Pískání alternátoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Pískání alternátoru

Příspěvek od kajinek »

Čau borci, asi před 5 dní zpátky jak byly hodně silný mrazy mně začal na volnoběh lehce popiskávat zřejmě alternátor (dost se to tam nese tyhle zvuky, ale na 90 procent to byl alternátor, při zvýšení otáček se to měnilo na takový šustění. Jenže teď jak se oteplilo to úplně přestalo. Máte nějaký tipy o co by mohlo jít, resp. jestli se mám tak nebo tak chystat za mechanikem? Díky

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Pískání alternátoru

Příspěvek od raduzzz »

u mě to dělá ložisko na altíku na feldě, pořád jsem se nedokopal k výměně :roll:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Pískání alternátoru

Příspěvek od DworiBak »

může to dělat napínací kladka

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Pískání alternátoru

Příspěvek od torr34 »

cusss a jezdis autem kazdy den???? nevim jak to pisti ale jestli dele stalo a tak susti tak to muze delat remen jak doseda na remenici tak zvlastne to susti protoze remenice trosku narezne a dela to ta rez... me to nekde dela treba po tydnu stani a jak jedu tak to treba za pul hodky prestane... a jinak tezko rict asi bych zkusil kladku

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Pískání alternátoru

Příspěvek od kajinek »

Já bych to taky viděl na to ložisko, ikdyž je divný, že jak nemrzne, tak to přestalo.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání alternátoru

Příspěvek od falko1983 »

kajinek píše:Já bych to taky viděl na to ložisko, ikdyž je divný, že jak nemrzne, tak to přestalo.
Zas tak divný bych to neviděl.Při těch mrazech je to mazivo prostě tak ztuhlé že nedostatečně maže a taky ten kov se při velkých mrazech smrštuje a to zbůsobuje to pískání.Vyndej altík a nech vyměnit obě ložiska a uhlíky a bude zase šlapat jako novej.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“