PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

jetusktm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2009 21:10

PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od jetusktm »

Zdravím pánové,můj nový mazel sharan 66kw,trojka pokaždé škrtne,takže proběhla demontáž před stodolou(než napadl sníh),převodovku jsem rozebral a našel jsem opotřebený synchron.Ve VW mi bylo sdělěno že když chci měnit synchron,tak musím i trojkové kolečko.Je to pravda nebo chtěl prodavač pouze vydělat.Je nějaká rada jak tu hřídel rozdělat abych něco nedok...!Děkuji za rady a pomoci.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od bodyvlk »

Když jsem se na to ptal, tak se opravdu kupuje celá sada (jinak provedené synchrony než originál) cenově i s prací cca 6000,-. Taky mi to trochu zlobí. Já se ptal u mého osvědčeného mechanika.

jetusktm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2009 21:10

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od jetusktm »

No v Opavě ve VW mi byli ochotni prodat klidně jeden synchron,cena kolem 900.Já teď nevím jestli myslíš sadu jako synchron a kolečko,nebo sadu jako všechny synchrony.Mám obavy že když udělám jenom tu trojku, tak za nějakou dobu budu dělat nějaký další.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

mám úplně stejný problém jako ty, ale rozhodl jsem se to zatím neřešit.......až klekne tak půjde do auta 6q z II. řady. Ale teď k tvé otázce: určitě bych se nebál vyměnit pouze ten vadný synchron. Nemělo by to teoreticky nic udělat, ale otázkou je, kolik má tvoje převodovka "naběháno" a v jakém stavu jsou ostatní synchrony. Viděl sem spousty převodovek na kterých se vyměnily pouze problémové díly a do dneška jezdí bez problémů. Jenže nikdo ti neřekne, že to tak bude a že bude vše OK. Je to prostě jen a jen na tobě, ale pokud můžu mluvit za sebe tak se toho neboj a vyměň jen ten jeden. Toť můj názor.

Přeji hodně zdaru!

jetusktm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2009 21:10

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od jetusktm »

Mnohokrát díky za radu.Auto je dovezené z rakouska a motor má 178 tis.Já sice mechanik jsem,ale do převodovek jsem se nikdy nepouštěl,takže je to pro mně něco úplně nového.Synchrony jsou tam asi opotřebené další dva,já ale ani nedokážu říct na kterých rychlostech,protože další rychlosti šly bez problémů řadit.Mám taky obavy že tam je i nějaké kolečko načaté,jenže když to není s čím srovnat,tak to nevím stoprocentně.Trojkový synchron mě stál 900,- nevím jestli je raději nekoupit všechny.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od Bandog »

Tak pokud tě netrápí cena, tak by samozřejmě bylo nejlepší vyměnit synchrony všechny, co si budeme podívat. Když už to máš rozhozené, a jsou zrovna peníze tak to udělej najednou a máš klid na duši a pocit z dobře odvedené práce.

Z tvého předchozího příspěvku sem měl pocit, že se ti do výměny všech nechce z finančních důvodů, ale pokud se pletu tak udělej celkovou výměnu a máš vystaráno.

Přeji hodně zdaru!

jetusktm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2009 21:10

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od jetusktm »

Zdravím pánové,tak převodovka je ještě v servise.Byl jsem najivní a myslel jsem že to opravím sám,ale raději jsem to nechal na profíkovi.Výměna synchronů obnáší i rozlisování kol z hřídelí.Špatný synchron byl na 1,2,3,4.Problém vznikl u trojky,protože originál synchron je zdvojený a náhradní díl se dá koupit už jiný a na ten nepasuje origo trojkové kolečko,takže koupit i trojkové kolečko za 2900kč.Celá oprava i s guferama vyjde zatím do 8500.snad se to tam zastaví.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od Jose1 »

