1,6SR spotreba oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2
Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Ditr »

Cus chlapi mate taky tento problem?? Mesicne najedu 1200-1500 km a co mesic a pul musim dolivat kolem litru oleje!!! Nevite nekdo v cem je problem a nebo jestli je to u tohoto motoru normalni?? Kdyz sem to mel zvednute tak zespoda ani kapka!!!

Uživatelský avatar
prince_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.07.2009 00:18
Bydliště: Uherský Brod

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od prince_ »

Já měsíčně najezdim cca 4tis km a dolejvám každej měsíc takže těžko říct jak to je u tebe..

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od raduzzz »

já do leoša nedoleju ani kapku navíc, týdně najezdí v průměru max 100km :mrgreen:
EDIT: něco to sežere, výměna kroužků
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Já jsem dolíval litr na 1000 km a měl jsem v bloku motoru vydrolenou stěnu na 3 válci takže jsem nechal udělat komplet generálku a teď nedolévám nic jezdím od výměny k výměně. Měním po 10 tisících.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Ditr »

Rom@n píše:Já jsem dolíval litr na 1000 km a měl jsem v bloku motoru vydrolenou stěnu na 3 válci takže jsem nechal udělat komplet generálku a teď nedolévám nic jezdím od výměny k výměně. Měním po 10 tisících.
na kolik tak vyjde generálka takového motoru???

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Asi záleží jak u koho já dal úplně komplet za všechno tuším 35 tisíc ale dělali se i nějaký změny na zvíšení výkony dělal to motorář co dělá v Boleslavi, co tam dělal mi nechce říct takže přesně netuším odbržděno 85 kw.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

v poslední době mě to žralo 2litry na cca. 500km :lol: takže se mi ted přetěsnuje celej motor..před tím to nebylo tak hrozný ale během posledního půl roku se mi to neustále zvyšovalo..jinak v pondělí si pro to jdu tak ti řeknu kolik to koštlo :mrgreen:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Ditr »

oukej to bych byl moc rád
no tak jestli se to bude muset řešit generálkou tak to radši prodám

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

proč??apon víš že bude celej motor OK než kupovat něco jinýho a třeba mít za půl roku stejný starosti..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od bifur »

Ten unik sa mi zda trochu velky na to aby to vsetko islo cez motor. Ved by si mal za sebou modry dym jak hovado. Nemas nikde uniky? Nemusis mat barinu pod autom, staci ked ti niekde pomaly tecie a rovno ti to s prachom robi krustu na motore. Pozri zospodu kapotu (ci nevytlaca cez mierku), okolo filtra, okolo viecka, tesnenie pod hlavou (neviem ako su na SR-ku sviecky, ale mne na 1,4 zatapalo sviecku a olej sa rovno odparoval..), tesnenie na odlucovaci.. Ak nic a je to ciste, tak suhlasim s goofyhotlupou (alebo ako to vysklonovat). Pokial mas zvysok auta v cajku a inak sluzi dobre, tak urob generalku a mas super karu. Lepsie nez kupit nejaku macku v pytli. Alebo potom kupit nove :wink: .

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Jak jsem psal mě to žralo litr na 1000 km a auto kouřilo uplně normálně nikde žádný modrý dým nikde olej neutíkal automechanik mi tvrdil že to neni možné a když jsme rozhodili motor tak se nestačil divit.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

přesně tak jak říkáš..žralo to dost a dým žádnej..třeba by to bylo znát u ropáka ten by čudil..
já chtěl původně koupit jen jinej motor ale nakonec jsem zjistil že je lepší si nějakou tu kačku připlatit a vědět že máš všechno ok 8)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Já řešil to samý co ty a došel jsem ke stejnému závěru, takhle si ho znovu zajededeš a víš co od toho můžeš čekat. Já měním Olej každých 8-10 tisíc a motor šlape jak hodinky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

je to tak do auta narvu hodně peněz a pak to prodám kvůli motoru??nejsem blázen :lol: :lol:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Jo Jo je to tak já už mám novej motor, teď novou převodovku kompletně novej výfuk vč svodů, komplet brzdy, zachvilku budu mít nový auto :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“