NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do prevodovky

Příspěvek od JayZee »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=13372" onclick="window.open(this.href);return false;

mozno Ti to pomoze...snad sa to moc nelisi
JaY

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí - Galaxy TDi manual (VTX-75)

Příspěvek od Paolino »

koalaa píše:To Marek77 proč DexronIII?Byl jsem nedávno pro něco u forda,a jen tak mezi řečí jsem se informoval na převodovej olej na Galaxu 1.9 tdi 81kw,a ten mi řikal že měli případy když dali jinej olej že přestali ty
auta řadit některý,nabídl mě olej za 450kč,.mam v plánu to taky vyměnit(prevence)a našel jsem OMV ATF D II(asi180kč/1l)ten na mě působí nejlíp
který splňuje ford spec.ESDM-2C186-A,Dexron II D,
jinak když ja auto zahřátý tak jde řadit líp?cca. po 20-50km.
Přesně tak .... já nechal vyměnit olej v převodovce preventivně po 150 000 km v servise Škoda / VW.? Dali mi tam olej prý dle specifikace výrobce ..... a ???? Po ujetí 200 km začala trojka škrtat po zubech ... Pak následovalo laborování s různými typy olejů ... konzultace s odborníkem na oleje ve firmě AGIP ... Zkouška dalších dvou olejů ... Nakonec tam zůstal olej z automatické převodovky ... ale synchron na trojce už je v pr..li !!! Takže teď řadím s meziplynem .... Proklel jsem nápad vyměnit olej v převodovce .... Kolega má Sharana , najeto 380 000 km na originál olej a v pohodě .... já od výměny nikoliv.

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od --viki- »

pokud je tam olej do automatu tak 120000 a vyměna víc určitě ne jinak :gey: se divím že tady strejda Ford interval nenapsal

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od eEDOo »

Zdravim,

tak kedze moja Alhambra II uz ma nabehane cca 180000 km, tak som sa rozhodol vymenit ten tzv. "dozivotny" olej v prevodovke.
Dal som na odporucania skusenejsich (6kvalty su citlive na kvalitu oleja) a isiel som do original VW oleja pre tieto prevodovky - G052 171 A2.
Ak by niekoho zaujimala cena, tak je to cca. 53Euro za 2.5litra.

Radenie sa po vymene zlepsilo. Sice dvoja este ide ako keby trocha "cez zuby"- ale iba obcas ale mam pocit ze sa aj to pomaly zlepsuje. Ostatne rychlosti idu ako pomasle. Musim este nabehat zopar km. a uvidim :)

Pre ostatnych, ak by to niekoho zaujimalo, tu je taky maly postup a zopar foto.( kvalita foto je strasna, robil som to s mobilom a vonku pred garazou asi pri -8˚C , tak sa mi ruky triasli ako staremu dedovi)

Postup:
1. zhodit dole plastovy kryt motora, 6x srob (asi 10na)
2. ocistit okolie srobov, aby sa nahodou nedostala nejaka spina dnu do prevodovky.
3. ako prvy si povolit nalievaci/kontrolny srob!!! (imbus 14tka) - ak by nahodou nesiel povolit, tak
nech si nevypustite olej z prevodovky.
4. povolit vypustaci srob (imbus 14tka)
5. vypustit olej do zachytnej nadoby
6. nasrobovat spat vypustaci srob (dotiahnut 35 Nm)
7. naliat novy olej. Malo by ho tam ist cca 2.2 litra. Flaska od oleja ma take "nalievacie hrdlo", ale
cez to kvoli nepristupnosti nenalejete viac nez cca 1,5 litra. Zvysok som natahoval do 100ml
striekacky.
8. nasrobovat nalievaci/kontrolny strob (utiahnut 25Nm)
9. Namontovat plastovy kryt motora

...a hotovo :)
Přílohy
Nalievaci otvor.<br />Je na boku prevodovky.
Nalievaci otvor.
Je na boku prevodovky.
Vypustaci otvor. Foto je strasna kvalita :(
Vypustaci otvor. Foto je strasna kvalita :(
VW olej G052 171 A2
VW olej G052 171 A2

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od BrendlJiri »

Taky jsem si ho vyměnil na 5kvaltu jen doplním žese tam dává olej cose dává do automatu
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od mantinel115 »

tiez mam 6kvalt a na tachometri 267 000 km a tiez mi to uz ide "s tuha".asi sa po novom roku do toho pustim,ked je to "take jednoduche".len dufam,ze po zhodeni "susplechu" sa vysomarim s tych telefonfotiek :158:

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od eEDOo »

mantinel115 píše:tiez mam 6kvalt a na tachometri 267 000 km a tiez mi to uz ide "s tuha".asi sa po novom roku do toho pustim,ked je to "take jednoduche".len dufam,ze po zhodeni "susplechu" sa vysomarim s tych telefonfotiek :158:
nic sa neboj, ked zhodis dole "susplech" tak to vsetko uvidis ostro a v jasnom svetle :)

Tie otvory su 14tky imbus a su tam len dva, takze to isto najdes. Jeden je zpredu a druhy zospodu.
A ako som spominal, najprv povol nalievaci/kontrolny srob. Jeden znamy menil olej na oktavke a najprv vypustil olej a potom zistil ze nemoze povolit nalievaci srob, tak mu auto dva dni stalo, kym nezohnal kluc s poriadnou pakou....potesi :)

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od mantinel115 »

este otazocku.auto ma byt rovno,alebo nejaka sikmina(pri vypustani).

