ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zelenec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Zelenec »

Ahoj, při rychlejší jízdě (100km/h)po nerovné houpavé silnici se mi vyskytuje takový rachotivý zvuk zespodu (spíš zepředu) v momentech kdy je auto při zhoupnutí nahoře. Netuší náhodou někdo kde je zrada? Díky moc

Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od ferlich »

Mám podobný problém, při rychlejší jízdě se ozývá asi od diferáku (je to někde zespoda u zadní nápravy) dunivý zvuk, zdá se mi, že při naloženém autě (6 osob) je zvuk slyšitelnější a stejný zvuk je slyšet při max. otočení kol i při pomalé jízdě. A mám tam haldex na 4x4. Známý to diagnostikoval na ložisko v diferáku. Prosba o info zda se s tím někdo nesetkal, nebo nevyměňoval ložiska. Díky.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Vytvarnik »

Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to navážu sem.

Od výměny gum za zimní se mi sporadicky objevuje divná závada (ale s tou výměnou gum to na 99% nesouvisí)
Ozýva se mi pravidelné ťukání přímoúměrné rychlosti auta. To ťukání se ozývá pouze , když je auto v záběru. Jakmile vyřadím, nebo pustím plyn, tak to přestane. Nejčastěji se to "aktivuje" vjezdem do zatáčky a pomine to až po nějaké chvíli, kdy už jsou kola v rovině.
Někdy to dělá třeba jen 2 krát za 100 km po 2 minutách a dá to pokoj, někdy to trvá desítky minut.
První co mě napadlo byl homokynetický kloub (nebo jak se to správně nazývá). Zvuky se ale ozývají spíš od zadních kol (není to čtyřkolka) a hlavně to necítm ve volantu, jen to slyším jakoby z kufru.

Má někdo potuchu, co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Vytvarnik »

Tak si budu muset zajít k ušnímu.
Teď jsem přijel ze servisu. Je to přední poloosa. Nalomila se klec a vyskočily dvě kuličky.
Takže se s tím dá jezdit, ale jen okolo komína a to ještě velmi opatrně.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Vytvarnik »

Kloub vyměněn.
Byla to nakonec rychlá akce, protože včera to už bylo kritické, už to dělalo takový rámus, že se otářčeli i chodci :-)
Takže kloub je nakonec originál (na no name kloub by se čekalo do pondělka) Cena i s prací 5500,-.
Jesli to ale vydrží zase dalších 205 tis. km, tak se to dá přežít :-)

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od mantinel115 »

mne zas huci vietor na lavej strane,niekde asi cez soferove dvere,ale neviem presne.je to taky slaby hukot vetra.okna zavrete na fest,dvere tiez,gumy okolo dveri ok,aj zrkadla som sklapal za jazdy (elektricky),ale stale to neviem identifikovat.

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Jeník »

Ahoj kluci.
Já mám zase tento problém. Když přeřazuji z 1-2 a z 2-3, tak je slyšet takovej divnej zvuk jako když utíká vzduch ale nepravidelně. Řemeny to nebudou, asi v převodovce něco, že?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od vilik »

Turbo. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od Jeník »

Turbo to není, to má jiný a krásnější zvuk. Jinak turbo mám nové a dělalo to i předtím. Asi to bude převodovka už se děsím.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od widle »

nemáš díru v hadici, co vede od turba dál? Mi takový syčivý zvuk vydával kdysi passat, a pak jsem našel chybku v povyskočeném koleni........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

earp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011 09:15
Bydliště: okoli Brna

Re: ZVUKY: rachotivý zvuk zespoda při rychlejší jízdě

Příspěvek od earp »

Zdravim Sharanisti,

potreboval bych poradit - kdyz je auto v zatahu (cca 1700-2100ot) a mam tam danou 3;4;5 nebo 6 tak se ozyva divne rachtani. nejdrive padlo podezreni na prevodovku - kdyz se rozdelala, tak se ukazalo ze je nacnuta (vyjizdela hridel, ci co - nejsu odbornik), takze oprava, vymena setrvacniku (?), ale ono rachtani nijak moc neprestalo...Nejaka idea cim by to mohlo byt? Je pravda, ze se zvuky zacaly ozyvat v dobe, kdyz jsem nechal delat rozvody, a cca po tydnu jsem menil kola za zimni (ocelove). Najeto je 160.000 (ja na tom najezdil zatim cca 15.000).
Jak jsem tu hledal tak nekdo menil stabilizacni tycky, nekdo mel nacatou poloosu. Zjistim jako laik ze je jedno nebo druhe v haji?
Sharan 1.9 85kW 4x4; rv 2004

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“