Homokinetický kloub

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TESTER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.09.2009 17:09
Bydliště: Uherské Hraďiště
Kontaktovat uživatele:

Homokinetický kloub

Příspěvek od TESTER »

Zdravím víte někdo jaký je postup při výměně homokinetického kloubu chystám se na to a ještě jsem to nedělal?Předem dík

aaligatorr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.01.2008 10:10
Bydliště: Slovakia, BY
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od aaligatorr »

zalezi ci vonkajsi alebo vnutorny, vonkajsi: musis povolit poloos a taktiez spodne rameno neviem ako si zrucny ale to odpojis nasledovne povolis maticu a kladivom trepnes (neboj sa udriet)na miesto kde je cap nie zospodu ale z boku a cap ti pekne vyskoci vytocis naplno otoc a vyberies homokinetak, ten sa dava s poloosi nasledovne pridrzis si poloos a kladivom jemnucko vyklepnes bo je tam taka zavlacka ktora ho drzi, samozrejme zhodis manzetu................ robil som to tymto sposobom a nic som nepokazil a funguje, montaz podobna jemnucko ho naklepnes naspat
vnutorny: postup ten isty akurat odpojis aj od prevodovky

teda neviem ako je to na nafte ale na benzine takto myslim ze je to rovnake

TESTER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.09.2009 17:09
Bydliště: Uherské Hraďiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od TESTER »

aaligatorr píše:zalezi ci vonkajsi alebo vnutorny, vonkajsi: musis povolit poloos a taktiez spodne rameno neviem ako si zrucny ale to odpojis nasledovne povolis maticu a kladivom trepnes (neboj sa udriet)na miesto kde je cap nie zospodu ale z boku a cap ti pekne vyskoci vytocis naplno otoc a vyberies homokinetak, ten sa dava s poloosi nasledovne pridrzis si poloos a kladivom jemnucko vyklepnes bo je tam taka zavlacka ktora ho drzi, samozrejme zhodis manzetu................ robil som to tymto sposobom a nic som nepokazil a funguje, montaz podobna jemnucko ho naklepnes naspat
vnutorny: postup ten isty akurat odpojis aj od prevodovky

teda neviem ako je to na nafte ale na benzine takto myslim ze je to rovnake

Díky za postup a tak ted nevím který kloub mam v prd.... jestli vnejší nebo venkovní asi ten venkovní když zatočím do leva plný rejt a rozjedu se tak to cvaká.

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od Mario02 »

Měl by to být vnější kloub u kola. Ten postup od kolegy výš je podle mých zkušeností špatný. Na zemi uvolni lehce šrouby kola a potom ten šroub co je uprostřed (Někdy to bývá imbus a někdy klasický šroub ale jsou to velké velikosti tak že si to poměř abys doma takový měl). Pak to hoď na zvedák, sundej kolo a uplně vyšroubj ten šroub homokineťáku uprostřed.
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (25.96 KiB) Zobrazeno 6511 x
Na obrázku vidiš ramena. Musíš uvolnit ten šroub 1, pokud jsi nedávno neměnil ramena tak je to pěkná dřina nejlépe mít nějaký uzký dulčík nebo sřoub stejne nebo menší velikosti a vyklepat to ale jde to fakt špatně, pár sprostých slov u toho padne. (Když jsem ho dával zpět tak jsem ho pěkně promazal abych to nemusel opakovat). Když se ti podaří uvolnit ten sřoub tak lechce vyhodiš ramena pod číslem 2. Jiné ramena neuvolňuj jinak budeš muset jet na geometrii. Teď si pootočíš kola do správné pozice a celé to odklopíš ale to už uviidš a pokoušiš se vytahnou homokineťák z náboje je to trošku dřina bude to vypadat že to nejde ale jde to určitě. Ve dvou se to dělá lépe. Poté dřevěnou paličkou sklepneš kloub z poloosy. Drží na takové pojistce takové cečko které se dává na poloosu do takové dražky hned za zuby tu bys měl mít novou v sadě u nové kloubu tak ji vyměň. Nasadíš novou manžetu na polose už můžeš dát novou sponu dáš do manžetý tuk a kloub naklepneš na poloosu poté nasadíš mnžetu i na kloub a zajistiš stahovacím kroužkem. Teď kloub s osou zpátky vsuneš do náboje a přiměřeně dotáhneš ten šroub od kloubu. Zpátky by to mělo jít v pohodě kdyby ti nešly dát zpátky ty ramena dvě tak jsem to udělal tak že jsem si podložil celé to hlavní rameno a trošku to zpustil a šlo to. Nasadiš kolo, lehce dotáhneš, dáš dolu ze zvedáku, dotáhneš šrouby od kola a velký šroub kloubu. Finito. Snad jsem na nic důležitého nezapomněl. Kdyby jo tak mě tu někdo doplní :-).

