OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Lolik »

Když jsem si koupil Alhambru během měsíce jsem také řešil rozpojenou hadičku (pro zadní ostřik) v podlaze u řidiče. Naštěstí to bylo v létě tak jsem sušil celý týden o sto šet. O tom zamrzání mě ani nemluvte. 20.12.2009 jsem jel do Brna svítilo slunce na teploměru -11 až -13 °C a i přes to že vyhřívání trysek asi funguje tak mě za jízdy zamrzala kapalina v ostřik... do -20°C. Zajímavé je že venku přes noc při -20°C v kanystru nezamrzla a za jízdy v ostřikovačích už při -13°C!!! Vyhřívání asi funkuje ale má to asi malý výkon. Naměřil jsem že vinutí má asi 600 ohmů což je asi 0,3 wattů a u mě spíná už součastně se zapnutím klíčku v zapalování.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

V nádržce je kapalina jako "hmota", takže max. omrzne trochu na plášti, ale vnitřek zůstane tekutý, zatímco v hadičkách je jí trochu a je tam velká plocha, takže zmrzne.

Vyhřívané jsou jen samotné trysky a s tímhle výkonem opravdu můžou při nízkých teplotách zamrznout.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem na tom bohužel asi stejně, neboť mi na podzim vzadu ostřikovalo, a teď už né, tak holt budu asi zítra hledat....
Nebo to možná zamrzlo, neboť jsem nalil do zbytku letní kap. už tu zimní, a neprostříkl jsem zadek ani předek, neboť to bylo ještě když bylo cca 10°C, ale během pár dní bylo - 10°C ale to už jsem nestihl projet, a sranda byla když jsem vyrazil PHA - PLZEŇ a po nájezdu na dálnici mě vohodil první kamion a užil jsem si cestu jak v tanku na první pumpu, kde jsem se v - 15°C snažil umýt okno!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

Tak jsem včera úspěšně vyměnil motůrek od odstřiku, který mi nefungoval a woalá......stříkám :lol: Ale jen předek, zkoušel jsem i zadek, ale asi je zamrzlý, nebo, nedej bože přerušená hadička. Tlačil jsem to dozadu dost dlouho a nic, tak jsem zvědavý, co budu mít mokrý
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Jelko4 »

nam takto praskla hadicka na I,odvtedy davam uz len do -30,na II nam zase obcas zamrzli ostrekovace svetiel ale ostrekovace okien nie.

tom07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2009 11:00
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od tom07 »

Mám skromný dotaz. Jelikož mi taky nefunguje ostřikovač zadních dvěří, tak se chci zeptat jak zjistím zda mi funguje motorek pro protlačení vody k 5-tým dveřím. Popř. kde se dotyčný motorek nachází?
Díky předem, Tom

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Motorek ostřikovače je společný pro přední i zadní okno a je přímo na nádržce s vodou vpředu přibližně za levou mlhovkou. Hadička vede levým prahem dozadu, D-sloupkem nahoru a přechodkou do 5-tých dveří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

michall - jednička to má taky tak?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Bandog »

Sice nejsem michall, ale odpovím ti :mrgreen: :D :D :D

Přesně tak, jednička to má stejně.

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

Bandog - díky, vyměnil jsem vadný moturek, předek stříká ale zadek ne, tak se ptám, co mi čeká :?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Pokud se motorek točí, bude chyba nejspíš někde v hadičkách. Motor se točí na jednu stranu pro přední okno a na opačnou pro zadní. Že by na jednu stranu šel a na druhou ne je nepravděpodobné (ale ne nemožné). Okoukni, jestli nemáš ryníček pd nohama řidiče nebo v kufru v levém zadním kastlíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

Motorek točí v pohodě, tam chyba nebude, buď je to někde rozpojené,nebo tam někde zamrzla původní směs - auto mám cca 2měsíce a ostřik nechodil, takže v hadičkách mohla být letní
U toho předního mi zaráží, že to chvilku trvá, než to začne stříkat, jakoby to padalo z5 do nádržky, budu to muset prohlídnout
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od mantinel115 »

daj potom vediet ako si dopadol.

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od dratek »

Ahojte, mozna nejsme uplne spravne, ale zeptal bych se na predni okno a jeho ostrik jestli uz jste to neresili. kdyz dam striknut tak me pred ridicem strika jak čert a u spolujezdce to sotva vyfukne z trysek ven. Hadicky jsem kontroloval tesni dobre, nikde netecou. ostrikovac nevypada zacpany, pro jistotu jsem jej profoukl kompresorem - ale porad stejny stav.

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Lolik »

Mám ten samý problém jak DRATEK. Já tam mám asi bordel a nevím jak ho dostat ven. Když jsem do toho pravého píchl špendlík abych seřídil trysky na pravém ostřikovači tak to najednou stříkalo přes auto po seštelování jedné dírky jsem začal nastavovat druhou dírku a po pár střiknutí a nastavení té druhé to zase nestříkalo jak by mělo. Něco se v té trysce mám a nevím jak ji rozebrat abych to dostal ven... Na levou trysku jsem raději namakal. ta je OK. Hold bude muset ven a budu se na to podívat kladivem :idea:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“