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: PREVODOVKA MANUAL, vymena oleja

Příspěvek od eEDOo »

mantinel115 píše:este otazocku.auto ma byt rovno,alebo nejaka sikmina(pri vypustani).
ja som mal rovno a pekne to vytieklo.

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnpiere »

Zdravím všechny. Taky jsem vyměnil olej,neboť mi šel špatně 3.stupeň synchrony při podřezováni nechtěly moc spolupracovat. Po výměně mám cca 5 tis km a rozdíl je znatelný.Řazení se celkově zlepšilo a trojka jde bez problémů.Je sice poznat, že to už není ono,ale mám 218 tis, tak na to celkem dobrý. Dal jsem tam již zmiňovaný olej do automatu ATF, zvolil jsem Dexron II. Podle zdrojů je tžko se dopracovat k přesné specifikaci,každej říká něco trochu jiného a i ETech pro GSA píše jinej olej.Jelikož Mám Galaxi I volil jsem dle toho.Bral jsem olej Q8 (1l asi za 160 kč) a dle jejich specifikací se to kupodivu shodovalo, ale pouze u Galaxa.Na Sharana i Alhambru psali Dexron III.
No každopádně je tam.Ten co jsem vypustil, to byl hnus.Taková špinavá voda.Vůbec to mezi prsty neklouzalo.

Tak snad jsem pomohl :D trochu, ne?
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od peter64 »

Tiež som menil prevodový olej po cca.140 tis km a 7 rokov.Mám 6 st.prevodovku FUX a podľa ETKY tam má ísť olej : G 052 171 A2 - 2,3 l.Niečo som nafotil,musel som zháňať špeci orech na tie "plastové zátky" čo tam mám. Naozaj sú z tvrdého plastu! Čakal som nejakú zátku z magnetom...a nič.Aj vy máte také zátky ?



SHA,2003,1,9TDI/96kW
Přílohy
Kontrolná zátka.JPG
Vypúšťacia zátka.JPG
Prev.olej.JPG
Starý olej.JPG
peci orech XZN M16 .JPG
Prevodový olej G 052 171 A2.JPG
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnpiere »

Já tam měl normální imbus, ale mám 5-ti kvalt.No ale ten olej je hnus.Ty ho máš černej, ten můj vypadal jako z friťáku,ale smíchanej s vodou.
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od peter64 »

Keď som strčil prst do kontrolného otvoru,tak na prste bol pekný žltý ten olej,ale keď sme ho vypustili tak som už neľutoval ,že som sa tak rozhodol.
Ináč nechal som ten olej sadnúť zo 2-3 dni,som zvedavý čo bude na spodku nádoby.Samo,že dám aj to foto ak sa to bude dať nafotiť.


SHA,2003,1,9TDI,96kW
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od vilik »

Tak před chvílí jsem dokončil výměnu oleje. Nechtěl jsem laborovat s oleji a navíc při nájezdu na převodový olej cca 200 tisíc není důvod šetřit pár korun na litru oleje. Z toho důvodu jsem koupil olej ve VW prodejně podle Winkódu. Je to ten co tam nalil eEDOo, nebo Peter64. Stál 530 Kč/l. Po krátké zkušební jízdě se řazení znatelně zlepšilo. A to jsem neměl problémy, snad jen při rozjezdu šla hůře dvojka. Vylitý olej byl skoro stejné barvy, jako ten nový, jen trochu zakalený.
Takže pokud máte problém s řazením, tak tudy možná vede cesta jak to zlepšit. A nešetřete. Ten olej budete měnit max. 2x za život váš, nebo auta. :wink:

PS" To samozřejmě neplatí pro polykače kilometrů :mrgreen:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od peter64 »

Tak tu sú sľúbené fotky.Nič moc lebo za 4 dni to nesadlo.Skúsim to popísať:vyzeral ten olej,ako keď,tú najjemnejšiu brúsnu pastu rozpustíš v oleji.
Však posúdte sami,ale som rád že žiadne piliny som v tom nenašiel :D. (Tie drobné smeti sú z demontáže zátky.)


SHA,1,9TDI/96kW
Přílohy
Spodok v nádobe.jpg
Toto ostalo na filtračnom papiery.jpg
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“