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od majkl1 »

Jen pro doplnění je dost dobré šroub č.1 dát stejně jak byl. Už jsem několikrát viděl, že ho někdo dal obráceně a pak přijdeš příště o možnost ho vyklepnout. :P
Ať klid, pohodu a kupu dárků nejen na pašíka najdete pod vánoční sekvojí, přeje Michal. :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Zdravím ......
tak jsem to pěkně pohnojil
Včera jsem bezproblému vyměnil levý homokineťák podle návodu jak je tady na fóru a v knize (Jak na to).
Dnes jsem se pustil do pravýho.....vyndal jsem ten velkej šroub, povolil poloosu a pustil jsem se do vyndání ramen na obrázku pod číslem 2........ten šroub číslo 1 nešel a nešel vyklepnout........pak se mi ho podařilo ohnul a už se to se mnou vezlo.........napadlo mě ho odříznout flexou mezi těma štěrbinama u uchycení ramen. to se podařilo.....udělal jsem z něho tři kusy (hlavičku šroubu, tělo a závit), ramena jsem pak lehce vyťuk nahoru.
No jo, ale teď nemůžu z té těhlice(nebo jak se to jmenuje) vyndat ten kus toho šroubu. Na obrázku jsem nakreslil co tam zůstalo.
Klepal jsem do toho dulčíkem aspoň půl hodiny a ani se nehnul.

Nevíte někdo jak to dostat ven? odvrtat? nebo jinej způsob?

Budu rád za každou odpověď....děkuji
Přílohy
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (28.01 KiB) Zobrazeno 6374 x

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od majkl1 »

Nahřát. Nebo tam stříkni brzdovku a nech to chvíli působit. Nebo na ten šroub stříknout dusík. Ale nejjednodušší bude nahřát. Pokud máš venku čepy nehrozí spálení prachovek. Ve vyjímečných případech stačí dlouho nahřát horkovzdušnou pistolí.
Důlčík nepoužívej, roztahuješ ten šroub. Sežeň si kus kulatiny o vhodném průměru, nahřej toi, jak to půjde a pak jediným mocným úderem alespoň čtvrkilového (pulkilovka je lepší) kladiva vyrazíš jak ten šroub, tak palec na levé ruce. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Brzdovkou jsem to polil, zbalil nařadí a šel se ohřát domu. Necham ji působit do rána a pak to zkusím. Když to nepujde, tak to zkusím nahřát. Mám takovej ten malej vařič pod stan, tak snat to tím půjde......

Jinak děkuji za rychlou odpověď a za ten žert s tím palcem. aspoň jsem se poprvé usmál od té doby, co jsem byl už bezradnej

pro případ že to ani tak nepůjde, tak hledám po netu těhlici

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od ovi »

Taky jsem se nasmál, ten Tvůj žertík s malým vařičem, to je teda psina ... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od majkl1 »

Ještě můžeš vzít malej dlouhej vrták a prohulit to durch. Hodně ti to pomůže a nebudeš muset shánět těhlici. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od DJ_Kingpin »

ovi píše:Taky jsem se nasmál, ten Tvůj žertík s malým vařičem, to je teda psina ... :lol: :lol: :lol:
njn....autogen nemám a když by to mohlo jít horkovzduškou, tak vařič bude dobrej :wink:

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Tak nahřát vařičem pomohlo. Sice jsem nahřejval 20 minut, ale šroub je venku, homokineťák vyměněnej a už jezdím.

Tak ještě jednou děkuji za radu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od majkl1 »

S profi nářadím to dovede každej lempl, ale s vařičem, zubním kartáčkem nebo mokrým hadrem to dokáže jen machr. :twisted: :999:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

vivax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.01.2010 07:37

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od vivax »

jaký závit ( pravý /levý) je na poloose pravého kola - hlavní venkovní šroub ?

díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Homokinetický kloub

Příspěvek od majkl1 »

Obyč , pravej. To chce jen delší nástavec. Naposled jsem to dělal metr a půl dlouhou trubkou. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“