K problematice se synchrony bych snad jen poznamenal.....
Kdysi jsem na jiném autě řešil podobnou otázku, jestli stačí vyměnit jen ten kroužek. Ale prý je to jen otázkou času, kdy to začne znovu zlobit. Nebo se ta výměna ani neprojeví. Opotřebované je to prý na obou dílech a nedá se říct, že jen kroužek. Takže mi bylo doporučeno vyměnit celé kolečko té, které rychlosti.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: převodovka výměna synchronu

Příspěvek od SkejT »

chci se zeptat,je potreba nejak nahnout motor ci nedejboze vyskubnout,nebo jde prevodovka dobre shodit dolu pro nasledne rozdelani?
ratte opa

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od Auto1 »

Motor zůstává tam kde jen se nahne dolů a jde spodem ven i v domácích podmínkách.
Nic složitého pro středně zručného kutila a někde na netu je na galaxy foru fotonávod,vygoogluj si ho,jedná se tam o setrvák nebo spojku tuším.

Tam to dělají s kočkou,a jde to i bez,jen to chce čas a klid.Hodně času a klidu.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od SkejT »

4 Auto1: diky to me staci,ted se uz jen na to nachystat po psychicke strance a jde se na to
ratte opa

káfič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.12.2011 11:28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od káfič »

tak sem se do toho taky pustil... prubnu jen ten trojkovej synchron a budu doufat... kolečko má taky náznak opotřebení ale třeba budu mít kliku.... :? :mrgreen: šel pak ven i motor na rekonvalescenci ale určitě to nejni nutný... převodovka jde dobře ven... :drinks: jedna mazanice z mobilu...
Fotografie0134.jpg
smoldovic barča :-)

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od paolo69 »

Zdarec kluci ,ja mam Alhambru 4motion a ted jsem měnil převodovku koupil jsem ji od fešaka z Přibora u Noveho Jičina,než klekla ta moje na moji jsem nepocitoval žadne šrtani řadila krasně bez zubu,ta nova co my prodál fešák tak z jedničky na dvojku to jde dost přes zuby,z dvojky na trojku taky ale ne už tak moc,že by to mohli byt synchrony?Ten klučina opravuje převodovky zdal jse mi v pohode tak nevim jestli my neprodal převodovku ktera byla uplně v dupě. paolo69@seznam.cz

Asi si zajedu zpatky pro tu moji až bude hotová a tu jeho mu vrátim,no jsem zvědav jak se zachová pak vám napišu. paolo

káfič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.12.2011 11:28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od káfič »

no já měl trochu vošajstlich s dílama... komplet trojkovej synchron nelze objednat (u forda) a nabízeli jen ten synchron solo piko ale i s trojkovym kolem páč to má zas nějakej novej náběh :? Tak sem risknul jen ten kousek synchronu a kolo a maká to.... kdyby mi neklek motor tak to jezdí jak fik :mrgreen: ale vypadá to jen na elektriku tak snad se šaran rozdejchá... paolo asi máš pech páč to synchrony budou. Tak zatim řaď s meziplynem :mrgreen:
smoldovic barča :-)

autosvagr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.11.2009 12:24
Bydliště: Třebeň u Fr.Lázní

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: výměna synchronu

Příspěvek od autosvagr »

Zdravím..Taky mi na Sharanu odešel synchrom na trojce a vrhnul jsem se na to.. Byl jsem u dealera, kolečko 3993,- a synchron 1490,-... Schválně jsem zkusil i u Fordů, tam je to kolečko 2500,- a synchron 700,-.. Což jsou docela rozdíly. Ovšem teď jde o to,zda je to mezi sebou zaměnitelný (píše se tu že jsou převodovky stejný u všech tří modelů,ale zas Ford má jinej olej,neboť je přeci jen trochu jinačí..), zda je tam ještě převodovka z Sharana,nebo třebas už z Galaxy.. Lze to nějak poznat,když nejni nikde žádná konkrétní identifikace? Objednat a vrátit to prý u ani jednoho nelze (tak mělo by jít,ale asi ta ochota),takže teď nevím....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“