Problém z odvzdušněním nádrže

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od Biblbrox »

Nevím, jestli se to tady už neřešilo. Trochu jsem hledal, ale nic jsem nenašel. Už nějakou dobu se mi zdálo, že při tankování nad půl nádrže mi vypínala pistole, jako že je plná nádrž. Tak nějak před týdnem se mi rozsvítila kontrolka motoru. Byl jsem zvědavý co to bude. Napsalo mi to problém z odvzdušněním palivové nádrž - slabý průtok. Chybu jsem smazal, ale protože se mi kontrolka dneska znovu rozsvítila, tak předpokládám, že to bude to samo a ještě dodám přesné chybové kódy. Jen mě zajímá, jestli jste už tohle někdo neřešil.
Díky.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od bifur »

Pravdepodobne treba skontrolovat nadobku s aktivnym uhlim. Pri tankovani nadrz odvzdusni, je tam cudlik na kraji hrdla, treba ho stlacit.. Nahod tie kody, budeme mudrejsi..

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od Biblbrox »

Tak tohle mi to píše:
VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 022 906 032 E
Komponent a/nebo - verze: MOTRONIC ME7.1 G 0008
Kódodvání softwaru: 00132
Kód opravny: WSC 31414
1 Nalezeny chyby:
16825 - System odvzdusneni palivove nadrze Chybny prutok
P0441 - 35-00 - -
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od bifur »

Ako som predpokladal, VIS pise: kontrola ventilu nadobky s aktivnym uhlim diagnozou akcnich clenu, kontrola vedeni paliva od nadrze ke skrtici klapke :?: , kontrola elektrickeho vedeni a konektoru.
Pokial viem, tak ziadne palivo z nadrze k skrtiacej klapke netecie, asi to skor ma byt kontrola hadice z nadobky s aktivnym uhlim ku skrtiacej klapke a tam idu akurat tak vypary (co asi dava vecsi zmysel).. Kazdopadne sa treba zamerat na nadobku...

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od Biblbrox »

bifur píše:Ako som predpokladal, VIS pise: kontrola ventilu nadobky s aktivnym uhlim diagnozou akcnich clenu, kontrola vedeni paliva od nadrze ke skrtici klapke :?: , kontrola elektrickeho vedeni a konektoru.
Pokial viem, tak ziadne palivo z nadrze k skrtiacej klapke netecie, asi to skor ma byt kontrola hadice z nadobky s aktivnym uhlim ku skrtiacej klapke a tam idu akurat tak vypary (co asi dava vecsi zmysel).. Kazdopadne sa treba zamerat na nadobku...
Díky . Zkusím se zeptat servisáků, kam jezdím, jestli se s tím už setkali a snad to brzo dáme dohromady.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém z odvzdušněním nádrže

Příspěvek od Biblbrox »

Tak už jsem na to asi přišel. Náhodou jsem se díval pod kapotu a všimnul jsem si, že je tam vypadená jedna z hadiček, která vede do sání. Pak jse si vybavi, že už jsem tento problém asi měl. Tehdy jsem neměl diagnostiku a opravili mi to v servise. Problém je ale v tom, že na tom sání je ta trička nějak poškozena a nebo je poškozen zámek na té přivodní hadičce, protože to tam moc nedrží a budu to muset nějak pořešit.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“