STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Bilardos »

Mám malinko jiný problém, ale stěračů se to týká a nechci zakládat nový topic.
Měl jsem v nádržce na ostřikovač letní směs a jak přišla zima, nestihl jsem dolét zimní. Takže letní zamrzla a dolétí zimní ničemu nepomohlo. Palubák hlásí, že je potřeba doplnit vodu v ostřikovačích, ale tam je max. nemám garáž a tak nevím, jak docílit povolení obsahu. Zkoušel jsem nalít horkou vodu, ale to jen přepadem teče ven.
Neporadíte jak nato? Čekat na teplo se mi nechce a ostřikovače jsou v tomto počasí moc potřeba.
Díky za tipy.
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od abeljozef »

Jedine do tepla, mas to zamrznute asi aj v cerpadle a aj v hadickach. Aj ked nalejes zimu zmes do nadrze na poslednu chvilu nestaci naliat ale musis aj vystriekat zbytok letnej z hadiciek. Hadicky totiz mrznu ako prve lebo je tam malo vody a velka stycna plocha.

Predpokladam ze sa ti ani netoci motorcek, ak je to tak tak ho ani netrap aby si neprerazil jeho vinutie (alebo ti vyleti nejaka poistka).

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od patper »

Takze vzit manzelku ,deti a jet nakupovat do nejakeho mega obchodaku s garazema a ...... :fire:

Beruška
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2008 13:29

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Beruška »

Opraveno, prasklá pojistka ostřikovače. Bohužel jsem až na konec zjistil, že mi nesouhlasí rozložení pojistek podle nákresu na krytu se skutečností. (Kryt pojistek jsem dokupoval), takže se pojistky tvářili v pořádku. Nakonec jsem musel jít po drátech až pod palubku a do pojistkové skříňky a tam jsem to teprve našel. Díky za rady.

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od luk.ino »

ma zase sterace ted pri tehle mrazech jdou asi tak na 2/3 pak asi minuta prestavka a pak se zase o dalsi 2/3 pohnou. kdyz vypnu a zapnu zapalovani, tak se pohnou hned ale porad nejdou jak maji. (kdyz bych porad dokola vypinal a zapinal zapalovani, tak budou chodit normalne)
kdyz jsem s teplym motorem asi na 20 min zastavil, tak pak to slo normalne ale zase jen chvilku. a takle se to opakovalo behem dne nekolikrat.

na co bych se mel podivat?? cim by to mohlo byt? 8O :?
diky

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od milda »

Přidřené hřídelky,rozdělat promazat.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od trepifajxl »

Ideální je dodělat mazničky a jednou za rok tam natlačit vazelínu
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Bilardos: úterý až čtvrtek to vypadá na teploty nad nulou. Takže pokud vydržíš, problém by se měl vyřešit sám.

Luk.ino: Kazbičův návod http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=23158" onclick="window.open(this.href);return false; jak na to. Není to tak složité, jak to vypadá. Nejhorší je asi vytáhnout (a pak zas usadit) spodní krycí plast od motoru. A taky trefit táhlo na stěračovém motorku do té správné eňoňuňo polohy. To táhlo si raději před sundáním poznač.

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od tomin. »

Děcka. Konec srandy. Rok mi vsechno jede v cajku a dneska se rano nerozbehly sterace. Ani predni, ani zadni, ani ostrikovace proste nic. Je to komplet mrtvy. Dival sem se na pojistku, ale ta je dobra, nic jinyho asi jen tak venku nevymyslim. Nenasel by se nekdo sikovnej v Brne nebo Trebici nebo nekde po ceste ci v okoli, kdo vi, jak na to? Bylo by to super. Kdyztak t.rohovsky@email.cz nebo 777616572. Dik moc!
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od milda »

Máš zamrzlí a asi spalený motorek ostřikovačů.Jako nouzová oprava stačí překlemovat motorek a stěrače půjdou.

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od tomin. »

No jo, ale ja sem vubec neostrikoval. Vecer sem dojel domu a vse normalne fungovalo a rano ani tuk. Predni sterace, mlel sem se vsim, pak sem zkusil zadni, nic, ostrikovac, nic. Mrtvola. A smes do ostrikovacu mam dovou od patku komplet a zadna stara tam nezbyla.... Kurnik to sou starosti. Takze ja dneska dojedu domu, auto hodim do garaze, udelam tam teplicko a budu cekat, jestli se to rozbehne nebo ne a pak teprve zacnu resit. Kdybych nejezdil 150km denne, tak bych to dal do servisu nekam klidne, ale potrebuju to vyresit co nejrychleji..... Ale diky za odpoved!
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Charlie.007 »

A nebude náhodou v háji ta páčka, co se s ní stěrače ovládají :?:
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od tomin. »

Jako divný je hlavně to, že včera o půlnoci sem normálně dojel, předtím sem stíral sníh bez problému a ráno najednou vůbec nic. Ani prd...
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od mantinel115 »

presne to iste!rano -11 vyhrejem predne okno,idem pretret a ani tuk.ale motorcek musel ist,bolo to vidno na svetlach.(stahovalo svetelne luce).tiez som pozrel poistky,ale boli ok.tak som ich "postavil"a skusil "na sucho" a nic.trosku som pojazdil,zohrial auto,vypol,zapol (motor)a vsetko ok.a stalo sa mi to uz dva krat.uz sterace pusta az po par km.

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od tomin. »

Jenže u mě nepomohla odstávka a prostě ani ťuk. Takže zítra ráno jede Sharan k panu doktorovi... To sem zvědav, co to bude... Každopádně se o příčinu podělím.
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“