1,6SR spotreba oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

to je v klidu jsem na tom dost podobně.. :mrgreen: kdybych si tenkrát koupil nějaký nový auto vyšlo by mě to asi levněji :mrgreen:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

Řikám si uplně to samí ale zas MK4 má sví kouzlo a mě osobně se líbí ze všch golfů nejvíc. Možná příští rok když budou prachy skočim do sciricca R. Ale Golfík stejně zůstane doma. :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

hlavně to kup nový :lol: :lol: tam bude to přetěsnění motoru přeci jen finančně trochu jinde :mrgreen:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

když do něj pujdu tak do novýho se neboj s těch starších jsem už vyrostl :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

pomalu už z nich taky rostu.. :cry:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Ditr »

no klucí to jste mi ted teda dali nikde naspod ani kapka a z výfuku dým modrý nejde :(( do té generálky se mi moc nechce jít :(

uvidíme pokud to bude žrát víc a víc tak se to prodá a konečně se koupí bmw e46 330D můj sen od 19cti let do 19 to byla Gé 4 :wink:

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od DandyCZ »

No já taky řeším úniky oleje a víceméně ve stejným množství...1l na 2000 km. Auto nekouří a pod ním taky ani kapka :)
Nakonec sem zjistil malou netěsnost na výdechu z kliky a hlavně mi sákne těsnění na ventilovým víku kolem svíček. Mám 16V takže tam jsou svíce mezi vačkama a 3 svíčky mám z vrchu zaplavený olejem, no a jak je to horký tak se odpařuje a furt vzlíná nahoru. Nevím jak to má řešený SRko, ale mrknul bych po tom, jestli to nezůstává někde v záhybu bloku schovaný.

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Gufy »

a když sundáš olejový víčko máš ho zespod poblitý??já to měl byli na něm už takový bílý hrudky..
go motoru mě stála něco kolem 10tis. ale je vyměněno hodně věcí..
nic jinýho asi zatím kupovat nechci tak je pro mě ta generálka byla jediný řešení.. :lol:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Rom@n »

To já neměl ani to víčko zablitý nikdo to nepoznal. Tak jsem se rozhodl že se vymění stírátka a když se motor rozebral tak se zjistilo že je na 3 válci vydrolený nikasil nebo co to je byla to asi 1.5cmx 1cm a když jsem vyndal svíčky tak 3 byla uplně zasr. od oleje. Ostatní celkem o.k. Ale už předtím jsme zkoumali tlaky ve válcích na diagnostice a nebylo to zrovna dobrý.
Obrázek

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1,6SR spotreba oleje

Příspěvek od Mr. Death »

Ditr píše:no klucí to jste mi ted teda dali nikde naspod ani kapka a z výfuku dým modrý nejde :(( do té generálky se mi moc nechce jít :(

uvidíme pokud to bude žrát víc a víc tak se to prodá a konečně se koupí bmw e46 330D můj sen od 19cti let do 19 to byla Gé 4 :wink:
A pak začneš řešit vstřiky, turbo a když budeš mít smůlu, tak se ti ulomí klapka na EGR ventilu a můžeš vyměnit motor. Jestli můžu doporučit, tak ber 325i nebo 330i, paradoxně to jsou auta levnější na provoz. :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“