a plastových hadiček může dojít k úniku podtlaku. To samé v prudké zatáčce. Může se ti motor krapet pohnout v silentlocích a pohnout některou z podtlakovek (opět nejpravděpodobnějc s průchodkou). :roll:
ale to by přeci dělalo, ve chvíli, kdybych to vytáhnul z teplý garáže? ještě jeden poznatek, po odpojení posilovače nepřibrzďuje. Navíc, když je posilovač bez podtlaku, tak brzdí hůř s tvrdym pedálem, mě to v daný situaci brzdí pořád s tvrdym pedálem....
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“