PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
AdamCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 22.12.2009 19:15

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od AdamCZ »

Když jedu cca 30min. po městě.. ujedu cca 25km.. tak mi začne cukat převodofka.. jakoby spojka prudce pouštěla.. pak se mi staně, že mi zajízdy vyřadí a čeká cca 5sekund než tam něco zařadí.. stává se to z 2 na 3ku.. skáče to jakoby rovnou na 4ku.. cuká.. ale dělá to až cca po 25km jízdy..

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

napíchnout na VAG a eventuelně do servisu co s tím dál ... tady asi nic nezmůžeš bez VAGu ... najít dobrý , ale fakt dobrý servis na DSG nebo automatické převodovky ... jen aby to nebyla nějaká závada v mechatronice ... ale pokud to nenapíchneš můžeme tady na foru jen tipovat ... osobní a pozitivní zkušenost s firmou kaps v Kojetíně ... http://www.kaps.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ...
olej jsi pravidelně co 60.000 km v DSG měnil ...

AdamCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 22.12.2009 19:15

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od AdamCZ »

Auto máme asi tejden tak nevim co tomu všechno je, hodim to ke známýmu co na to řekne.. asi by bylo dobrý pro jistotu vymenit všechny oleje a napíchnout na Vag no.. pak napíšu čim to bylo.., pokud se to zistí..

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

ale pozor na to , že do DSG přijde jen origo olej od VW specialně a jen určený pro DSG a žádná jiná náhražka :!: :!: :!: je i rozdíl v oleji pro automat tiptronic a dsg ...
olej cca 5 litru + filtr + práce cca 3.500 Kč

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

Ahoj,
volal jsem do MAXI-L a setrvák mají pod kodem 03L105266AF.Mě jsi psal kod dílu 03G105266AR.
Tvrdí mi že to je na mý auto,ale mě se to nějak nelíbí.Nemohl by ses podívat na ETKU co Ti napíše na co pasuje.
Díky

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

a říkal jsi jim , že to má být na tvůj typ motoru BKD 103 kW s DSG převodovkou ...
jen jsem tak letem světem zkoušel net a spíše mi to sedí na setrvák pro manuál než DSG ...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:a říkal jsi jim , že to má být na tvůj typ motoru BKD 103 kW s DSG převodovkou ...
jen jsem tak letem světem zkoušel net a spíše mi to sedí na setrvák pro manuál než DSG ...
Říkal,jsem domluvenej že když to nebude on tak jim to vrátím.Prý jim to vracet nebudu,že je to na 100% on.
Porovnával jsem to s fotkou na http://www.cc-autod" onclick="window.open(this.href);return false;íly, a je stejný jako co ho tam mají vyfocenej podle toho kodu co jsi mi posílal.
Jestli chceš vyfotím ho a hodím ho sem.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

tak to jejich číslo dílu mi ETKA nenašla ani u VW , Audi , Škoda , Seat ...
ale pokud jsi s nimi domluvený na vrácení když nebude pasovat , tak bych to zkusil ...
psal jsi Paskalovi nebo volal do VW pro sichr nebo to zkusíš hned koupit ...
za jakou cenu ti jej dají ...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:tak to jejich číslo dílu mi ETKA nenašla ani u VW , Audi , Škoda , Seat ...
ale pokud jsi s nimi domluvený na vrácení když nebude pasovat , tak bych to zkusil ...
psal jsi Paskalovi nebo volal do VW pro sichr nebo to zkusíš hned koupit ...
za jakou cenu ti jej dají ...
Už jsem ho koupil 8500,-.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

super cena ...
tak ať je to on a máš zase na cca 120.000 km pokoj od setrváku :lol:
dej pak vědět jak dopadla výměna ...

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od T150 »

alesino píše:já jsem ten tvůj motor neslyšel , ale podle všeho i co jsem já osobně pročítal fora by to opravdu měl být setrvák , je to fakt slabina u DSGéček , a jak jsem psal i mechanik když mi měnili olej v DSG mi to potvrdil ... Dle jeho slov setrvák u manuálu se časem uvolní a pak třepe celým autem a naopak u DSG přiatuhne a dělá paseku ... všeobecně setrváku nedělá dobře když se řadí při nižších otáčkách což býva u DSG třeba i pod 2000 ot. - tady si převodovka řadí sama , pokud teda nejedeš přes sekvenčku a řadíš si sám ...
osobně to mám domluveno tak , že jsem si nechal setrvák objednat , mechanik to rozebere , zjistí v jakém stavu je setrvák a když bude KO tak jej vymění a já pak doplatím v autodílech zbytek ceny , kde jim nechám zálohu za setrvák ... pokud to nebude setrvákem vrátím jim nepoužitý setrvák a oni mi vrátí zálohu a budu to muset řešit dále , třeba výměnou lamel ... ona ta demontáž a následná montáž je zhruba na celý den dle šikovnosti mechanika ... převodovka musí úplně ven a je trošku těžší - váží cca 90 kg ...
taky doufám , že je to jen setrvák , ikdyž cenově setrvák nebo lamely jsou zhruba stejné ... nejhorší cenová varianta je měnit obojí ...
:mrgreen: to mi přesně dělá když stojim třeba na semaforu na volnoběh, ale už od samého začátku co sem to koupil :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

:arrow: T150 ... hele , ale ty zase nemáš tolik najeto a , že by už setrvák v ...... :?: :?: :?: však jsme se v Mimoni bavili i s ROBem a ten už má taky výměnu setrváku ... Mě to taky zanedlouho čeká ... pokud vše klapne tak cca do měsíce ...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:super cena ...
tak ať je to on a máš zase na cca 120.000 km pokoj od setrváku :lol:
dej pak vědět jak dopadla výměna ...
Snad to bude on,podle fotek ano.Dám vědět jak to dopadlo. V pondělí jim to vezu.

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od T150 »

alesino píše::arrow: T150 ... hele , ale ty zase nemáš tolik najeto a , že by už setrvák v ...... :?: :?: :?: však jsme se v Mimoni bavili i s ROBem a ten už má taky výměnu setrváku ... Mě to taky zanedlouho čeká ... pokud vše klapne tak cca do měsíce ...
no právě si řikám že by to mohlo ještě nějakej čas vydržet, ted sem minul 88888 km tak snad se to hned tak neposere :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

AdamCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 22.12.2009 19:15

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od AdamCZ »

Tak asi zjištěna příčina blbnutí převodofky..
Bylo tam 2,5l oleje.. asi drobet pod míru :-))

Odpovědět

Zpět na „Motor“